Juha iz zelene

berti  

član od: 7.9.2005

sporočila: 55

tema odprta - 2. nov 2005 13:06 | ogledi: 4.258 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima mogoče kdo kakšen recept za pripravo juhe iz gomoljne zelene. Na vrtu je imamo kar precej pa ne vem kako jo pripraviti. Prav bi mi prišel tudi kakšen drugi recept. Za vašo pomoč se vam vnaprej zahvaljujem.

LP

berti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. nov 2005 13:26

Waldorfska solata na primer. Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. nov 2005 14:27

Ocvrta zelena. Zeleno olupiš, narežeš na rezine debele 5 mm in jih blanširaš. Na rezine narežeš sir in šunko, daš me dve rezini zelene. Paniraš. Med rezine spusti malo moke in jajca, da se zlepi. Dobro stisni robove. Lahko daš še v drobtine. Ocvreš na vročem olju. Zanimiva jed pride. Nam je zelo všeč. Lahko pa ocvreš same rezine blanširane zelene. Zraven ponudiš recimo, tatarsko ali kakšno podobno omako. lp Julija

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

3. nov 2005 9:51

Zeleno olupiš, narežeš na kockice, enako krompir (recimo v razmerju 2:1 za zeleno), skuhaš z zewlenjavno kocko in ne preveč vode, zmiksaš, dodaš malo sladke ali kisle smetane in potreseš s koprcem ali z drobno nasekljanim peteršiljem ali z drobnjakom. Če nočeš preveč močnega okusa, daš več krompirja in manj zelene.

berti  

član od: 7.9.2005

sporočila: 55

3. nov 2005 10:07

Hvala vsem za nasvete. Moram pa priznat, da sem bila malce površna, saj je bila tema o zeleni že na forumu, kar sem opazila šele ko sem že odprla novo. Tam sem našla recept za pripravo zeleninega golaža - tipične kraške jedi. Zraven sem pripravila še pečen krompir in stvar je bila res enkratna... LP berti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti