Jedi iz blitve

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 2. nov 2005 17:52 | ogledi: 16.773 | odgovori: 11

Na vrtu imamo še dosti blitve, pa bi jo rada naredila še kako drugače kot špinačo. Pozna kdo recept za juho iz blitve, kakšen zavitek ali v kakršnikoli drugi obliki?

LP, Stanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

2. nov 2005 19:33

Zgleda, da bom res morala vplačati plus paket... Je takole res fino... Hvala ti, Tjas!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. nov 2005 20:18

ni za kaj! Plus paket se pa res splača. Prihajajo sami prijazni stari strici - Miklavž, Božiček, Dedek Mraz, pa še kak bi se najdel. Eden od njih bo pa ziher tudi pluska zate prinesel, če mu pisemce pošlješ Pa še cenejše je kot kuharske knjige, heh heh. tjas

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

2. nov 2005 21:21

Pri nas imamo najraje blitvo s krompirjem. Blitvo skuham, malo narežem in pošteno odcedim. Na oljčnem oklju na hitro prepražim veliko česna, dodam blitvo, še malo pražim in dodam kuhan krompir, solim in še pražim. Nam je to odlična priloga h kakršnimkoli ribam (sardelicam, osličem, rdeči postrvi, lososu....) Dušanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. nov 2005 21:42

Pri nas ne jemo blitve, jo pa moja mama pripravi kot prilogo tako, da kocne nareže na kocke, skupaj z zelenjem seveda, blanšira, potem pa opeče na olivnem olju in doda veliko česna, pa malo soli in popra in povrh še nekaj drobtin. Jo pa uporablja tudi kot dodatek k mesnim polpetom, da malo popestri sestavo. Mamamia mamamia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

3. nov 2005 8:20

Dekleta, blitve bo zmanjkalo! Za vse recepte hvala, vsi bodo zelo prav prišli! Manjka mi še recept za juho, ga ima katera? LP, Stanka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. nov 2005 8:28

Juho naredim tako, da na olivnem olju popražim malo čebule, dodam česen, zrezano blanširano blitvo (samo zeleni del), zalijem (pol vode ali juhe in pol mleka) in pokuham. Nato dodam muškatni orešček, sol po potrebi, na osebo en trikotnik topljenega sirčka in par koščkov polnozrnatega prepečenca (odvisno od količine juhe) za zgostitev. Še malo pokuham in spasiram s paličnim mešalnikom. Po želji dodam poper. Ta juha je pri nas zelo priljubljena. Lisa

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

3. nov 2005 8:38

Lisa, danes bo narejena! Hvala! LP, Stanka

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

3. nov 2005 9:04

Dušanka, takšna blitva je tudi meni najljubša. Večkrat jo naredim samo zase. Jaz kar blitvo dam kuhati k krompirju (najprej steblo, proti koncu pa še zeleni del) in nato vse skupaj odcedim in ....Paše pa res najbolj k ribami. luthien

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

3. nov 2005 9:57

ko imamo na voljo lepe velike liste blitve, naredimo mi siroljubci dušene zavitke s sirom nekaj podobnega je že zgoraj citiran recept http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2015 vendar naredimo tako, da v sarmice-zavitke poleg sira (dober topljiv sir! raclette, maasdamer, old amsterdam gauda) zavijemo še kakšen listič peteršilja ali stebelce drobnjaka. Steblo blitve čimbolj odrežeš, da lažje zavijaš. Zavitke potem na tesno zložim v ponev, namaščeno z olivnim oljem. Bogato potresem z naribanim muškatnim oreščkom in pokrijem s pokrovko. Na zmerni vročini dušim 10 minut. To je glavna jed, zraven paše kakšen rižek.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti