Tiramisu

neznan uporabnik

2. okt 2001 10:32

Kuharčki en lep sončen pozdrav! Uspelo mi je,bom rekla. Tiramisu sem naredila po Petrovem receptu, vendar brez želatine.Moram povedati, da je bil odličen in da smo še pekač polizali. Zdaj vem, kaj bom naredila za posladek ob kakšnem praznovanju (vse po načelu:hitro, enostavno in slastno). Želodčki pa prijetno presenečeni

neznan uporabnik

4. okt 2001 11:10

Zanima me s čim bi lahko še namočila piškote za tiramisu. Sladico bi namreč radi jedli tudi otroci, torej kava in rum odpadeta. Cvetka

neznan uporabnik

4. okt 2001 12:23

Cvetka kaj pa , če piškote pomakaš v vanilijevo ali čokoladno mleko?? Mislim, da bi tiramisu bil prav tako okusen. moni

neznan uporabnik

4. okt 2001 13:45

Morda bi jih lahko namočili tudi v blagem kapučinu, narejenem z mlekom ali instant kavi brez kofeina. Beti Ps: zdaj sem se spomnila, da jaz včasih torto navlažim tako, da po biskvitnih ploščah polivam nestepeno sladko smetano. Morda bi bil ta način možen tudi pri tiramisuju. Sem pa res pregledala ves svoj "arhiv" in nisem našla nič brezalkoholnega za vlaženje tiramisuja. V vseh primerih se res uporabljata kava in rum. Morda bi vi namesto ruma lahko uporabili rumovo esenco ali rumov sladkor Regina (slovenski proizvajalec), ki je pakiran tako kot limonin sladkor ali vanilij oz. pecilni prašek. Mislim pa, da šibka kavica (vsaj malo za aromo) otrokom ne bi škodila. V trgovinah se dobi tudi že pripravljena ledena kava in bi morda poskusili z njo, čeprav sama ne vem, koliko kofeina zares vsebuje. Potem pa je tukaj še kavin jogurt - morda bi se ga dalo vsaj delno uporabiti. Spremenil(a) - Beti dne 04 okt 2001 14:17:10 Spremenil(a) - Beti dne 04 okt 2001 14:19:46 Dodala bi le še to, da namesto kave lahko uporabite belo kavo (Franck in Kneipp) ali Bianco, Karo ali kaj podobnega. Spremenil(a) - Beti dne 04 okt 2001 14:21:43

neznan uporabnik

4. okt 2001 14:37

Piškote za tiramisu lahko namočimo tudi s katerimkoli sadnim kompotom in nato v kremo zamešamo tudi nekaj koščkov narezanega sadja. lahko uporabimo ananas, breskve, marelice, maline, jagode ipd in dobimo sadni tiramisu. Piškote lahko namočimo tudi samo v mleku. Namesto piškotov lahko uporabimo tudi biskvit. Piškote lahko namočimo z mešanico mleka in kakava, lahko namočimo samo z mlekom. Skratka možnosti je nešteto samo poizkusiti moramo še kake druge kombinacije. Spremenil(a) - Peter dne 04 okt 2001 14:46:33

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

29. maj 2003 21:39

Tiramisu je res zelo specifična sladica, zato pač mora biti močena s kavo in rumom, za res "ta prav" okus pa mora biti uporabljen mascarpone - saj se dobi v vsaki malo bolje založeni trgovini. Pa tudi res je boljši z biskvitom, kot pa s piškoti. Jaz spečem klasičen biskvit kot za rolado, kremo pa vedno naredim po receptu, napisanem na mascarponeju. Navlažen biskvit namažem najprej s kremo, potem pa še s sladko smetano in seveda posujem s kakavom. Kdor pa hoče višjo sladico, naj da vmes še eno plast biskvita. Tiramisu je zame daleč najboljša sladica. Sporočilo je spremenil(a) renatana dne 29. maj 2003 21:40:38

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

30. maj 2003 9:16

Jaz delam tiramisu iz piškotov, namočim pa jih v kakao - kave ne maramo preveč (2 dcl mleka, 2 dcl vode - da ni pregosto, 3 zvrhane žlice kakava) z malo ruma. Kremo naredim po navodilu na mascarponeju (mascarpone + 3 jajca + sladkor). Piškote naložim 2x in kremo tudi namažem 2x, po vrhu potrosim benko - skozi cedilko. Tudi za mene je to najboljša sladica - če jo naredim doma, v slaščičarni mi ni preveč všeč. Rebeka Sporočilo je spremenil(a) Rebeka dne 30. maj 2003 09:17:28

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

30. maj 2003 10:00

Meni osebno je zelo pomembno, da je Tiramisu` narejen po originalnem receptu, ali pa vsaj z minimalnimi odstopanji, saj sicer ne bi bil tako izjemna sladica. Ne zdi se mi prav, da ga v restavraciji naročim, dobim pa neko drugo pecivo iz biskvita in skute . Tisto enostavno ni več tiramisu`. Janja

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

30. maj 2003 11:40

Jaz delam tiramisu po preverjenem receptu: 5 rumenjakov 1/2 kg mascarpone 5 zlic sladkorja 2 zlici crema marsala (liker) piskoti savoiardi crna kava (po moznosti Illy) Rumenjake penasto umesam s sladkorjem, po zlicah postopoma dodajam mascarpone, na koncu se s palicnim mesalcem zmesam, da nekoliko naraste. Na koncu se vmesam liker. Piskote namocim v rahlo razredceni crni kavi (pazi, da jih ne namocis prevec) in polozim v kvadratno posodo. Na prvo plast piskotov dam polovico kreme, nato spet zlagam piskote in zalijem se z ostalo kremo. Postavim v hladilnik. Predno serviram, potresem s kakavom v prahu. Do sedaj so bili vsi navduseni! V nekem casopisu sem dobila tudi recept za manjkaloricen tiramisu s skuto (namesto mascarpone), za tiramisu s sadjem (namesto kave) ipd. Ce vas zanima, lahko te recepte prevedem in vam posljem. ribica

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

30. maj 2003 12:33

Ribica, prosila bi za recept, najbolje kar oba. Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti