Torte malo drugače

neznan uporabnik
tema odprta - 24. sep 2001 13:27 | ogledi: 3.257 | odgovori: 3

Približuje se sinov rojstni dan in prosim za pomoč: vsako leto si zaželi kakšno posebno obliko torte, zato vas prosim za kakšno dobro in enostavno idejo, da bi lahko torto naredila kar sama.

neznan uporabnik

24. sep 2001 15:26

Če vaš sine ni preveč zahteven, mu bo morda všeč kar preprosti metulj (okrogel biskvit - torto prerežete na pol, polovici obrnete z okroglima stranema skupaj, da dobite metulja. Za trup lahko vmes vstavite tudi tanko rolado (lahko tudi kupljeno), vse prelijete z enotnim prelivom (glej forum o glazurah)in okrasite po lastni domišljiji (lep je metulj, okrašen z rezinami kivija, prelitimi z želejem). Ribica: potrebujete dva biskvita, enega večjega (bolje je če je malo ovalen) in enega manjšega. Trup je večji biskvit, ki ga ustrezno obrežete, iz manjšega pa lahko naredite repek, fantazijske plavutke .... Seveda potem napolnite s kremo in okrasite (luske so lahko tanke rezine kateregakoli sadja, ki jih "na strehico" - tako, da se malo prekrivajo - naložite na biskvit). Za kaj bolj kompliciranega (srnice, pajaci ...) vam bo morda v pomoč kar povečana fotokopija iz kake otroške pobarvanke, ki jo položite na plast biskvita in obrežete. Razne formule 1 pa že malce presegajo običajno znanje (tudi zahtevajo močne kreme, ki lepo stojijo in se dajo oblikovat, žal pa niso preveč priporočljive za želodce) LP Tinca

neznan uporabnik

25. sep 2001 7:40

Tinca hvala, tale zadeva z ribico je zelo zanimiva in izvedljiva, pregledati moram še barvanke, če vsebujejo kakšno dobro sliko-lik, ki bo všeč slavljencu. Moram povedat, da se za lansko praznovanje naredila Miki Miško- okrogel biskvit za glavo, zraven spekla še en biskvit iz katerega sem izrezala ušesa in brado, torto napolnila, sestavila in prelila s čokoladno glazuro. Kar dobro je uspela, metuljčka sem tudi že delala- na takšen način kot si ti napisala.Ali je mogoče kdo že delal kakšno pikapolonico? Nekje sem slišala, da se "okroglina" naredi iz nadeva za punčeve rezine?

neznan uporabnik

25. sep 2001 9:18

Če pečeš biskvit v okrogli skledi, je iz njega enostavno narediti pikapolonico, ježka,... Vlak: Na rolado z beljakom pritrdiš okrogle piškote za kolesa. Lahko narediš več vagonov in lokomotivo. Manjša rolada služi za dimnik lokomotive, kosem vate pa pritrdiš za dim. Lahko narediš "morsko torto": čokoladen biskvit tudi po površini premažeš s smetano + malo modre barve za živila (dobijo se v tubah), in smetano oblikuješ kot valove. Na vrh daš ladjico iz papirja in ob straneh piškote ali bombone v obliki ribic. Kam pa pridemo brez domišljija?! LP, Maca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti