Vrečke za krašenje

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

tema odprta - 1. nov 2005 20:27 | ogledi: 5.477 | odgovori: 22

Živjo!

Pred kratkim sem kupila vrečko za krašenje slaščic, vendar je precej slaba; ko jo napolnim s smetano ali kakršnokoli kremo, ta nekako "primezi" skozi tkanino.

Ali mi lahko svetujete kakšne vrečke kupiti? Nekje sem brala, da se jih da narediti tudi iz papirja - a to kdo od vas obvlada?

LP, Katja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. nov 2005 20:54

Najbolje je, da jih nabaviš v industrijski coni Trzin v Pekarni Vrhnika. lp Vesna Vesna Milek Recko

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

1. nov 2005 21:01

Pozdravljena! Sem se že po trepalnicah metala zaradi tega. Imam eno polivinilasto-bolj mehka plastika, kjer je rob zvarjen skupaj. S peki papirjem ne znam delat. Saj stožec že naredim, a mi potem pod prsti vse razpade. Za znoret.... Tisti s tkanino, pa...ne bi zgubljala besed. Zaradi eklerjev sem kupila cel kup neuporabnih vrečk. Sedaj uporabljam le tisto polivinilasto - oziroma nekoliko mehkejšo plastiko uin je še najbolje. Se je pa sedaj po mnogih uporabah na enem koncu strgala in imam kar za selotejpano. in je nikjer več ne najdem. Bom res enkrat morala v Trzin, da vidim kaj se tam skriva!!! Lp, veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. nov 2005 21:03

Ali pa uporabiš navadno plastično, ji odrežeš en vogal in v odprtino daš nastavek, s katerim nameravaš krasiti. Jaz imam sicer platneno vrečko, zelo dobre kakovosti, skozi ne gre nič, ali pa uporabljam plastično brizgalko. To še raje, ker je krema bolj varna pred toploto rok, ki tudui vpliva na mehčanje kreme v vrečki, če jopreveč stiskaš. sicer pa, kot rpavi Reca, pri kakšnih slaščočarjih ali pekarjih bodo verjetno imeli kaj res dobrega. Mamamia mamamia

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

1. nov 2005 21:23

Jaz tudi nič ne kompliciram in vedno uporabim navadno plastično vrečko za shranjevanje živil v skrinji. Odrežem ji kot, velikost seveda po potrebi, potem pa čez njo stiskam ven kremo, čokolado,... urssula

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. nov 2005 8:48

to je bil moj dolgotrajen problem. Vse tiste vrečke, ki sem jih kupila pri Sosedu, so bile zanič. Potem sem kupila profesionalno, in sicer v trgovini v stari LJ. Žal so to trgovino zaprli. Bila mi je tako pri roki. Poskusi v eni od teh industrijskih prodajaln, kjer imajo artikle za profesionalce. Splača se investirat. Ne vem, kakšne so tiste polivinilaste, ki jih prodajajo v supermarketih. V eni taki škatli je pet vrečk plus nastavki. Nisem še poskusila, čeprav jo imam doma. Enkrat sem jo dobila. mimika

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

2. nov 2005 11:02

Jaz sem bila po nasvetih iz foruma toliko oborožena s pametjo, da teh Fackelmanovih ipd. pri Sosedu ali v Merkurju sploh nisem kupovala, kar takoj sem šla v Pekarno Vrhnika na Brnčičevi, Črnuče. Hehe, tako pravzaprav niti ne vem, kakšnim težavam sem se izognila. Vrečka je platnena, od znotraj z nečim prevlečena, nič ne mezi skozi. Sploh ni bila draga (kot je tam ostala profesionalna posoda), vzela sem še nekaj kovinskih nastavkov. Lepo se operejo, delajo ostre robove, ni kaj. V trgovini so sicer rekli, da lahko vrečko celo kuham, a glede na mojo amatersko uporabo se mi zdi dovolj, da jo takoj z vročo vodo operem in je, po več letih je še vedno kot nova. In mimogrede: kadar pridem do tiste trgovine (za denarnico k sreči bolj poredko), vedno vzamem še kilski zavitek čokoladnih mrvic (po 800 SIT) in jedilno čokolado (2,5 kg je 2.500 SIT). Čokolada je profesionalna, gladka, super, še nobena se ni tako lepo razlila, tudi okus je dober. Edina mana je, da je bolj ali manj v enem kosu . Od začetka sem tam kupovala samo pekače in posodo, pa je čokolada še boljša Lahko izbiraš med jedilno, mlečno in temno s 70% kakava (ta zadnja je samo kakšnega jurja dražja). LP Fani

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

2. nov 2005 11:56

Jaz sem tudi pred časom kupila vrečko na Brnčičevi, vzela sem tudi dva nastavka. Ne more se primerjat z onimi, ki sem jih imela prej. Pozdravček!

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

2. nov 2005 12:05

Čokoladne mrvice oz. čokolada nasploh je pa v trgovini precej dražja, škoda da nisem vedela prej. Hvala za nasvete, mislim da se bom odpravila v Črnuče ob prvi priložnosti :D LP, Katja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. nov 2005 16:31

Tudi jaz tam kupujem bele in temne čokoladne mrvica, pa temno čokolado in najboljšo belo čokolado. Samo stopiš pa prelivaš čez pecivo. jade

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. nov 2005 19:52

Jade, tole z belo čokolado me zanima. A jo samo stopiš ali dodajaš še kaj? V kratkem bom morala spet v nabavo, ker mi je zmanjkalo čokolade in sem nameravala sprobat še belo. stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti