Peka piškotov za praznike

Snežna  

član od: 10.8.2005

sporočila: 104

12. dec 2014 10:42

Pozdravljene.

 

Da še malo obudimo tale forum, ker so zapisane res uporabne stvari :)

Pregledala sem vse in nekje našla recept za dišavne piškote, mislim, da so od Anje27?

Meni je masa prišla pacasta, nikakor za naredit kroglice, kot je bilo zapisano nekje na teh straneh...

Tako sem z žlico oblikovala neke brezoblične kupčke, ki so se sicer spekli...no, so pa vsaj okusni :)

 

Ali mi katera, ki jih je spekla, ve svetovat, kakšna naj bi bila masa za te piškote?

Ali tako kompaktna, da se da z rokami delat kroglice ali kako?

 

Hvala za nasvete.

 



Snežna

Sporočilo je spremenil(a) Snežna dne 12.dec 2014 10:44

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

19. dec 2014 20:17

Masa je pacasta, vendar jo daš v hladilnik za kakšno urco. Nato oblikuj kroglice in polagaj na pleh. Jaz jih kar z roko. 

 

Biba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. dec 2014 6:50

Vsako leto jih pečem, masa mi je vedno pacasta, zato delam tako, kot ti, Snežna - z dvema žličkama oblikujem kupčke in spečem. Nam so tako dobri, da nas oblika nič ne briga.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. dec 2014 7:27

A bi mi prosim povedale, o katerih dišavnih piškotih se pogovarjate? Sem pogledala v bazi in mi še vedno ni jasno. 

Vanja

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

20. dec 2014 7:30

Prosim za en nasvet.Naredila sem več vrst testa zvečer za piškote.Medenjaki se pečejo,problem mi pa dela masa za orehove rogljičke, Vso ostalo testo je ok,samo masa za rogljičke je trda,Je bila napaka,da jih nisem takoj spekla?.Masa je po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/373/sladice/orehovi-r

hvala

ultranova

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

20. dec 2014 9:16

Če si imela maso v hladilniku počakaj, da se segreje in zmehča. Jaz ji malo pomagam tako, da jo probam gnest samo v rokah. Če pa misliš, da je masa sicer trda ji dodaj kapljico, dve mleka ali smetane. Uspešno peko!

branka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

20. dec 2014 9:20

ultranova je napisal/a:

Prosim za en nasvet.Naredila sem več vrst testa zvečer za piškote.Medenjaki se pečejo,problem mi pa dela masa za orehove rogljičke, Vso ostalo testo je ok,samo masa za rogljičke je trda,Je bila napaka,da jih nisem takoj spekla?.Masa je po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/373/sladice/orehovi-r

hvala



ultranova

 

Jaz vedno delam po tem receptu in so odlični. Vzemi manjši del testa in ga lepo v roki malo stiskaj da ga ogreješ. Nato daj na trdo površino in z dlanjo valjaj tako da dobiš svaljek. Nareži in oblikuj rogljičke. Jaz testo dam vedno za vsaj 1 noč v hladilnik.



http://www.mojalbum.com/tajda

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 20.dec 2014 09:22

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

20. dec 2014 11:38

hvala,punce;)Delala sem tako,kot si napisala,darjuška.Krasni rogljički,res dobri. Malo me je res panika,ampak je ratalo.Tako,da se zdaj posvetim breskvicam.

ultranova

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

20. dec 2014 20:24

Taisti recept sem našla pod praznični piškoti, ki ga je poslala baby girl. 

 

Biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti