Peka piškotov za praznike

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

4. nov 2005 20:03

Pred kratkim sem v Merkurju kupila silikonsko podlago od Tescome. Pravzaprav kar dve, ker se nisem mogla odločiti katera bi mi bolj prav prišla. Ena je 48x38 (pribl. 3.000 SIT), druga pa 38x28 (pribl. 2.000 SIT). Mislim, da so tupperwarove dražje. Skratka, zelo fajn zadeva. Testo se krasno valja in oblikuje, narisane so mere, taki kvadratki in krogi pa še pečeš lahko na tem saj prenese +230*C. stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. nov 2005 21:29

Bo treba pogledat, kaj takega ni nikoli odveč. sicer so tudi na tej,kijo imam jaz, mere npremeri krogor, pa centimetro in inči, celo nekaj vzorčkov je gor. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

4. nov 2005 22:01

Mamamia je res krasno opisala postopek. Skratka, testo mora počivat, mora biti hladno, ne pozabit na piškote v pečici... še minutka je lahko preveč in so piškoti rjavi. Jaz imam leseno desko, ki jo lahko dam na mizo alil na kuhinjski pult, na njej delam prav vse. Pozdravček!

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

5. nov 2005 10:47

Mene zanima, če se hramba piškotov enako dobro obnese v plastičnih posodah s pokrovom, ali morajo biti obvezno kovinske škatle Marjetica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. nov 2005 11:19

Jaz sem jih imela v plastični škatli lansko sezono. Obnesli so se čisto uredu. tjas

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

5. nov 2005 12:42

kaj pa še kaki recepti člp mihana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2005 10:07

Škatla je lahko tudi kartonska, pač piškote zavijemo v folijo. Pri plastičnih pa je enako kot pri kovinskuh, glavno da pkrov dobro tesni. Mihana, večino receptov imam s slikicami. Če pošlješ na mojo zasebno pošto tvoj e-naslov, ti lahko pošljem tuisto, kar sem pošiljala drugim s foruma. Na tega pa ti napišem le kak osnovni recpet za piškote; če bi prepisovala vse, bi si morala vzeti dopust. mamamia mamamia

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

6. nov 2005 10:31

Mamamia, kako fiksiraš podlogo iz tupperwarea, da ti ne pleše po pultu ali mizi med delom? Dobila sem nasvet, naj spodnjo stran pomočim, pa ne deluje. Ali imam mogoče pregladko delovno površino ? Prejela sem jo zvito, komaj sem jo uspela malo zravnati. Sedaj jo hranim kar pripeto na obešelniku v omari. Nelly

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2005 13:17

Jaz jo imam vedno zvito (okoli valjarja), je pa nikoli ne pritrdim. Niti mi ne pleše, delam pa vedno na kuhinjskem pultu, takega starega še imam z delovno ploskvijo, ki je podobna ultrapasu (pa ni ta reč, bolj mat je in malo manj gladko). Ne vem v čem je hec, ampak res nimam problemov z drsenjem. se pa spomnim, da so bili zraven neki "haklčki!, ki jih je bilo treba zataknit v luknje na plastiki in potem ne vem še kam, ampak sem jih izgubila, še preden sem prvič poskusila. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2005 17:50

Pošiljam recept za janževe kapice (če se posreči) oziroma za janeževe kolačke, če ne rata. Pecivo je treba narediti vsaj 14 dni pred uporabo, da se v škatli lepo zmehča in se razvoje prijetna aroma. Potrebujemo: dve veliki jajci, 150 g sladkorja v prahu, eno čajno žličko mletega janeža, 150 g moke (gladke). peki papir Jajca s sladkorjem stepamo, dokler ni masa svetlo rumena in zelo penasta. Z električnim mešalcem traja to osem do deset minut (jaz gledam na uro; enkrat nisem, sem prehitro odnehala in so bile ploščice namesto kapic...), potem dodamo janež in postopomoa moko, vmes nenehno mešamo z mešalcem. Masa mor abiti nakoncu gosta kot med. Na pekač, obložen s peki papirjem, polagamo kupčke - za en kupček naj oi testa za zvrhano čajno žličko. Kupčke zgladimo, da so po vrhu ravni, a previdno, ne pritiskajmo preveč. Potem pustimo kupčke na sobni temperaturi čez noč. Zjutraj je na njih ena takna kožica, kot da so kupčki malo zasušeni. pečico segrejemo na 150 stopinj in pečemo kolačke 15 minut. Če je šlo vse po sreči, je spodnji del kolačka rumen in bolj čvrst, vrhnji del pa je kot bela kapica. Če je sreče malo manj, se kupčki spečejo v navadne kolačke, brez kapice, a prav tako okusne in aromatične, le malo bolj hurstljavi so kot v primeru, če gre vse po sreči. Tako, prvi recept je tu. Kmalu pošljem še dva osnovna, za vse mogoče piškote. Oblivi in krašenje je potem samo stvar domišljije. Pozdrav vsem, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti