Tiramisu

neznan uporabnik

1. jun 2003 16:41

Ljudje brez mascarponeja ni tiramisuja, to je tako kot če bi v mercedesov avto dali fočkov motor.... mascarpone je mascarpone.. safsaf

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

1. jun 2003 17:42

Se popolnoma strinjam. Tiramisu je pac sladica narejena iz ze znanih sestavin (jajca, mascarpone, kava, piskoti ....). Vse druge variante so sladice, vendar niso vredne imena tiramisu. Poiskati bi jim morali drugo ime. ribica

MICI  

član od: 6.5.2002

sporočila: 22

4. jun 2003 11:46

Ker ste se že tako na veliko razpisali o tiramisuju, pa še moj recept: 3 jajca 3 žlice sladkorja 1/2 l rastlinske smetane 1 kremfix 1/4 kg mascarponeja kuhana kava 2 žlici ruma kakao v prahu (grenki) baby piškoti jagode (po želji) Rumenjake in sladkor penasto umešaj. Stepi sneg iz beljakov in rastlinsko smetano, ki ji dodaš kremfix. Rumenjakom in sladkorju po žlicah dodajaj mascarpone, smetano in sneg. Piškote namoči (ne preveč) v nepremočni kavi in naloži prvo plast. Jaz sedaj tu dodam plast jagod, ki jih prej dobro operem, posušim in narežem na lističe. Na to dodam polovico kreme in ponovim plast piškotov, jagod in drugo polovico kreme. Po vrhu močno potresem (preko cedila) z grenkim kakavom in na vrhu okrasim z polovičkami jagod. Nikoli nič ne ostane! MICI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti