Kaj beremo?

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

2. dec 2016 6:23

J. Gardell: Kako je odraščal komik, o medvrstniškem nasilju v šoli- knjigo so dobili za darilo vsi švedski učenci, knjiga je sestavni del švedskega šol. kurikuluma,posneta je tudi serija. Priporočam!!

marjja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. dec 2016 7:06

Jiři Bezlaj: Evangelij za pitbule. Ena od knjig, ki jih nič hudega sluteč začneš brat na avtobusu, pa te potem ostali potniki čudno gledajo, ker vsake toliko časa padeš v peklenski krohot. Globoko priporočam.

Duracell  

član od: 2.5.2011

sporočila: 56

6. dec 2016 16:04

Berem zadnjo knjigo trilogije Hrup in kaos, Patrick Ness spet dobro spelje celo zgodbo, všeč mi je slog pisanja, všeč mi je, da je knjiga lahkotna za branje a globoka za razmislek, kako se človek na vse kriplje upira stvarem, ki jih noče narediti, pa jih naredi pod pritiskom, kako zmanipulirati vse okrog sebe in seveda, zmagati. :) 

Čeprav je literatura mladinska, je tole Patrick napisal prav za vse generacije.

 

Lp

Duracell

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

8. dec 2016 11:02

Jaz sem pa danes ponoči, ko nisem mogla spat, tole prebirala in se prav fajn zabavala https://www.kulinarika.net/forumi/tema/6761/starost/?bes Jebela, kje so vsi ti ljudje???? A so odšli, al so svoje nicke spremenili????????

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

12. dec 2016 18:36

Priporočam v branje:

Rachel Joyce - Nenavadno romanje Harolda Frya..........

Knjiga nas opomni, kako majhni in ranljivi smo ....že pred koncem....

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. dec 2016 19:52

Alexander McCall Smith: V družbi srečnih žensk.

Sproščujoča, zabavna, poučna zgodbica iz serije knjig  o unikatni bocvanski detektivki Ma Ramotsve.  

Cila

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. jan 2017 15:33

Odkrila sem novo zakladnico: na žalost že pokojni španski, bolje rečeno katalonski avtor Manuel Vázquez Montalbán je poleg mnogih drugih poslastic, ki me še čakajo v nedoločeni prihodnosti (se mi zdi, da je to eden od tistih avtorjev, zaradi katerega bi se splačalo celo naučiti dovolj španščine, da bi ga lahko bral v izvirniku), napisal tudi serijo kriminalk, v kateri je glavni junak zasebni detektiv Pepe Carvalho; tako kot avtor je tudi njegov junak velik erudit in poznavalec vrhunske kulinarike. Andrea Camilleri, avtor serije o komisarju Montalbanu, je svojega glavnega junaka poimenoval prav v čast omenjenemu španskemu pisateljskemu kolegu.

Knjige, ki sem si jih pred kratkim nakupila celo skladovnico na bolsjem trgu v Montedoru, berem zaenkrat v italijanskem prevodu; v slovenščino sta prevedena Umor v centralnem komiteju in Galindez (ta ne spada v serijo detektivk, ampak je samostojen roman), ki ju pa še nisem dobila v roke.

Globoko priporočam.

 

lp, proxima

 

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

13. jan 2017 17:36

proxima, kdaj pa je bolšji trg v Montedoru, na kakšen dan?

branka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jan 2017 7:58

Če prav razumem, vsako drugo soboto v mesecu (torej na primer danes), ampak so tudi izjeme, čeprav se mi zdi, da jih je na račun izjem bolj več kot manj.

 

lp, proxima

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

24. jan 2017 8:41

Louise L. Hay: Moč je v tebi

181604

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti