Peka polnozrnatega kruha

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

9. nov 2005 13:25

Vesna, hvala. Sem zgodaj zjutraj pripravila solno-kvasno emulzijo in bom popoldne pekla kruh. Bom poročala, kako je izpadlo. Gobica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. nov 2005 14:42

Velja. lp Vesna Vesna Milek Recko

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

10. nov 2005 9:03

Da poročam o včerajšnji peki kruha. Zjutraj sem pripravila emulzijo in ko sem prišla domov sem takoj zamesila kruh iz kile moke. Prvič imaš res občutek, da ne bo s tega nič. Testo se zamesi 1,2,3. Prišlo mi je zelo lepo gladko testo. Lepo mi je vzhajalo in ko sem že hotela narediti hlebčke, da ponovno vzhajajo, sem dobila obisk in iz testa naredila 3 pohle. Ne vem kako to rečete drugje (prsjača mislim), včasih pa ji rečejo kar slovenska pica. Testo sem razdelila na tri dele, jih razvaljala na peki papirju kot bi delala pico. Na eno sem dala pregreto smetano, drugi dve pa sem premazala z jajcem in na eno dala sveže scvrte ocvirke (čisto suhe), eno pa samo posula z grobo soljo in kumino. Če je bilo dobro, naj povem samo to, da so ostali samo trije mali koščki. Gobica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

10. nov 2005 11:47

Lisička, ti si pa sigurno iz naših koncev doma. Tudi mi pravimo "puhla", preko hribov pa "prsjača". Sedaj si me še ti prepričala, da bom tudi jaz to poskusila. Sama tudi kjub temu, da imam kruhomat, večkrat spečem kruh "na roke". Če imam delo zunaj, ga kar pustim in ga sin parkrat potlači nazaj med vzhajanjem. Kruh je čudovit. Lp Tina

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. nov 2005 11:55

Vesna, tudi jaz po tvojem priporočilu zdaj vedno uporabljam kvasno-solno raztopino. Kruh je veliko boljši in res ostane dlje svež, če ga prej ne zmanjka. Tudi tvoje recepte s pridom uporabljam. Krompirjev kruh pa je pri nas postal zakon. Še enkrat hvala ti, da tako nesebično deliš svoje znanje z nami. lp Julija

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

11. nov 2005 11:18

Danes bom spekla kruh s to solno-kvasno emulzijo,bojim pa se da sem imela na prehladnem mestu,le okrog pet,šest stopinj.Ali je narobe? Teka

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

11. nov 2005 12:17

Ja, Kristy, sem iz cvičkove dežele. Zadnje čase sploh ne kupujemo več kruha, ker je tako na hitro doma narejen. Pa še tako lepo diši po hiši, ko se peče. Največkrat kar zjutraj pripravim stvari v kruhomat, pa potem sam peče. Če pa popoldne opazim, da gre kruh proti koncu, ga pa kar na roke zamesim in naredim kar "ornk" hlebec. Ko je svež ga tako ali tako pol takoj zmažejo. Druga polovica pa počaka na hladne čase (da se ohladi). To otroci še niso vzeli, da vroč ali mlačen kruh ni zdrav. Ga je treba kar kmalu probat. Gobica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. nov 2005 12:27

Nič ne bo narobe. Le ko boš zamesila pusti testo na toplem da lepo vzhaja. lp Vesna Vesna Milek Recko

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

11. nov 2005 21:03

Poročam o mojem zopet zabitem polnozrnatem kruhu.Ni mi jasno Reca kako tebi rata rahel,slasten...Mislim iz moke celega pšeničnega zrnja.Naredila sem ga s to emulzijo,pazila na manjšo količino vode,ampak brez uspeha.Že eno leto pečem tudi kruh iz bele moke in je res dober,tako da ne vem več... Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 11. nov 2005 21:05:43

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. nov 2005 22:43

Svetujem ti, da se s tem problemom potem obrneš na mojstra Goljata. On ti bo z veseljem odgovoril po telefonu ali pa po e-pošti. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti