Janževi upognjenci

suzi  

član od: 15.10.2005

sporočila: 13

tema odprta - 29. okt 2005 16:05 | ogledi: 5.629 | odgovori: 16

Zanima me, kako naj naredim janževe upognjence, da se mi ne bodo prijeli in se mi kasneje lepo zvili?

suzi

suzi

Temo je spremenil(a) suzi dne 29. okt 2005 16:07:12

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

29. okt 2005 17:35

Zdravo suzi! Jaz jih pečem na peki papirju in takoj ko jih vzamam iz pečice jih poberem iz pekača in jih polagam na kozarce ali pa na rolco od papirnate brisače (ovito v alufolijo) Sicer se pa tudi meni kdaj kakšen prime pa je ta potem za poskušinjo. lp hema

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

29. okt 2005 18:47

Jaz pekač prej namažem z margarino, da se ne prijemajo. Ko so pečeni jih dam V KOZARCE, kjer se ohladijo in ostanejo upognjeni. Nikita

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

29. okt 2005 19:37

Zakaj se pa meni niso dovolj posušili in so se mi še hladni sprijemali? S samo peko pa nisem imela problema, pekla sem jih na peki papirju. luthien Sporočilo je spremenil(a) luthien dne 29. okt 2005 19:39:14

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. okt 2005 20:07

meni so se tudi enkrat prijemali, ko so bili hladni. Potem sem ugotovila, da verjetno zato, ker sem zmanjšala količino sladkorja. Po receptu so upognjenci precej sladki in zato sem jih hotela narediti bolj zdrave in zmanjšala količino sladkorja. Še topli so bili enako krhki, hladni pa so bili kar mehki in lepljivi. Naslednjič sem dala sladkorja po receptu in spet so bili taki, kot je bilo treba. Mimika

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

29. okt 2005 20:16

Janeževe upognjence pečem na peki papirju, dam v kozarce, ampak jih kar hitro (še tople, ampak ko se že upognejo) dam ven iz kozarcev. V tem je fora, da se potem hladni ne sprijemajo. Če se ohladijo v kozarcu, se pa obvezno sprijemajo. Da so pa lepo upognjeni, pa morajo biti kozarci kar precej ozki. No, meni so všeč taki, komu drugemu pa manj upognjeni. Kdor ne mara janeža, lahko namesto janeža po vrhu potrosi nalistane mandlje. Anja

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

29. okt 2005 20:49

Pa saj sem delela točno po receptu (Vandelinin recept-po njenih receptih mi je skoraj vedno vse ratalo). Mimika, ali mi lahko zaupaš svoj recept? Anja, to s kozarcem mi pa ni ravno jasno. Koliko kozarcev pa potem potrebuješ naenkrat? Ali upognjence polagaš enega po enega v kozarce? Saj kar dosti pečem in običajno mi kar uspe, tole z janeževimi upognjenci mi pa ni nikoli bilo preveč jasno. Pa tolk so mi dobri. luthien

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

29. okt 2005 22:40

Moj recept je: 4 jajca, za težo 4 jajc sladkorja in za težo 3 jajc moke, malo limonine lupinice. Če hočes zelo rahle upognjence, delaš beljake posebej, če pa delaš s celimi jajci, so manj rahli, a bolj gladki. Jaz vzamem tiste dolge ozke kozarce za pivo ali sok, in dam v en kozarec dva keksa. Ne rabiš zelo veliko kozarcev (kakih 5), ker jemlješ upognjence sproti ven kakor hitro se upognejo in daješ druge not. Moraš pa delat zelo hitro. Moram priznati, da se tudi meni upognjenci na začetku niso posrečili. Prvič so se mi pri upogibanju potrli, potem so se mi hladni sprijemali kar nekaj časa. Zdaj mi pa kar uspevajo, ko se jih lotim. Je pa res, da jih zdaleč ni tako enostavno spečt, kot se najprej sliši. Tudi za moj okus so to eni najboljših keksov, če ne celo moji najljubši. Anja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. okt 2005 9:58

Luthien, recept je tak, kot ga ima Anja. Kot sem pisala, sem enkrat eksperimentirala z zmanjšano količino sladkorja. Zaradi sprijemanja sem to opustila. tudi meni so to odlični piškoti. Krhki, pa čudovit okus po janežu... njam mimika

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

30. okt 2005 19:03

Imam malo drugačen recept, pa ne veliko. Moke je za težo vseh 4-ih jajc, ampak sta dodatek 2 žlici vode in 2 žlici ruma. Mogoče zato pride malo bolj mokro. Bom probala po vajinem receptu. Hvala! luthien

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. nov 2005 22:28

Jaz pa imam drugo težavo- še nikoli nisem uspela napraviti niti enega upognjenca, ker ne preveč peče v roke. Ali poznate kako rešitev tudi zame?Zato jim dela samo moja mama, ki je pa ne peče! frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti