Peka piškotov za praznike

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2006 16:49

Kuvertura je lahko tudi domača, pomembno je le, da se lepo strdi in posuši, ko preliješ. Mamamia mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. dec 2006 18:15

Mamamia, super si, bi mogla kakšne tečaje organizirat! matilda

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

12. dec 2006 19:17

Mamamia, najlepša hvala za odgovor. Lp, lenčika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2006 20:26

matilda,ne se smejat....Eno društvo, v katerem sem, smo to res naredili...dva krat po 15 ljudi v moji kuhinji....imeli smo nadaljevalni tečaj tajskega kuhanja....takole amatersko (no, po Tajskem sem že potepala, in v lonce poraznih kuhinjah gledala, pa tudi sestavine sem nabavila, kot morajo biti)...diši po še... Mamamia mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. dec 2006 21:20

Tiste gospe in gospodje v tem društvu so res lahko srečni, da te imajo. Res imaš veliko izkušenj in veselja do kuhanja, da ti kaj takega uspe. matilda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. dec 2006 4:01

Sem spekla dunajske srčke in orekove kekse8 smrečice sem izrezovala) po mamamiinem receptu na 11 strani in so izpadli super keksi. Zelo okusni in dišeči. Med drčke sem naribala limonino lupino, med orehove pa dodala kar začimbe za speculase in so zelo okusni. Hvala mamamii za recepte.Konec tedna bodo na vrsti še drugi keksi. Kyara

tinuška  

član od: 2.12.2006

sporočila: 20

13. dec 2006 13:56

Pozdravljene Sem brala tole vašo temo bolj kot kak napet detektivski roman sej me je tudi bilo pol detektiva, ko sem si pridno shranjevala vse linke in recepte, ki ste jih napisale. Pred to temo sem spekla cimetove palčke, praznične piškote, pomarančno-čokoladna kolesca(iz božične Lise-2004), kokosove makrone in marmeladne piškote(vse iz te Lise). Danes bom pa sigurno še kakšnega od vaših receptov uporabila in med vikendom bojo padle verjetno tudi opevane cimetove zvezdice:-D Super ste vse, z vašimi nasveti in izkušnjami je veliko boljše pečt, seveda je pa potem fino slišat pohvale tistih, ki poskušajo te piškote Nisem ravno začetnica, kašna preizkušena "pekačica" pa tudi ne. Z veseljem bi delila kašen recept z vami, ampak pri vseh teh, ki ste jih napisale nimam kej napisat:-D lep dan in veselo peko še naprej tinuška(smeški mi nedelajo, žal) tinuška

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

13. dec 2006 17:23

tinuška, ali lahko prosim napišeš recept za cimetove palčke??? Sem čisto nora na vonj cimeta v teh prazničnih dneh MissLady

tinuška  

član od: 2.12.2006

sporočila: 20

13. dec 2006 17:33

hojla MissLady, zdej nisem več prepričana, če sem jih našla na tem forumu, mogoče pod kakšno drugo temo, bom pa prekopirala recept iz svoje mape, kjer sem si ga spravila CIMETOVE PALČKE, CIGARE (ŠIBICE) 25 dag moke 1/4 vrečke pecilnega praška pol žličke cimeta 12 dag sladkorja 10 dag neolupljenih mletih mandljev 12 dag masla 2 rumenjaka 2 žlici kisle smetane ali mleka Premaz: stepeno jajce V moko damo pecilni prašek, cimet, sladkor in mandeljne. Dodamo v dlani razmehčano maslo (jaz to opravim kar v mikrovalovki), naredimo kašico, primešamo rumenjaka in kislo smetano ter zgnetemo testo. Damo v hladilnik, da pol ure počiva. Testo narežemo na kose, oblikujemo dolge svaljke, te narežemo na koščke in spet posvaljkamo, da dobimo enakomerne, približno 5 cm dolge paličice.Paličice polagamo na pekač, premažemo z jajcem in jih pečemo okoli 15 minut pri 180 stopinjah. Tinuška tinuška

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. dec 2006 21:05

Tinuška, dobrodošla med nami! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti