Diabetični piškotki

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 6. nov 2005 12:38 | ogledi: 10.708 | odgovori: 11

Na forumu "peka piškotov za praznike" se lepo razglablja o obdarovanju znancev s piškotki, nisem pa zasledila nobenega recepta za piškote, ki so primerni za diabetike. Mi lahko kdo pomaga? Nekaj sem pobrskala po tujih straneh, a bi raje kakšen že preizkušen recept...

LP,

Staša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2005 13:19

Hm, v revijah, ki jih imam, pa v nekaj nemških knjgah, je nekaj receptov za diabetične piškote. Bom pobrskala, pa pošljem. MAmamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2005 19:58

Stasafrank, sem našl v eni knjigo nekaj piškotov za diabetike. Zdaj ne vem ali je problem samo sladkor ali tudi običajna moka. V teh receptih so namreč v uporabi tudi maslo, seveda z opomb, da je možno uporabiti margarino za diabetike, pa med, jajca, le namesto sladkorja so nadomestki in namesto bele moke polnozrnata. Ti jih vseeno kajprevedem (so v nemščini) in pošljem? Sem pa nekaj videla tudi v eni od slovenskih izdaj neke revije, samo tisto bi morala malo bolj brskat. AMpak če gre za zdravje, bomo že. Sporoči torej, Mamamia mamamia

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. nov 2005 8:41

Mamamia hvala za pomoč. Če boste imela čas, bi res prosila, če mi prevedete recept ali dva (nemščina mi ne gre - bo treba na kak tečaj) Problem je v bistvu v vsemu, ker ima prijatelj hudo obliko sladkorne in skoraj ne sme pregrešiti. Zato sem mislila, da bi mu za novo leto spekla nekaj diabetičnih biškotkov, pa naj jih potem zoba po par na dan, če več ne bo šlo. Tudi če mi pošljete samo en recet bom zadovoljna. Še enkrat hvala. Staša

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

7. nov 2005 8:50

Mammamia, če se smem zraven "uguzit", bi tudi jaz lepo prosila za kakšen prevod! Zanimajo me pa vsi diabetični recepti, torej brez bele moke in tudi brez navadnega sladkorja. Za Stašo je pa tukaj en fajn preizkušen recept: 100 g kosmičev (katerihkoli) 70 g zmehčanega masla 120 g medu 1 jajce, 1 rumenjak 1/4 male žličke muškatnega oreščka 100 g rozin, namočenih v rum 80 g prosene kaše 100 g polnozrnate moke 80 g grobo zmletih mandljev Kosmiče med mešanjem zlatorumeno prepražimo v ponvi. Maslo penasto zmešamo z medom, jajcem, rumenjakom in dodamo muškatni orešček in rozine. Dodamo proso in moko ter mandeljne. Počakamo pol ure, da se testo napne (ta čas priporočam recimo en zeleni čaj za potrebne antioksidante :) (Ko spijemo čaj) Z dvema čajnima žličkama zajemamo majhne kupčke in jih prelagamo na pekač, obložen s peki papirjem. Pečemo 20 min pri 200 C. Konzumiramo. LP Mohka

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

7. nov 2005 8:58

Aja, piškoti se imenujejo Hrustavčki, osnovni recept sem dobila v knjigi "Biohrana", samo tale recept je malce predelana verzija. Lp Mohka

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. nov 2005 9:14

Mohka hvala! Samo eno vprašanje: s kosmiči je mišljeno najbrž tiste, ki se kupijo pri biohrani npr. ovseni, pšenični ipd., ne pa npr. koruzni, ki so mišljeni za zajtrk (cornflakes) kajne? Koliko časa pa se obdržijo? Lep dan! Staša

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. nov 2005 9:27

Staša, v bazi je en recept za diabetične piškote od ligojne: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?kategorija=sl Na enem forumu sem našla še tale recept: POMARANČNI PIŠKOTI S KORENČKOM (za 30 kosov potrebujemo) 50g očiščenega korenja 25g dietne margarine 75g sadnega sladkorja ščepec soli 120g črne moke 110g mletih lešnikov žličko naribane pomarančne lupininice malo moke ( delovna površina) rumenjak peki papir Korenček operemo, dobro osušimo in drobno naribamo. Margarino s sadnim sladkorjem in soljo penasto umešamo. Nato dodamo moko, lešnike, korenček in pomarančno lupinico. Z ročnim električnim mešalcem pognetemo v gladko testo. Pokrijemo in za eno uro damo v hladilnik. Testo razvaljamo na delovni površini posuti z moko 4-5mm debelo. Izrežemo 30 piškotkov različnih oblik. Piškote pečemo na pekaču, obloženem s peki papirjem. Rumenjak stepemo in z njim tanko namazemo piškotke. Pečemo jih v pečici segreti na 175 stopinj, 12-15 minut. En piškot vsebuje: - 60 kalorij - 1g beljakovin - 3g maščobe - 6g ogljikovih hidratov Vir: http://forum.zaloker-zaloker.si/display_topic_thre Lp, tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. nov 2005 9:28

Jao, pardon, sem sesula forum s tem linkom!!!! tjas

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. nov 2005 9:39

se pa lepše bere... hvala tjas Staša

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

7. nov 2005 11:32

Staša, točno tako! To so tisti kosmiči, ki jih najdeš pri biohrani! Jaz uporabljam polnozrnate kosmiče, sem pa delala hrustavčke tudi že iz rženih kosmičev. Obakrat je uspelo. Obdržijo se pa čuda časa. Jaz jih hranim v pločevinasti posodi, tisti ta veliki za piškote, pa so bili že tudi več kot en mesec notri. Aja, Staša, še en namig. Jaz kar veliko pečem in ustvarjam za diabetike (nekaj iz potrebe, nekaj zaradi zdravja na splošno) in se tako na splošno ogibam beli moki in belemu sladkorju. Izkazalo se je, da v večini receptov lahko enostavno zamenjaš "bele stvari (sladkor, moka)" s polnozrnato moko in sadnim sladkorjem (fruktoza) in tako dobiš sladico, ki jo lahko uživa tudi diabetik. LP Mohka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti