Črne olive-pomoč prosim!!!

3ternity  

član od: 8.11.2006

sporočila: 28

8. jun 2010 13:34

Se bom pridružila kar tej temi... Jaz imam pa v slanici mešane olive shranjene kar v plastenki že kar nekaj časa (pol leta se mi zdi )- sem jih že tako dobila, vendar nisem vedela, kaj naj točno z njimi naredim :) Včeraj sem poskusila eno in je zelo okusna, taka kot jih hočem! Rada bi le izvedela kako naj sedaj ravnam - za končni rezulata bi rada dobila olive v oljčnem olju. Nekje sem slišala to, kar ste pisali že v prejšnjih postih, da se menjuje slana voda in potem se jih osuši na zraku. Na koncu pa se jih da v oljčno olje in začimbe (po želji). Meni so najboljše z rožmarinom, papriko in česnom - take dobiš v Londonu v italijanskih restavracijah za aperitiv... KAJ JE RES IN KAJ NI? Upam, da je vse razumljivo in hvala za odgovor...

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. jun 2010 13:41

3ternity, Ce bi rada taksne kot jih strezejo za predjed, potem jih cisto preprosto mariniraj v olivnem olju z zeljenimi zelisci vsaj 24 ur. fresh

puščica  

član od: 15.11.2010

sporočila: 1

28. jan 2011 12:58

Olive sem prvič vlagala in moram povedati, da so dobre. Črne olive nabrane zrele, sem namakala v pepelnem lugu ( 5 litrov vode 1 liter pepela - ne sme biti od smreke ali bora, ker ima smolo - to kuhaš, da nastane lug, lužna voda. Ko se voda ohladi zaliješ olive in jih vsak dan premešaš, po petih dneh zamenjaš vodo in postopek ponavljaš približno mesec in pol do dveh mesecev, ko okusiš, da olive niso več grenke, oziroma imajo pravo grenkobo.) Sprane olive pustiš še nekaj dni v 4 % slanici, da se povsem očistijo lužine, nato jih spereš , zložiš v kozarce in zaliješ z ohlajeno prekuhano 4 % slano vodo -morska sol-. Pa dober tek. Kolikor mi je znano je recept enak za črne in zelene olive. puščica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

28. jan 2011 16:48

Jao , dolgotrajen postopek z dvomljivim izzidom. Čestitke puščica za potrpežljivost, jaz je nimam, grem kar v trgovino in olive kupim. Se dobijo izjemno dobre, vseh vrst in brendov tko da bom ostal kar pri tej praksi. Apropo , kakšne prednost je v doma vloženih olivah ? Hvala za odgovor. lp hedonist

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. jan 2011 17:15

Mi smo jih samo malo potolkli, da so razpokale, potem namakali 3 dni v slani vodi, da so izgubile grenkobo. Slano vodo sem vsak dan menjala. Četrti dan sem jih zdevala v kozarce:

Enim sem dodala na lističe narezano limono in samo limonin sok ter vodo in sol, seve.

Drugim pa na palčke narezan korenček, stebelno zeleno, navadno papriko, habanero papriko, oregano, česen. Okrog teh je bila daleč največja gužva, ker so bile pekoče, poleg tega je bila odlična tudi ostala zelenjava.

Preden sem kozarce zaprla, sem dolila žlico olja in jih nato spravila v shrambo za 2 meseca.

 

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 28. 2011 17:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti