Kaj beremo?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. nov 2018 19:02

Tudi Elena Ferrante - Moja genialna prijateljica. 

Realistično prikazano odraščanje povojnih otrok v predmestju Neaplja. Komaj čakam, da se dokopljem še do naslednjih 3 knjig, ki nadaljujejo zgodbo obeh žensk.

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. nov 2018 19:31

He, he, tudi jaz sem jo pravkar prebrala, zdaj me čaka 2 kniiga. Je fino, če imaš prijateljico, ki tako hitro prebere, da lahko vskočiš še ti, preden mine prvi rok izposoje.  Ja, res je realistično, se mi zdi, da sem kar vonjala, pa videla tiste ulice, hiše,.....

rimljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. nov 2018 20:34

J. Moyes: Samo jaz 

Lep zaključek trilogije.

marjja

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

23. nov 2018 14:15

Frederik Backman- Mož z imenom Ove, knjigo dobesedno požrla v enem dnevu! Humoristična zgodba o človeku, ki na vsak način hoče končati svoje življenje ampak ga dogodki pripeljejo do tega, da mu to nikakor ne uspe saj mu novi sosedjo to prepečujejo. Vsekakor knjiga polna humorja, čeprav je Ove zelo črnogled in nergav človek v letih sem se zelo zabavala ob dogodkih ob katerih se lahko tudi sam poistovetiš z njimi. Sedaj pa sem začela brati Guernseyjsko društvo za književnost in pito iz krompirjevih olupkov, knjiga opisuje kako je bilo na otokih med 2. svetovno vojno. 

C'est la vie :)

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

23. nov 2018 14:33

J. Moyes: Samo jaz

Zanimiva knjiga, prvi (Ob tebi) in ta del sta mi bila všeč, drugi pa ne.

 

leny

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

23. nov 2018 14:44

Po knjigi Jojo Moyes-Ob tebi, je bil posnet film in je bil predvajan na Pop Tv. Cel potek filma je bil do potankosti tak, kot sem si ga predstavljala ob branju knjige. Film si lahko ogledaš tudi na youtube. Tudi glavna igralca so izbrali do potankosti takšna kot sem si ju predstavljala. Pogrešam edino nadaljevanje, njeno življenje po tem, kako je živela, ko ga je spremila h zadnjem počitku..

 

 

C'est la vie :)

DormChef  

član od: 23.8.2018

sporočila: 112

27. nov 2018 12:14

michel foucalt- zgodovina norosti v casu klasicizma

vlasta jakusic- kako smo hodile v feministicno gimnazijo

sabina znidarsic- ora et labora - in molci, zenska!

DormChef

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

28. nov 2018 8:20

štimka je napisal/a:

Po knjigi Jojo Moyes-Ob tebi, je bil posnet film in je bil predvajan na Pop Tv. Cel potek filma je bil do potankosti tak, kot sem si ga predstavljala ob branju knjige. Film si lahko ogledaš tudi na youtube. Tudi glavna igralca so izbrali do potankosti takšna kot sem si ju predstavljala. Pogrešam edino nadaljevanje, njeno življenje po tem, kako je živela, ko ga je spremila h zadnjem počitku..

 

 

C'est la vie :)

Preberite Brez tebe. Nadaljevanje knjige Ob tebi.

Zvončica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jan 2019 18:39

Paolo Giordano: Samotnost praštevil - knjiga, kakršne name v splošnem ne naredijo vtisa, branja le-te pa kar nisem mogla prekiniti.

Guillaume Cannat: Glej jih, zvezde! (Najlepši prizori na nebu v letu 2019) - uh, koliko lepega nas čaka :-D

Lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. jan 2019 21:15

priporočam:

Hendrik Groen: Skrivni dnevnik Hendrika Groena, starega 83 let in 1/4, ter

                          Skrivni dnevnik Hendrika Groena, starega 85 let: do konca se živi

Kelli Estes: Dekle, ki je pisalo s svilo

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti