Sladkorna bolezen

apačela  

član od: 7.8.2007

sporočila: 12

9. avg 2007 9:03

Vse to je res Kyara,ampak to arcinije delujejo za tip 2 tipu 1 ni pomoči z alternativo. Obstaja samo inzulinska črpalka in upanje na znanstveno napredovanje za presaditev. apačela

apačela  

član od: 7.8.2007

sporočila: 12

9. avg 2007 22:50

Za znjiževanje sladkorja tudi zelnica in porov sok. apačela

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

12. avg 2007 21:56

Kot je rekla rimljanka, zelo je pomembno ali gre za povišan sladkor ali sladkorno bolezen. Izjemnega pomena je prehrana in gibanje. Kumare so eno izmed redkih živil, ki jih bolnik lahko poje v izobilju. Sicer pa nič lubenic, grozdja, sladke koruze, korenja.... Za prvo pomoč bo mogoče kuharska knjiga Darje Lovšin: Kuharski vodnik za diabetike in ostalo sorodstvo. (Mislim, da je tak naslov). Jaz sem si od začetka zelo pomagala z njo, ko sem se navadila na prilagajanje, pa kar gre. Sicer pa je diabetična dieta neke vrste zdrava prehrana, res da z omejitvami, predvsem pri sadju. Meni npr. zelo odgovarja grška kuhinja - veliko fete, pa njihov fižol in zvitki s trtinih listov. Pa vsak dan vsaj nekaj telovadbe. Aja, pa za zniževanje sladkorja naj bi pomagal čaj iz posušenih oluškov od fižola. Nisem še preiskusila. [soncnica] LP, Pija. Pingvin Sporočilo je spremenil(a) Pingvin dne 12. avg 2007 21:57:40

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. avg 2007 5:04

Apačela, je pomoč Moj sosed je jemal diabetin zraven noni mixa in Q10, pa so mu zdravniki zmanjšali dozo inzulina že 2x. Pomoč je vedno, samo premalo znanja imamo, da bi si tudi sami lahko pomagali. Če že ne odpravimo sladkor, potem ga vsaj omilimo na čim manjšo dozo, da nam ne "udari" kam, na primer oči, srce, pritisk.... Vemo pa, da če jemljemo še druga zdravila, se tepejo z inzulinom ali tabletami za sladkor. Kyara

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

13. avg 2007 9:16

Pozanimajte se glede članstva v društvu diabetikov. Članarina ni visoka imaš pa veliko ugodnosti pri nakupu različnih stvari: od nogavic brez elastike, knjig, filtrov za vodo, dopusta z nadzorovano prehrano in pa revijo, ki sicer ni ne vem kaj, včasih se pa najde kaj uporabnega... LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti