Peka piškotov za praznike

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. dec 2006 15:25

Lani je neka mojstrica dala recept (in sliko) za krasne, marmornato oblite piškote (temna in malo bele čokolade). Mi lahko kdo pomaga, kateri recept je to? Lisa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. dec 2006 15:50

žal niso pravi. Tisti so bili obliti s temno čokolado, v katero se je kanilo kapljico bele in potem piškot potegnilo skoznjo. Nastal je zelo lep, marmorni vzorec. V letošnji kolekciji mi manjka ravno nekaj takega. Lisa

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

15. dec 2006 17:04

Lisa - mislim da si tole vidla: Masleni piškoti: 110 dag moke (Če delaš iz 1,1kg moke) 43 dag sladkorja (jaz v prahu) 2 vanili sladkorja 3 cela jajca 75 dag masla Za okras: rjava in bela čokolada, mrvice, marmelada, evrokrem (recept iz 1,1 kg noke je za veliko škatlo piškotov). Jajca žvrkljamo. Maslo, ogreto na sobno temperaturo narežemo na kocke. Sestavine pognetemo v voljno testo in ga damo za cca 1 uro v hladilnik - lahko pa tudi dlje. Nato vzamemo del testa in ga razvaljamo in izrežemo piškote. Pečemo na pekaču obloženem s peki papirjem, v vnaprej ogreti pečici (cca 180stopinj) dokler niso ob robovih zlato rjavi (8-12 minut). Ohlajene poljubno okrasimo. Če pogledate na sliki z malo domišlije iz preprostih piškotov nastanejo tudi za oko zanimivi. Okrasitev: Vzamemo jedilno čokolada (Gorenjka, Dorina, Maner...). Čokolado nalomimo na manjše končke in jo damo v posodico. Dolijemo malo olja (nekaj kapljic) in damo za nekaj minut v mikrovalovko na nižjo temperaturo (1-2 stopnjo od 4). Po nekaj minutah - cca 3 - vzamemo čokolado iz mikrovalovne in jo premešamo. Če je pregosta dodaš še malo olja. Dobiti moraš lepo tekočo čokolado v katero nato pomakaš piškote. Če mikrovalovne nimaš stopiš čokolado na sopari. Obliv piškotov ohladiš v kakem hladnem prostoru, v zimskem času pa kar na balkonu na okenski polici. Enako postopamo z belo čokolado. Ko smo delale te piškote v naši trgovini niso imeli bele koverture zato smo vzele kar belo Milko in je tudi uspelo. Če hočeš dvobarven čokoladen obliv - kot so naše rožice - v skodelico s temno čokolado na sredo kaneš nekaj kapljic bele čokolade in nato s piškotom potegneš skozi. Po približno dveh piškotih spet dodaš nekaj kapljic bele čokolade in postopek ponoviš. Slike mi žal ni šlo prenesti, jo pa lahko najdeš tu: http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=61692& So ta pravi? gordana

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. dec 2006 19:47

Ja, to je TO!! Najlepša hvala za pomoč! Lisa

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

15. dec 2006 20:00

Gordana, zelo lepo!. Zanimiva ideja za krasitev piškotov. Bom poskusila. aknelab

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2006 20:05

Jaz jih pa krasim tako, da na še mehko kuverturo kanem kapljico kuverture v kontra barvi in potem vlečem vzorce z zobotrebcem. Lisa, pošlji mi e-naslov, pa ti pošljem slikico, kako so piškot okrašeni - je tudi tak marmoriran vzorec, samo liki so malo drugačni. Je pa tole za poskusit, kot dela gordana. Bomo videli, če mi bo uspelo. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2006 20:40

http://www.moj-album.com/uredi/mamamia/60142 Mamamia napreduje, ustvarila si je moj album in če katero zanima, kakšen je letošnji začetek peke in nekaj iz lanskega izbora, je tam na ogled. Ni sicer tako, kot smo danes občudovali v bazi, nekaj je pa le... Manjkajo ša napolitanke, so v hladilniku in bomo jutri videli, kako srečno roko sem imela... Mamamia mamamia

tinuška  

član od: 2.12.2006

sporočila: 20

15. dec 2006 21:27

Mmmmmmmmmmmmmmm Mamamia, zgleda res okusno Kateri so pa piškoti na 2 in3 sliki? Pa še zanima me kje si dobila tiste čokoladne srčke, s katerimi si okrasila piškotke na 2 slikici. Jst sem ena radovednica, ki je odkrila radosti peke:-D in zdej srkam vso znanje tukaj Me pa tudi firbec matra kako ugledajo tvoje napolitanke LP, tinuška

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

16. dec 2006 0:22

Mamamia, mene pa zanimajo zadnji piškoti. Namreč, kako narediš tak vzorec. Ali čokolado nanašaš s čopičem in pol z zobotrebcem delaš vzorčke? Ali se mogoče pomakajo v čokolado? Lp, ela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti