Vložena pečena paprika

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 4. nov 2005 11:13 | ogledi: 12.194 | odgovori: 3

Veliko je že pisalo o pečeni papriki, receptih v zvezi z njo. Nisem zasledila recepta pečene paprike, vložene v kozarce, kot ozimnica.

Migla

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

4. nov 2005 11:46

Meni se zdi, da je pred kratkim bilo govora tudi o tem. Pa vseeno: jaz naredim takole. Papriko operem, osušim in popečem v pečici. Dam v pokrit lonec, da se jo lažje olupi. Olupljeno nato zložim v kozarce in zalijem s prevreto mešanico kisa in vode, (dodam kak strok česna) kot za kumarice. Kozarce nato naložim v pečico in malo pasteriziram, da se zares obdrži čez zimo. Kozarce nato zložim na pult in pokrijem s koco, da se počasi ohladijo. To je vse, ničkaj bolj komplicirano od npr. kumaric. Mimogrede, sem danes na tržnici videla še precej rdeče paprike, tako da se bo še dalo delati. Lp Palma

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. nov 2005 20:17

Hvala Palma. LP Migla

ines2  

član od: 21.10.2005

sporočila: 19

4. nov 2005 20:34

Tudi jaz jih spečem in pustim v posodi, da malo "padejo skupaj". Potem pa kar take neopupljene zapakiram v vrečke in zamrznem. Se mi ne ljubi prej lupit, ker potem, ko jih odmrznem, koža kar pade dol. Potem zalijem z olivnim oljem, kisom, poprom, soljo in dosti česna. Nam so na tak način najboljše. V kozarcu ostanejo v hladilniku...no ne vem kako dolgo ,ker jih vedno hitro zmažemo... Lp bolcina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti