Ura nas preganja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. nov 2005 20:13

Evo prve ideje - pašta fižol z dodatki. Tačas, ko se kuhajo testenine, na olju prepražiš čebulo in česen, potem dodaš mleto meso, prepraži,, da je rjavo, dodaš kuhan fižol iz konzerve, in sesekljano papriko, strseš na to na tri četrt kuhane testenine z nekaj vode, v kateri so se kuhale, potem pa v vodi razmešaš vrečko začimbe čili kon karne od Maggija, zliješ noter, skupaj z malo kečapa, in ko jed zavre, jo postuš samo še pet minut na majhnem ognju. Će se v soboto dopoldne (in čez poldan...) predolgo potepam po mestu, jemo potem to za kosilo, med tednom pa mi kuhajo drugi. Mamamia mamamia

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

7. nov 2005 20:27

Pozdravljeni! Ja cudno,da se tole ni ze do sedaj kdo prej spomnil,a ne? Mislim,da bom od zdaj naprej,ko mi bo zmanjkalo casa vedno samo pogledala na tale forum in kosilo bo tu. Mamamia,na prejsnji strani si pa omenila na hitro pripravljen biskvit z jabolki in bi te prosila zanj.No,poglej kako hitro je tole steklo-en,dva,tri. ha ha ha LP Evelyn

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. nov 2005 21:32

Še ena hitra rižota. Drobno zrezano meso (puran, piščanec, teletina) pražimo na čebulici, zalijemo z malo vode in dodamo začimbe.(15min). Pridamo riž, zalijemo, po želji dodamo paradižnik in na malem ognju dušimo do mehkega. (cca 20min). V tem času pripravimo še solato in kosilo je nared v dobre pol ure. Imam pa eno knjižico z naslovom V pol ure bo na mizi, pa lahko pogledam še za kak recept, če katero zanima. Notri je mislim da 60 receptov za vse letne čase. lp Julija P.s. Meso lahko zdušite prejšnji večer. Lahko tudi riž skuhate v vodi. Drugi dan samo zmešate in pogrejete. Pa za solato vzamete recimo vloženo peso ali kako drugo solato, pa je še manj kot pol ure. Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 07. nov 2005 21:34:08

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

7. nov 2005 22:15

Tole s kosilom v pol ure je več kot super Rižota se res splača, Julija, se strinjam. Varianta s piščancem je moja najljubša. Dodam še grah iz konzerve pa nasekljam korenček, pa origano, zraven pa zeleno solato, pa je . Ali pa narežem piščanca na koščke, ga prepražim na olivnem olju, potresem z rožmarinom, zraven pa na hitro spečem krompirček, narezan na tanke krhlje, in obvezno solato. Pasta je prav tako vedno okusna rešitev. Jaz se je nikdar ne prenajem . Mesno omako se da itak narediti že večer prej, popražiti paradižnik na čebulci, pa tuna in nariban sir pa tudi ne vzamejo dosti časa. Da se s trebljenjem solate ne izgubi preveč časa, imam v rezervi vedno rdečo peso in mešano (srbsko, kot smo ji rekli še ne dolgo nazaj ) solato, ki včasih nadomestita zeleno. Cvrem sicer bolj redko, ker ni zdravo, ampak občasno ocvrem kalamare, ki so sami po sebi dovolj nasitni, zraven pa skuham še riž (ali pa niti tega ne) in -seveda- solata (obožujem solato kot ste lahko opazili ). Tudi kakšna zelenjavna juhica je dokaj hitro gotova, zelenjava je itak vedno pri hiši, za palačinke pa testo naredim že prej (nekateri priporočajo, da malo stoji) in evo, še eno kosilo je na hitro pripravljeno. Pa še kar precej idej bi se našlo... Lep pozdrav, Maja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. nov 2005 9:12

Še moj piskrček za hitro kosilo: pašta fižol z dodatki. Najprej damo kuhat testenine, polžke ali kakšne druge kratke. V tem času na olju zdušimo sesekljano čebulo in česen, dodamo mleto meso (ali pa tudi ne, kakor komu ljubo; izhod v sili je tudi kakšna kranjska klobasa), potem še fižol iz konzerv in po želji koruzo, pa malo kečapa. Na to stresemo na tričetrt kuhane testenine z malo vode, v kateri so se kuhale. Z malo vode zmešamo začimbo čili kon carne (od Maggija, vsaj meni je ta najljubša) in zlijemo k fožolu in testeninam. Ko zavre, izključimo ogenj in pustimo, da se jed "umiri". No, to je moje hitro kosilo, ko se ob sobotah dopoldne predolgo potepam po mestu in pijem kavo ter klepetam, namesto da bi ure in ure cmarila hrano ob štedilniku...Da ne bi kdo mislil, da mi razen kuhanja nič drugega ne hodi po glavi... Mamamia mamamia

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

8. nov 2005 9:16

Zaroštan močnik V skledo daš moko cca 20 dag in ubiješ notri eno jajce. Z vilico počasi razmešaš jajce med moko. Ko se moka in jajce že malo povežeta, pa lahko nadaljuješ kar z rokami. Zmes malo svaljkaš med rokami, da dobiš večje grudice. Če je preveč lepljivo, dodajte še malo moke. V posodi razpusti malo masla ali olivnega olja. Ko zadiši dodaj prejšnjo zmes in jo malo popraži, nato pa zalij z mlekom ali vodo (stvar okusa). Solimo. Kuhamo počasi kakšnih 20 minut, da se moka prekuha. Če vam je pregosto, dolijte še tekočine. Ko delam močnik z mlekom, ga potem sladkamo, če ga naredim z vodo, pa dodam malo petršilja. Krompirjev golaž Na kockice narežem krompir. Na olju prepražim drobno nasekljano malo čebulo, dodam krompir in še tega malo prepražim. Če imam doma papriko, dodam še to narezano na male koščke in strt strok česna. Poprašim z žlico moke, dodam paradižnikovo mezgo, solim, dodam majaron in lovorov list. Zalijem s toliko vode, da je kakšen prst nad krompirjem. Kuham do mehkega. Če ima kdo rad bolj pekoče, doda lahko čili ali feferon. Seveda je okus še boljši, če notri narežemo hrenovko ali krajnsko klobaso. Gobica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti