Čebulni kompot [:)]

Susi13  

član od: 7.11.2005

sporočila: 3

tema odprta - 7. nov 2005 7:45 | ogledi: 2.668 | odgovori: 5

Dober dan želim!

Zanima me, če mogoče kdo pozna recept za čebulni kompot in morebiti še kaj več o tej jedi.

Hvaležna bom za vsako informacijo!

Suzana

Susi13

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. nov 2005 9:39

:) no če ni provokacija - jaz za čebulni kompot sicer še nisem slišala. Mogoče misliš kakšen chutney ali reslih ki prihajata iz indijske kuhinje (posvojili so jih angleži) in vsebujeta tudi čebulo poleg ostalih, večinoma sadno-zelenjavnih sestavin. Mogoče če v strica googla odtipkaš onion chutney, ti bo kaj vrglo ven. Ampak to ni kompot temveč je bolj kot ena gosta marmelada ali džem in se jo uživa kot sladko-kislo-pikantno prilogo k mesu. http://www.syvum.com/cgi/online/serve.cgi/recipes/ no tule je že eden! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 07. nov 2005 09:41:27

Susi13  

član od: 7.11.2005

sporočila: 3

7. nov 2005 14:42

Hvala, Tinca! :) Ni provokacija. Baje, da se čebulo nareže na kolobarje, se jo popeče pa nekaj z vinom ... kaj vem. Saj v bistvu niti ne vem, kako točno naj bi to izgledalo. Sestra potrebuje to za izpit - v skripti, ki jo je dobila v šoli, ni odgovora na to vprašanje. Seveda je pa možno, da so se zmotili pri sestavljanju vprašanja. A hvala vseeno! :) Suzy ***...Ljubezen gre skozi želodec...***

Susi13  

član od: 7.11.2005

sporočila: 3

8. nov 2005 14:19

O, hvala, MajaMarko! :) Full dobro... :)) Upam, da bo tako sestri, kot meni šlo dobro na izpitu - 24ega nas ima ogromno izpit, ugotavljam. V glavnem: hvala! Mislim, da bi to moralo biti to. Super! Suzy ***...Ljubezen gre skozi želodec...***

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

8. nov 2005 15:07

Malenkost, za 24. pa držim pesti, za obe!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti