Multipraktik - pomoč prosim!!!

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

tema odprta - 30. okt 2005 12:41 | ogledi: 14.610 | odgovori: 51

Takole, sedaj pa res moramo kupiti nekaj od tega....ampak na trgu vlada totalni kaos...ne ne , saj se hecam....hočem reči da je ponudba ogromna, in ko prideš v štacuno te zmede ....

Vsi boste rekli : "vprašaj se kaj potrebuješ" in prav boste imeli, in ne mislite da se z ženo tega ne sprašujeva, ampak ko prideš pa v štacuno in ko ti pokažejo modele pa si spet na začetku....najraje bi seveda imela RONICA....ampak 120.000 sit je pa za mali gospodinjski aparat odločno preveč, ne glede na to kaj ti nudi....

Sam se bolj navdušen nad tem modelom...http://www.bof.si/product.cp2?guid=5C1A95A7-495

saj ne rečem, tudi ta je drag ko žafran...ampak nima kaj nima, pa še "tipke" ima, če bi imel pa še lučke bi bil pa zmagovalec ( ja ...po malem sem res "techno freak" ).

Sedaj me pa zanima, ali ima kdo izkušnje z omenenim aparatom...oz. ali ima kdo še kakšen boljši predlog.....

Vsem se najlepše zahvaljujem za pomoč in nasvete!!!

escada

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

30. okt 2005 13:56

Jaz imam BOSCH-ev MUM ProfiMixx 46 in moram povedat, da sem zelo zadovoljna z njim. V njem delam testo za biskvite, potico, pizzo,.... Sekljamo jabolka, ribamo orehe, lešnike, piškote,... Priporočam. V merkurju ga imajo velikokrat v akciji (na njihovi strani sem videla da stane komplet 39.900,00). Linka pa ne morem pripret- se ne da, ali pa jaz ne znam. Lp, marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 30. okt 2005 14:04:41

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

30. okt 2005 13:58

Jaz sem po opravljeni "študiji" (beri doktorat iz kuhinjskih robotov, pol lega jih že gledam, študiram, kaj kateri ima.... ronic je sanjski - tudi po ceni!) za zmagovalca razglasila boshevega MUM. Imajo jih več različic, lahko vzameš pa tudi najbolj osnovno in postopoma dokupuješ še ostale "igračke". Tipkovnice sicer nima , ampak tudi tu na forumu so ga že pohvalile. Pa cenovno še kar dostopen, osnovni paket imajo na primer v merkatorju in podobnih trgovinah za okoli 24.000 tolarjev. Dokupiš pa lahko vse živo, tudi dodatek za delanje sladoleda, za mletje mesa,..... evo, to je ta: http://www.bof.si/product.cp2?guid=FE5B9651-1B5 Lp, tjas

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

30. okt 2005 14:06

Ja pa me je prehitela tjas, v Merkurju je poleg še mesoreznica, juicer,... Lp, marelica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

30. okt 2005 14:21

Pa še moj osebni predsodek.... vsak proizvajalec je za moje pojme dober za eno vrsto izdelkov.... Bosh je dober za razne kuhinjske zadeve, Philips pa po mojih izkušnjah ne najbolj... imam že drugi njihov mikser (z vrtljivo posodo) in nisem najbolj zadovoljna. Lep po dizajnu, to že, ampak segreva se zelo zelo, pri isti moči motorčka je Boshev mikser boljši. Še v tretje za kuhinjo verjetno ne bom več izbrala Philipsa, ... bi bilo bolje, če bi ostali pri izdelavi HiFi stolpov in televizij! tjas

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

30. okt 2005 14:33

Tudi jaz uporabljam istega kot marelica in je res super. Prav nič pri njemu ne pogrešam, čeprav, verjemite, se ga zelo veliko uporablja. strukelck

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

30. okt 2005 19:14

ja...najlepša hvala za odgovore, tudi meni je tale MUM že padel v oči, edino kar me moti je to da nima tistega nožeka....vrtljivega...ali ga pa mogoče ima!!! escada

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

30. okt 2005 19:58

Mene je zadovoljil kar Gorenjev za 28 tisočakov. Apetiti so sicer precej večji, ampak denarnica je premajhna. Ko bom pa velika, si bom kupila pa Ronica. Moram pa pohvalit tegale mojega. Dela kot urca in je res pravi pomočnik v kuhinji. Bi rekla, da tukaj ne velja tista, malo denarja, malo muzike. lp Julija

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

30. okt 2005 20:38

Escada, kolikor vem nima nožka, edino v juice-rju, je pa res, da v tej posodi ne mores sekljati cebule,.... vsaj meni ni uspelo. Je pa drugace res zelo prirocen. LP, marelica

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

30. okt 2005 21:07

Mislim, da ima Boshev MUM 46 tudi posodo z nožkom. Jaz imam tudi nastavek za mletje žita, za kekse na strojčku, za mletje orehov. MUM je krasen Moj stari je delal 12 let, skorj vsakodnevno, zdaj sem kupila močnejšega s kovinsko posodo. Krasna stvar, navdušeni vsi, ki ga imajo. Po mojih izkušnjah z Philipsom bi dala prednost Boshu. lp

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

31. okt 2005 16:57

Tudi jaz sem po študiji potreb prišla do istega Boscha-MUM4 kot Marelica, predvsem zato, ker se mi v prvi vrsti gre za testo in ne za sekljanje (ozimnice). Drugače ima tale MUM tudi sekljalnik za dokupit (ali je mogoče v paketu pri dražjih različicah), namontira se na vrh, blender je še posebej. Kolikor sem videla po slikah, je malo manjši od običajnih, kjer je sekljalnik osnova. Jaz ga (še) nisem dokupila, za eventualno ozimnico (ne preveč, saj nimamo njive, vrt bolj za peteršilj in solato) imam v kleti tako še starega Gorenjevega. Crknil mi je še palični mešalnik, tako da sem vzela tudi Boschevega s posodico za sekljanje in moram reči, da oba Boscha čisto pokrijeta moje potrebe. Strinjam se s tem, da so firme dobre vsaka na svojem področju, za tole je po moje Bosch. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti