Česen pozeleni

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. dec 2016 2:18

Ni zelen ali moder, je pa črn in jaz sem na novo zaljubljena. V črn česen

 

Okus ima še najbolj po zelo zreduciranem balzamičnem kisu odlične kvalitete. 

 

Mimogrede, ko delam garlic bread za kak piknik, štruco kruha samo zarežem, malo namažem s slanim maslom in dodam na prešo stisnjen česen. Ker to navadno pripravim kako uro, dve pred pečenjem, mi česen samo včasih pomodri/pozeleni.

 

Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 08.dec 2016 02:21

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

8. dec 2016 8:10

Tudi v Sloveniji se en znanec ukvarja s črnim česnom, samo jedla ga pa še nisem. Glede zelenega česna pa sem nekje prebrala, da se to dogaja s samo kitajskim česnom, domačim pa ne. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. dec 2016 12:35

Kupila sem (tako piše na nalepki) slovenski česen in je čez noč v solati postal modrikasto-zelenkast. 

Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. dec 2016 15:38

Surov česen v kislem mediju pozeleni, bolje rečeno pomodri, ker žveplo, ki se nahaja v česnovi aktivni substanci allicin, skupaj z bakrom (mikroelement, ki ga vsebujejo številne vrste hrane, nekaj ga je pa celo v kisu ali navadni vodi) tvori bakrov sulfat, po starem modro galico. To počne tako slovenski kot kitajski česen, pa tudi hren ali redkev.

 

The great tragedy of science, the slaying of a beautiful (conspiracy) theory by an ugly fact.

 

 

 

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. dec 2016 16:53

proxima je napisal/a:

 To počne tako slovenski kot kitajski česen,

 

The great tragedy of science, the slaying of a beautiful (conspiracy) theory by an ugly fact.

 No prosim, kako lahko pišeš take grde izmišljotine - slovenski česen nikjer in nikoli ne pozeleni, ne pomodri, ne rata kodrlajsast, ker je kleno, prvobitno slovenski. To dela samo shirani, strupeni, zmodificirani, genetsko stokrat spremenjeni, zastrupljeni kitajski. Tolk, da se ve.

lp

cervus

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

8. dec 2016 17:58

Elaphus

 

Katarinči

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. dec 2016 19:06

elaphus je napisal/a:
proxima je napisal/a:

 To počne tako slovenski kot kitajski česen,

 

The great tragedy of science, the slaying of a beautiful (conspiracy) theory by an ugly fact.

 No prosim, kako lahko pišeš take grde izmišljotine - slovenski česen nikjer in nikoli ne pozeleni, ne pomodri, ne rata kodrlajsast, ker je kleno, prvobitno slovenski. To dela samo shirani, strupeni, zmodificirani, genetsko stokrat spremenjeni, zastrupljeni kitajski. Tolk, da se ve.

lp

cervus

 Bodimo pozitivni pa raje recimo An Ugly Theory Destroyed By A Beautiful Fact. Z drugimi besedami: ni treba takoj v lekarno po liverin. 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. dec 2016 19:46

Kaj do hudirja je pa zdaj liverin? 

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. dec 2016 23:10

limnol je napisal/a:
elaphus je napisal/a:
proxima je napisal/a:

 To počne tako slovenski kot kitajski česen,

 

The great tragedy of science, the slaying of a beautiful (conspiracy) theory by an ugly fact.

 No prosim, kako lahko pišeš take grde izmišljotine - slovenski česen nikjer in nikoli ne pozeleni, ne pomodri, ne rata kodrlajsast, ker je kleno, prvobitno slovenski. To dela samo shirani, strupeni, zmodificirani, genetsko stokrat spremenjeni, zastrupljeni kitajski. Tolk, da se ve.

lp

cervus

 Bodimo pozitivni pa raje recimo An Ugly Theory Destroyed By A Beautiful Fact. Z drugimi besedami: ni treba takoj v lekarno po liverin. 

Sonja

 Men liverin že dolgo ne pomaga več.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti