Kaj beremo?

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

8. nov 2005 8:35

Ali je morda katera prebrala V objemu svetlobe?

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. nov 2005 10:57

Dada je napisal/a:
Ali je morda katera prebrala V objemu svetlobe?
sem, že dolgo nazaj, pa se mi je kar vtisnila v spomin. Imam jo tudi doma in včasih še malo poškilim vanjo. Če si to brala, preberi še Potovanje duš.

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

8. nov 2005 13:12

Naj še jaz prispevam nekaj idej glede branja. Prebrala sem vse v slovenščino prevedene Paasilinnove romane, najbolj sem se zabavala ob Gozdu obešenih lisic ter Čudovitem skupinskem samomoru. Ena najboljših knjig, kar sem jih prebrala je Sveče so dogorele, Sandorja Maraia, pravkar sem končala čudovito Dekle z bisernim uhanom (Tracy Chevalier), zelo se me je dotaknila zgodba, ki jo pripoveduje avtistični otrok, Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa, Marka Haddona, priporočam tudi mladega češkega pisatelja Michala Viewegha, fantastičen je Haruki Murakami, zabavne, pa tudi žalostne so dogodivščine Ma Ramotswe iz Prve damske detektivske agencije, na dopustu pa sem prebrala tudi Mostovi Madisona, za katero bo morda kdo rekel, da je osladna, ampak meni je bila "lepa" (mislim, da je to edini pravi pridevnik). Trenutno berem Georgija Gospodinova Naravni roman (sem še bolj na začetku). Lp in, poleg kuharskih, želim tudi mnogo bralnih užitkov! ddarinka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. nov 2005 14:54

Trenutno berem knjige iz zbirke Maeve Binchy, sem pri drugi - Prijatelji. So kar dobre, pač bereš, ni hudega razmišljanja in akcije, samo življenje nekih ljudi. Me pa čaka Digitalna trdnjava, D.Brown. Da vidimo, kako se rešuje svet ob zlorabi Interneta.... Lep pozdravček, S.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

8. nov 2005 20:25

No ja tudi ko jaz začnem, ne morem nehati. Od Paasilinne sem prebrala vse, kar je dosegljivo razen Samomora. Ja Gozd je res dober, pa Tuleči mlinar najljubše pa mi je Zajčje leto. Suzi poskusi še Kurta Vonneguta (Hokus pokus, Jetniški tič...). Hakan Nesser mi ni tako dober kot Henning Mankell. Ne branim se tudi Donne Leon in njenega inšpektorja Brunettija.. Zakon pa so mi knjige od Eoina Colferja (Artemis Fowl-vsi deli in pa Seznam želja) in Charlesa de Linta. Al pa Andre Dubus:Hiša peska in megle(tudi film je posnet).Al pa Okrogle in oglate iz Vittule od Mikael-a Niemi-ja. Lonia ima tvoja prijateljica kaj knjig od Judith McNaught? A ja pa Henning Mankell piše tudi za mladino in ko smo že pri tem, kaj pa Harry Potter in pa knjge od G.P.Taylorja Gospodar senc in Prerokba....Pa še bi se naštevalo...Komaj čakam, da bo grdo vreme...hehehehe Lep bralni pozdrav juhica

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

8. nov 2005 20:34

VEROVNIKA je napisal/a:
Dalsi - Ali misliš Stava roman Romane Berni. Sem prebrala in mi je zelo všeč. LP VERONIKA
Ne, mislim na roman Jennifer Crusie z istim naslovom, bom pa vsekakor v kratkem poiskala v knjižnici tudi knjige Romane Berni in ti poročam kako so mi bile všeč. Od Maeve Binchy sta mi bili še nekako najbolj všeč Hiša na Tari in Pri Quentinu. LP Marjana

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

8. nov 2005 20:53

Kalcicl, vidim, da ne veš, da obstaja na internetu baza vseh slovenskih knjižnic COBISS. Tam je uporabnikom prijazen iskalnik s pomočjo katerega lahko najdeš informacije, ki jih potrebuješ pa še izveš v kateri knjižnici imajo te knjige. To je naslov: http://www.cobiss.si Sicer pa sem ti že sama poiskala kar potrebuješ AVTOR................... : Eadie, Betty J. - avtor ODGOVORNOST............. : Taylor, Curtis - avtor // Čertalič, Vera - prevajalec // Morse, Melvin - avtor dodatnega besedila NASLOV.................. : V objemu svetlobe IMPRESUM................ : Ljubljana : Mladinska knjiga, 1998 FIZIČNI OPIS............ : 142 str. , 21 cm ZBIRKA.................. : (#Zbirka #Za zdravo življenje) AVTOR................... : Newton, Michael - avtor ODGOVORNOST............. : Werbos, Darjan - prevajalec NASLOV.................. : Potovanje duš : poročila o življenju med življenji IMPRESUM................ : Ljubljana : Ara, 2005 FIZIČNI OPIS............ : 382 str. , 20 cm Marjetica

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

9. nov 2005 0:26

ddarinka je napisal/a:
...zelo se me je dotaknila zgodba, ki jo pripoveduje avtistični otrok, Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa, Marka Haddona, ...
Potem ti pa svetujem še Pijevo življenje (Yann Martel). Super knjiga.

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

9. nov 2005 6:50

Dalsi, od Maeve Binchy sem prebrala Hišo na Tari in Škrlatno pero. V Svetu knjige sem v katalogu zasledila stavek : "Ko bereš M.B. se počutiš tako, kot bi lizal čokolado." Seveda, sem jih takoj vzela domov. Moram pa reči, da me slog te pisateljice ni ne vem kako navdušil. Mislim, pa da sem prebrala še eno, pa trenutno ne vem naslova. Ko boš prebrala Romano Berni, mi res sporoči. LP VERONIKA Sporočilo je spremenil(a) VEROVNIKA dne 09. nov 2005 07:02:09

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

9. nov 2005 10:22

Prebrala knjigo Jack in Amy avtorjev Josie Lloyd in Emlyn Rees - zelo lahko branje, za "požret na dušek", zdaj imam pa v načrtu Dekle iz Šanghaja avtorice Wei Hui. maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti