Trenje orehov

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. apr 2011 9:10

Kafetarca, a ti svojega moža kaj okrog posojaš? za orehe tret, seveda

JJ

b_lavrencic  

član od: 22.9.2013

sporočila: 3

4. nov 2017 21:47

ribica25 je napisal/a:

A mogoče kdo ve, če obstaja kaka ˇmašinaˇ za trenje orehov, razen ročna za stiskat, da se ni treba tak matrat zravn. Bi bla vesela, če mi kdo lahk pomaga s kakršnimikoli informacijami!

LP¨, ribica!

ribica25

 Obstaja stroj. Elektro motorni pogon. 4000 orehov tre na uro. Ga imam doma. Dela odlično.

Lp,

Boštjan

b_lavrencic

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

5. nov 2017 16:03

Takšna lesena gobica, da se super obnese? Saj vrtiš vijak za trenje vsakega posameznega oreha do onemoglosti. Že, če imaš par orehov za treneje, a v večjih količinah to ne gre. Jaz imam za trenje orehov gospodinjske klešče, se uporabljajo za 10 namenov in so super za zgled in sploh uporabo.

milja44

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

5. nov 2017 16:58

Jaz imam nekaj podobnega, samo meni je to, ko potrebujem le par orehov za sladice, drugače pa kladivo...To sva z očetom pogosto počela! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

5. nov 2017 17:34

kafetarca je napisal/a:
Jaz uporabljam za trenje orehov zelo zanesljiv "strojček", ki je sestavljen iz (1) mojega moža in (2) tegale: (klik, se dobi tudi v Merkurju in še kje in najbrž tudi od drugih proizvajalcev) kafetarca foto blogec:Sovica Oka

 to čudo imam jaz, samo mi je fedrca ven padla in moram kupiti novega 

 

imajo ga tudi v Tušu in Šparu

sijasaja

Sporočilo je spremenil(a) sijasaja dne 5. nov 2017 17:35

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. nov 2017 18:07

Tale mali res super deluje, zelo priročen, ampak razmeroma nežen. Sicer pa imamo v družini tudi takega,  medeninastega, podedovanega po dedku in je fenomenalen, originalnega hrestača iz Rudogorja, ki je klonil pri desetem orehu, in takega, ki ja v redu za par orehov, če jih hočeš streti kilo ali več, moraš imeti pa zelo močno roko. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti