Oblika in okrasitev torte

andrinaa  

član od: 11.6.2005

sporočila: 56

tema odprta - 3. nov 2005 8:49 | ogledi: 11.713 | odgovori: 15

čaka ma peka torte. naredil bom po Noinem receptu, je preverjeno dobra! zatakne se pri obliki oz. okrasitvi. videla sem njeno sliko torte, na kateri je velika sončnica... tega ne bom znala. ima kdo kakšno idejo, kako lahko torto obdelam od zunaj, da ne bo samo dobra, ampak tudi lepa?

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

3. nov 2005 9:22

pozdravljeni! najlažje bo, če jo oblijete s čokolado, glede na to, da je torta čololadna (obliv naredite iz temne čololade, ki ji dodate olje v razmerju 3:1). nikoli ne dodajajte masla, ker le-to vsebuje vodo in ko boste torto dali v hladilnik, bodo na njej nastale kapljice vode, kar ni najlepše. potem pa lahko poljubno okrasite. mogoče bi za popestritev pasale vrtnice- rdeče, in zeleni lističi, ki jih lahko naredite iz marcipana ali tichino mase. sama sem nekaj podobnega delala, vendar trenutno nimam slike. če vas zanima, se potrudim, pa jo mogoce dobim, do konca tedna. veliko ustvarjalnosti tamara sajovict

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. nov 2005 9:29

Ker sama nisem najbolj spretna pri izdelovanju okraskov, jih bodisi kupim ali pa okrasim čim bolj enostavno. Po sistemu manj je več. Sinu sem čokoladno torto okrasila s kremo, s šablono označila rezine torte, na vsako drugo nabrizgala rozeto in eno na sredi, na vmesne rezine med rozetami pa sem položila na pol prerezano jagodo z zelenjem vred (slika skupaj z receptom že čaka na objavo). Lahko pa narediš eno rozeto čokoladno in eno iz bele smetane, pa na vsako kandirano češnjo.Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. nov 2005 9:42

Andrina! Lahko jo okrasiš tudi s sadjem... s krhljčki breskev iz kompota lahko narediš vzorec sončnice - spodaj namažeš s čokolado (kremo), ob zunanjem robu kroga nalagaš enega na drugega krhlje in dobiš vzorec sončnice. Na sredini bo črnt krogec kot pri sončnici, krhlji breskev pa bodo za liste. Mogoče ti bo za idejo tudi slika ob tem receptu: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4498 Lp, tjas

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

3. nov 2005 15:18

Ali pa razvaljaš marcipan na tanko, izrežeš obliko torte, npr krog, položiš na torto in samo še dodaš marcipanove figurice, rože,...-s čokoladnim pisalom pa še napišeš ime ali posvetilo... Enostavno samo stepeš smetano s kremfixom, namažeš na torto, dodaš čokoladne ali marcipanove rožice, in je gotovo. Samo naribaš čokoladne ostružke po celotni površini torte. Preliješ s čokoladno glazuro in s sladkim snegom na strjeno čokolado dekoriraš obložiš z rezinami sadja preliješ s prelivom za torete-želatiina ANJA

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

3. nov 2005 16:51

Kreme v tem receptu je toliko, da se da z njo premazat torto tudi na zunaj in še jo ostane za brizganje. Jaz sem že dvakrat naredila tako, da sem nabrizgala različne vzorčke z navadno belo smetano in s kremo iz recepta. Po obodu sem potresla čokoladne mrvice. Tako pride do kontrasta in je lepo za videti. Ta varianta je še posebej primerna za neizkušene tortopeke. Marjetica

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. nov 2005 18:24

Samo kot ideja:http://torte.moj-album.com Ampak da ne bo pomote,ta torta ni delo mojih rok,ampak je njen avtor moj sošolec. Bernarda Sporočilo je spremenil(a) terlikar 1 dne 03. nov 2005 18:25:46

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

4. nov 2005 8:54

Meni se zdi super ideja od Zale. Čokolado raztopiš in na tanko namažeš na peki papir, počakaš, da se strdi in razlomiš/razrežeš na želene kose. S temi kosi potem obložiš torto, ki jo prej seveda namažeš s kremo/smetano. Seveda lahko delaš tudi z belo čokolado. Meni je super. Ponavadi naredim kose nepravilnih oblik in različnih velikosti. Takšna torta je res malo drugačna. Sicer pa se z okraševanjem nikoli ne matram preveč in se držim načela manj je več. Predvsem pa se mi zdi pomembno, da okraski na torti niso iz neke neužittne umetne mase. Kremo dam ponavadi kar isto kot je v torti, potem pa nabrizgam kupčke (če je krema čokoladna, naredim kupčke bele), ali pa potresem s čokoladnimi koščki ali kokosovo moko, fajn so tudi mandljevi lističi. To je v primeru, ko gre za čokoladne torte. Pri sadnih pa itak ni problema. Premažem s smetano in bogato obložim s sadjem. Aja, pa pri jagodnih zadevah sem spet uporabila Zalino idejo. Polovičke ali cele jagode razporediš po torti in okrasiš z lističi mete, te seveda lahko uporabiš tudi pri drugem sadju. lp ===

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

4. nov 2005 9:50

Za neizkušene je premazanje torte s smetano ali kremo običajno lažje kot čokoladni obliv, sploh za obod torte. Vsaj meni se tako zdi. Če je torta otroška, so smarties bonbončki vedno prava rešitev. Če ni otroška, so najlažje mrvice (čokoladne, pisane, določenih barv), mleti orehi, kokosova moka, sesekljano kandirano sadje ipd., posuješ samo določene dele. Rozete iz kreme in smetane so dobra in lepa rešitev za vse vrste tort. Malo se ozri po okraskih v trgovini, kakšne kandirane češnje so žareče na pogled. In običajno se bolj obnese princip, ki ga je omenila mamamia: manj je več. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti