Kaj beremo?

splash  

član od: 22.5.2013

sporočila: 9

25. feb 2021 16:39

Pozdrav vsem! Kaj mi lahko priporočate kakšne dobre duhovite knjige, da se človek nasmeje do solz? Hvala.

splash

monikav  

član od: 13.11.2019

sporočila: 4

26. maj 2021 8:37

Rojeni za tek, knjiga o teku. Malce da niso samo romani.

monikav

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

23. jul 2021 12:21

Prebrala in priporočam: Zakaj spimo: moč spanja in sanj, Matthew Walker

rdkapica

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

16. avg 2021 12:15

Druga zena (Die andere Frau) - Michael Robotham. Prva knjiga tega avtorja ki jo berem, po prvih stotih straneh sem navdusena - druzinska drama z elementi psihotrilerja, odlicna karakterizacija likov, nisam niti na polovici a moram deliti navdusenje ... je ze kdo bral kaksno drugo njegovo knjigo?

svenska

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. avg 2021 19:56

Bom vzela kot dobrodosel namig, vidim pa, da je precej "prolific author", kar pogosto pomeni kopitarstvo.

Jaz sem pa pravkar narocila Did Ye Hear Mommy Died (Seamas O'Reilly), sem se pustila zapeljat blurbu in nekaj ekscelentnim recenzijam, vsake toliko casa pa vseeno kaj rata.

Letos se nisem imela kakega ekstra bralnega preboja, cakam, da Demšar spet kaj pridela, baje je drugi del trilogije Vodnjaki nekje na poti; do takrat bom malo pregledala spisek svojih najljubsih (Brookmyre, Stross, McDermid, ce je kaj novega - aha, po kar nekaj letih spet nova iz serije Jane Whitefield (Thomas Perry).

Pa seveda vseh Montalbanov tudi se nisem prebrala (me je kar strah, ko bodo zmanjkali, ker na zalost ne nastajajo vec novi...)

lp, proxima

 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. avg 2021 11:14

proxima je napisal/a:

....

Pa seveda vseh Montalbanov tudi se nisem prebrala (me je kar strah, ko bodo zmanjkali, ker na zalost ne nastajajo vec novi...)

lp, proxima

 

 

...tako se meni srce trga za Wallandrom, ki se je tudi za vedno izgubil v megli.

 

Sicer pa ravno končujem Oriktografijo Kranjske ali fizikalno zemljepisje vojvodine Kranjske, Istre in sosednjih dežel Baltazarja Hacqueta. Sicer ni ravno najlažje poletno branje za pod palmo, ampak jo res toplo priporočam vsem, ki imajo radi naravoslovje in Slovenijo. Vska čast prevajalcema.

Sonja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. okt 2021 11:09

Bill Bryson: Človeško telo 

Knjiga, ki bi morala biti obvezno čtivo za vse. Tako kot Kratka zgodovina skoraj vsega in še večina tega, kar je napisal.

Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 17. okt 2021 11:10

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

23. nov 2021 17:56

Richard McCann: Bil sem le majhen deček in nadaljevanje Deček postane mož

Avtobiografija dečka, čigar mati je bila prva žrtev P. Sutcliffa-yorkširskega Razparača. Več kot odlično, a žalostno, mestoma srhljivo branje.

 

marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 23. nov 2021 17:57

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

23. nov 2021 22:56

Stajka Skrbinšek: Nova jaz

 

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti