Pina colada

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 30. okt 2005 10:36 | ogledi: 7.731 | odgovori: 10

Obiski so mi prinesli to pijačo. Kako se to postreže, meša..........sploh vse o tem.

Lumpica

Temo je spremenil(a) vcibej dne 30. okt 2005 10:37:59

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

30. okt 2005 10:56

Piješ jo kot likerček. Kar probaj jo, pa ti bo takoj jasno :) urssula

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. okt 2005 10:08

A so ti jo prinesli v steklenici, torej že pripravljeno? V orginalu je pina colada sicer koktajl iz sveže stisnjenega ananasa in kokosovega oreha ter belega ruma (najboljšega pod soncem delajo v postajališču Matanzas, na pol poti med Havano in Varaderom, kjer pred tako vse sproti režejo in miksajo in si sam nalivaš ruma, kolikor hočeš...) <Če imaš tega v steklenci, ga samo dobro ohladi in ga postreži v kozarcih ter orkasi z rezino ananasa in kandirano češno, oboje zapičeno v kakšen zobotrebec s paprinatim dežnikom ali na plastično palčko, saj jih dobiš za kupit. se mi kar sline cedijo, pa zdaj žalne smem pit... Lahko pa ti poiščem kak recept za koktajl, v katerem je ta že pripravljena pijača ena od sestavin? Mamamia mamamia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. okt 2005 10:31

Ne govorijo zastonj, da je mamamia zlata - če najdeš čas bi te res prosila. Si me pa čisto fentala z Kubo. Sanjamo o dopustu tam in bi VSAKA besedica o tem bila zlata! Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. okt 2005 11:34

Glede Kube ti pa res lahko veliko povem, sem bila dvakrat tam in če bo sreča mila (beri: če bo dovolj denarja) bi z možem rada tja spomladi ali med zimskimi počitnicami peljala še oba otroka. v havani smo se tudi spoznali in spoprijateljili z eno družino, tako da smo tudi od blizu doživeli, kako živijo, razmišljajo in podobno. Če nameravaš tja, potem pohiti, dokler je Fidel še živ, saj je njihov stil življenja in preživetja zdaj še zanimiv. Ko Fidela ne bo več, bo Kuba samo še en tropski otok več. Lep sicer, da te kap, a brez duše, ki jo ima Kuba zdaj. Ti bom kaj več poslala na zasebno pošto, da ne bi po nepotrebnem obremenjevala še koga drugega. Grem kar iskat recept za koktajle. Danes sem v formi za pisanje, ker imam zlati čas. Okoli mene ljubi mir, kuhat ne rabim (bomo jedli ostanke od včeraj, ker jih 27 le ni uspelo pojesti vsega, kar sem pripravila), dan sem si vzela samo za zase, tako lenobno razpoloženje me daje...Potema mi ti prideš s Kubo...Kar tja bi šla in ostala... mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. okt 2005 11:58

Sem malo pobrskala po knjigah o koktajlih in ugotovila, kar se mi je že zdelo: ker je pina colada prazaprav že koktajl sam po sebi, se ne dodaja drugim pijačam, čeprav se ga da kupit že pripravljenega. razen če se odločiš, da sama poskusiš. Če t je premočan, kot je v steklenici, ga razredči s hladnim ananasovim sokom ali s kokosovo smetano ali mlekom (konzervo s kokosovim mlekom dobiš pri nas, taka vijolična je, z narisanim kokosovim orehom; moraš jo dobro pretresti preden jo odpreš in uporabiš). Ali pa dodaš še belega ruma, če vam v to smer bolj tekne (nam že...). Gotovo pa ni priemren za mešanje s kakšno drugo osnovo za koktajl (vodka, viski, konjak, gin), ker je že beli rum ena od osnov za koktajle (mešanici teh petih osnov se reče Tresko, ker ga verejtno ni junaka, ki bi prensel dobro dozo tako zmešane pijače...). Tako ne preostane drugega, kot da sama izumiš kakšno nadgradnjo pine colade, ali pa preprosto uživaš v tem, kar je v stkelnici. Ko pa boš enkrat poskusila pravo, na sveže zmešano...sporoči mi, jaz pa ti pošiljam recept: dva dela zlatega ruma (najboljši je Havana club, star sedem let, ali podoben jamajški rum z zlato nalepko; lahko pa uporabiš tudi beli rum, če nimaš tega), tri deleananasovega soka, en del kokosove smetane (ali mleka), polovico enote tekoče sladke smetane. Vse to streseš s strtim letom in postrežeš v visokih kozarcih z nizkim pecljem. No, tako je teoriji, tam v Matanzasu smo to pili iz plastičnih kozarce. Tri decilitrskih...Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. okt 2005 12:13

http://enaplus.com/1plus/kuhinja/receptvrsta.asp Vrag mi ni dal mira, pa sem šla na najdi.si, vpisala pina colada in se je pokazalo tudi to. je pa na vrhu strani še ena druga povezava, tudi zanimiva gled ekoktajlov. Mogoče ti kaj pomaga. mamamia mamamia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. okt 2005 17:09

Mamamia , da te malo dražim - pravkar sem (komaj prežvečila - zame zelo neznačilno ) knjigo in sedim v anatomsko prilagojenem stolu ( beri - fentanim po mojih oblinah ) in pijem ( vrag mi ni dal miru ) tisto pijačo. Mislim da imaš prav - treba bo na Kubo. Še enkrat te prosim kaj o tej misteriozni državi - mislim si vzet tri tedne zanjo med šolskimi počitnicami nažalost. Glede pijače pa sem malo razočarana - me bo pa grelo ponoči - mož pravi da je ta dan moj praznik - se vidimo.................... Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. okt 2005 17:43

Vcibej alias Lumpica, dobiš na zasebno kar nekaj o Kubi. Če boš tam tri tedne, potem jo boš res dobro spoznala. Upoštevaj, da je država dolga malo več kot 200 km in široka nekaj več kot 60... Pa nekaj mest je pod zaščito Unesca - to je treba videt, kako so urejena, pa primerjat s tistimi ulicami, ki so malo proč od teh predelov, in kjer je podoba, kot da si v Sarajevu eno leto pozadnji tamkajšnji vojni. ti lahko pošljem tudi kakšne fotke, da ne boš presenečena, ko stopiš v center Havane... Skrtka, smo na liniji. Če si za kake bolj easy varinate, da ti ni nujno, da spiš po dobrih hotelih, potem ti naši lahko uredijo prenočišče pri privatnikih ali celo pri njih, ker se po malem tudi ukvarjajo s tem, čisto legalno. In ko si nekaj dni z njimi, potem res doživiš Kubo...Joj, kar s tabo bi šla...Mamamia mamamia

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. nov 2005 13:15

uf, ste mi pa naredile skomine s tole temo...najboljšo pino colado sem pila letos v Burj al arabu v Dubaju...mmmmmm....človek sploh ne bi potreboval hrane če bi spil nekaj takšnih colad na dan :) Še posebej v tisti njhovi ubijalski vročini (no sej itak so vse stavbe klimatizirane, ampak zunaj pa....!!) Njammm! LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 01. nov 2005 13:16:04

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. nov 2005 11:53

Hm, Zala, jaz bom čez dober teden prav v Dubaju, pa še v tistem hotelu za kratek čas, ampak žal ne bom mogla poskusiti pine colade, kvečjemu lahko spijem ananasov sok. K vragu pa taka dieta, ko ne smeš nič šluknit... In to 14 dni v Afriki, ko bo pot tekel iz nas v potokih, jaz pa naj žlempam vodo ali sok... Ampak pina colada iz Matanzasa, ko vse iz svežih sestavin delajopred teboj, to pa je nekaj. Pa sam si dolivaš rum. Potem pa poskusiš pino colado v turističnem naselju: sok iz steklenice, kokosova smetana iz tetrapaka - saj je dobro, ampak to ni to. Vidiš, Zala, če ti naredimo skomine, si pripraviš pijačo in popiješ. Jaz pa požiram sline. Kot da sem zdravljen alkoholik. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti