Tiramisu

neznan uporabnik
tema odprta - 24. sep 2001 13:21 | ogledi: 4.716 | odgovori: 23

Rada bi kakšne dobre recepte za pripravo tiramisuja. Na straneh KulSlo sem sicer zasledila tri recepte, vendar vsi vsebujejo sir mascarpone.Nekje sem zasledila, da se lahko namesto njega uporablja skuta in Tamar? Ima kdo izkušnje s temi sestavinami?

neznan uporabnik

25. sep 2001 11:09

Preverjeno (od gostilničarja) se lahko uporabi tamar - če je preredko se doda še gladko razmešana skuta. LP Tinca

neznan uporabnik

26. sep 2001 19:20

Priporočam ti, da naredis tiramisu po naslednjem receptu: 1 skuta 4 jajca 15 dag sladkorja 2,5 dl sladke smetane 2 zlici kisle smetane 3 dag zelatine Priprava: Jajca loci na rumenjake in beljake. Rumenjake in sladkor penasto umesaj. Iz beljakov stepi trd sneg. Sladko smetano zmiksaj. Skuto dobro vmesaj da ni nic grudic, dodaj kislo smetano. Ponovno premesaj in dodaj jajcno zmes. Zmesi primesaj stepeno sladko smetano. V to zmes narahlo zamesaj stopljeno zelatino (ki si jo predhodno namocila v mrzlo vodo, pustila, da nabrekne in nato stopila nad soparo). Na koncu narahlo primesaj se beljakov sneg. Baby piskote namoci v mesanici kave in ruma in poplasteh (piskoti, krema, piskoti in se enkrat krema) sestavi skupaj in daj v hladilnik dokler se krema ne strdi. Pred serviranjem po vrhu posuj z cokolado v prahu in ponudi

neznan uporabnik

27. sep 2001 7:34

V zgornjem receptu nič ni napisana kaličina skute.

neznan uporabnik

27. sep 2001 7:52

Mišljena je 500 gramska skuta. Lep pozdrav

neznan uporabnik

27. sep 2001 11:59

Peter najlepša hvala za recept; mepa zanima par stvari: lahko namesto želatine uporabim kaj drugega (nimam najboljših izkušenj z recepti,ki vsebujejo želatino) in če maso pot zmešaš z mešalnikom ali kar ročno?Nikoli še nisem doma naredila tiramisuja pa moram prej malo več vprašat, da ne bo vse skupaj pristalo kje drugje kot v želodčkih

neznan uporabnik

27. sep 2001 12:29

Jaz pripravljam Tiramisu na čisto enostaven način, brez Mascarponea, in sicer: V klasičen pekač čez dno naložiš Baby piškote(katere koli) in jih preliješ s kavo ali kakavom, lahko dodaš tudi malo ruma. Na njih namažeš 1/4 l trdo stepene sladke smetane(najboljše rastlinske), v katero umešaš 1 rumenjak. Nato vso zadevo še enkrat ponoviš, od piškotov do smetane in na vrh potreseš čokolado v prahu ali kavo. In to je vsa umetnost, pa še zelo okusno je. Predlog: Zgornjo plast piškotov malo močneje navlaži in Tiramisu postavi za par ur v hladilnik, preden ga postrežeš. Lep pozdrav, Girlica

neznan uporabnik

27. sep 2001 13:25

Zelo dober tiramisu je tudi tale: 4 jajca in 3 žlice sladkorja stepeš in dodaš 1 mali lonček gladke skute (10 dkg). Mešaj kar z metlicami mešalca. Posebej stepi 1 sladko smetano (2,5 dl), ki ji dodaš 2 vanilij sladkorja in 1 vrečko Kremfixa. Smetano vmešaj v jajčno-skutno zmes - spet kar z metlicami mešalca. Dodaj ruma po okusu. Skuhaj močno črno kavo (najbolje expresso), jo sladkaj in dodaj še malo ruma. Ohladi. Otroške piškote pomoči v kavo in zloži v pekač. Po piškotih polij polovico kreme. Na kremo naloži še eno plast navlaženih piškotov in jih polij s preostalo kremo. Postavi v hladilnik - zaželjeno je čez noč, da se krema lahko strdi in boš lahko rezala lepe kose. Po želji tiramisu posuj s čokolado v prahu.

neznan uporabnik

27. sep 2001 14:11

Hali živjo! Glede priprave tiramisuja ja etako, da vse mešam z ročnim mešalnikom, samo stopljeno želatino, stepeno sladko smetano in sneg primešam ročno. Kar se pa tiče želatine ti je pa ni potrebno dati, samo potem krema ne bo tako zelo kompaktna kot je v tem primeru. Lahko pa namesto tega pri stepanju smetane dodas kremfix. Kaksne slabe izkusnje pa imas z zelatino. Sporoci svoj problem pa bomo poskusli resit. Lep pozdrav.

neznan uporabnik

27. sep 2001 14:33

Pozdravljen Peter! Sicer je preteklo kar nekaj časa odkar sem imel nazadnje opravka z želatino, vendar mislim, da sem jo enkrat uporabljala pri pripravi nadeva za sadno torto (sadje,skuta,smetana) in so mi ostale "kepice"Ponavadi pri pripravi tort uporabljam kar na soku skuhan puding-bolj gost. Bom pa še poskusila tudi z želatino, ker imam en odličen recept za Ledeno torto, ki pa se ga še nisem lotila - vsebuje želatino Vsem hvala za recepte,ko katerega preizkusim se oglasim.

neznan uporabnik

27. sep 2001 15:27

Tudi jaz sem imela probleme z želatino, vendar odlično pomaga, če v raztopljeno želatino najprej dobro vmešaš žlico ali dve smetane in jo šele potem dodaš ostali smetani. Želatina mora biti podobne temperature kot smetana. Lep pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti