Kaj beremo?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. jan 2017 15:33

Odkrila sem novo zakladnico: na žalost že pokojni španski, bolje rečeno katalonski avtor Manuel Vázquez Montalbán je poleg mnogih drugih poslastic, ki me še čakajo v nedoločeni prihodnosti (se mi zdi, da je to eden od tistih avtorjev, zaradi katerega bi se splačalo celo naučiti dovolj španščine, da bi ga lahko bral v izvirniku), napisal tudi serijo kriminalk, v kateri je glavni junak zasebni detektiv Pepe Carvalho; tako kot avtor je tudi njegov junak velik erudit in poznavalec vrhunske kulinarike. Andrea Camilleri, avtor serije o komisarju Montalbanu, je svojega glavnega junaka poimenoval prav v čast omenjenemu španskemu pisateljskemu kolegu.

Knjige, ki sem si jih pred kratkim nakupila celo skladovnico na bolsjem trgu v Montedoru, berem zaenkrat v italijanskem prevodu; v slovenščino sta prevedena Umor v centralnem komiteju in Galindez (ta ne spada v serijo detektivk, ampak je samostojen roman), ki ju pa še nisem dobila v roke.

Globoko priporočam.

 

lp, proxima

 

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

13. jan 2017 17:36

proxima, kdaj pa je bolšji trg v Montedoru, na kakšen dan?

branka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jan 2017 7:58

Če prav razumem, vsako drugo soboto v mesecu (torej na primer danes), ampak so tudi izjeme, čeprav se mi zdi, da jih je na račun izjem bolj več kot manj.

 

lp, proxima

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

24. jan 2017 8:41

Louise L. Hay: Moč je v tebi

181604

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. jan 2017 9:21

Cunxin Li: Zadnji Maov plesalec

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. jan 2017 9:46

Jules Verne, 20.000 milj pod morjem.  Zadala sem si prebrati od njega vse, kar imajo v naši knjižnici, sem že na dobri polovici.  Zanimiv preskok iz sodobne literature v njegov čas. 

Cila

griče  

član od: 25.5.2009

sporočila: 11

24. jan 2017 12:14

Voda za slone - zelo dobra.

 

griče

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

24. jan 2017 12:22

Cila je napisal/a:

Jules Verne, 20.000 milj pod morjem.  Zadala sem si prebrati od njega vse, kar imajo v naši knjižnici, sem že na dobri polovici.  Zanimiv preskok iz sodobne literature v njegov čas. 

Cila

 Eden mojih najljubših avtorjev v osnovni šoli. Še danes se spomnim, kako sem uživala, ko sem brala Skrivnostni otok in Potovanje v središče zemlje.

 

Sicer pa trenutno zaključujem The Chemist Stephane Meyer. Kar v redu, čeprav se mi zdi, da bodo navdušene bralke Somraka (zelo) razočarane.

sonci

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. jan 2017 15:15

Samuel Bjørk: Angelsko hladna
Ena boljsih kriminalk, ki sem jih prebrala v zadnjem casu, priporocam.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. feb 2017 10:28

Cila je napisal/a:

Jules Verne, 20.000 milj pod morjem.  Zadala sem si prebrati od njega vse, kar imajo v naši knjižnici, sem že na dobri polovici.  Zanimiv preskok iz sodobne literature v njegov čas. 

 

Cila

 Kot ena zadnjih mi je prišla pod roke Otroka kapitana Granta.  Med branjem rada preverjam posamezne kraje, ki jih omenja, še po internetu. Na ta način sem odkrila že veliko zanimivih koščkov naše ljube Zemljice.  Tokrat sem se pa zapičila v besedo niktalop - niktalopija. V knjigi jo predstavlja kot izjemno dober nočni vid. Ni mi šlo v račun, odkod tako tolmačenje, ko pa vse povsod drugje pomeni ravno obratno = kurjo slepoto. Končno najdem na Wikipediji tale odstavek: Hemeralopia (from Greek ημέρα, hemera "day"; and αλαός, alaos "blindness") is the inability to see clearly in bright light and is the exact opposite of nyctalopia (night blindness). Hemera was the Greek goddess of day and Nyx was the goddess of night. However, it has been used in an opposite sense by many non-English-speaking doctors.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti