Buhteljni

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

tema odprta - 7. nov 2005 0:23 | ogledi: 12.779 | odgovori: 7

V bazi nisem zasledila recepta za orehove buhteljne.Ali ga mogoče kdo od vas skriva v svoji kuharici? Pa še nekaj me zanima. Pri nas doma imamo radi tudi orehovo potico, ki mora biti visoka in z zelo veliko nadeva. Ker sem izgubila recept prosim še za tega. Zaradi izgube recepta sem potem zadnjič poskusila z hladno potico ali nočno potico pa doma niso bili preveč zadovoljni, ker je bila precej nizka in kakor bi rekel mož samo narisana z nadevom.

krizanka22

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. nov 2005 8:20

Kar se tiče nadeva in testa, mislim, da bo to, kar je napisala 631141 pod recept za potico od Loni kar tapravo za tvoj problem: "Jaz testo razvaljam čisto na tanko, paziti moraš na robove, da so res dobro na tanko razvaljani. Ko je razvaljano, ga je čez celo kuhinjsko mizo. Potem testo namažem s filo, potresem še z mletimi orehi in rozinami. Za 90 dag moke porabim 1 kg orehov in 1/2 rozin. Potica je res bogato naložena, moj mož pravi, da se testo ne sme preveč videti. Spečem jo v velikem okroglem lončenem modelu in obvezno porežem stran štruklje predno jo dam v pekač. Sem veliko časa pekla klasično potico z "klofanjem" in vshajanjem testa, pa moram priznati, da tako spečem samo še brez jajc. Za vse druge priložnosti pa " ta mrzlo potico ". Recept je pa tale: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1176 Lp, tjas

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

7. nov 2005 8:26

Pri orehovi potici jaz vedno uporabim isto količino orehov za nadev kot je moke za testo (1kg moke - 1kg orehov). Potem se pa skoraj testo ne vidi . Pečem pa nekakšno mešanico mrzle in navadne potice. Pečt pa dam v štirioglat pekač ali v tistega okroglega za šarkelj ali marmorni kolač (z luknjo v sredini). Tako, da je že pred peko pekač poln, potem se pa lepo dvigne, ne pa razleze. Orehove buhteljne pa še nisem delala, sem pa pred kratkim pekla orehove rogljičke in so bili super. Mogoče lahko uporabiš nadev za rogljičke v testo za buhteljne luthien

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. nov 2005 8:28

Ali pa nadev za orehovo potico, tudi ta bi bil po mojem za buhteljne čisto uredu. Mogoče (če vam je všeč) zamešaš noter še malo nutele in bo za prste obliznit. tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 07. nov 2005 08:29:08

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

7. nov 2005 8:29

Tjas me je prehitela. Treba bo malo hitreje pisat. Me je pa spomnila: tudi sama testo razvaljam bolj na tanko. luthien

sašica  

član od: 13.9.2009

sporočila: 1

10. sep 2011 17:12

prav imate...

sašica

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

10. sep 2011 18:29

Sašica, zdravo in  bravo! Nekje moraš začet, a ne?

zeta

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

10. sep 2011 20:12

Tudi od mene lep pozdrav, čeprav je tema "mrtva" že 6 let. LP, Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti