Morski sadeži

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

tema odprta - 4. nov 2005 11:20 | ogledi: 3.312 | odgovori: 2

Mene pa nekaj zanima. Pri pici z morskimi sadeži dobiš polno morskih sadežev. Ena zadeva je pa taka bela kocka, zgoraj in spodaj pa je rdeča, je pa kot kakšna penca. Zanima pa me, kaj je to in če se da to kupit posebaj, ne le skupaj z ostalimi morskimi sadeži, ker mi je le to všeč.

Hvala, tasyka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. nov 2005 11:52

Tasyka, to so tako imenovani surimi, eni jim pravijo rakove paličice, čeprav je od raka v njih le drobiž oziroma aroma. Dobiš jih v vseh ribarnicah ali samopostrežnih trgovinah pri zamrznjenih ribah, take oranžne paličice so videti, pakirane v plastiki (okoli 16 ali dvajset paličic je skupaj pakiranih). Če jih kuhaš, jih daj v vrelo vodo kar v tanki foliji, v katero je vsaka paličica posebej zavita, tako se ti ne bodo razlezle v dolge trakove. Potem folijo odstraniš, jih narežeš in dalje uporabiš kot hočeš (jaz jih mojim opečem na olivnem olju z dodatkom česna ali uporabim kot dodatek morski solati). mamamia mamamia

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

5. nov 2005 12:45

Ja ja, to je to. Sem pogledala slikce. Najlepša hvala lepa za pomoč. lp, tasyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti