Goveji zrezki

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

tema odprta - 25. okt 2005 12:00 | ogledi: 17.399 | odgovori: 7

Zanima me, kako pripravite goveje zrezke v naravni omaki?

tej@

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

25. okt 2005 12:30

Na olju popečem zrezke iz obeh strani.(5 zrezkov). Dam jih na toplo. V isti posodi nasekljam 1 čebulo, 3 stroki česna, dodam 1 kocko 1 žličko moke, vodo ali govejo juho. Dušim toliko časa, da se čebula in česen zmehčata, (10 minut). Pasiram , dodam zrezke, poper. Če je omaka pregosta dodam še malo vode. Vse skupaj dušim še 10 minut. P.S. Jaz kupujem iz mlade govedine, da so hitro narejenii. Naravna omaka pride brez dodatka čebule in česna. Jaz naredim tako, ker pride zelo okusno. Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 25. okt 2005 12:39:50

pia4  

član od: 9.10.2005

sporočila: 66

25. okt 2005 13:22

tudi jaz pripravljam goveje zrezke na podoben način, vendar zrezke namežem z gorčico, jih na hitro popečem, odložim na krožnik, popečem na lističe narezano čebulo, ki jo malo posolim, da se lažje razide, nato dolijem malo vode in še dodam majhno žličko gorčice in vegete, premešam, dodam zrezke in počasi dušim do mehkega.Po potrebi dolivam z vodo. kadar imam slučajno kako domačo govedino, ki je malo starejša, zrezke natrem s kruhovimi drobtinami oziroma drobtine kar potolčem v meso. ne dodajam pa česna. pia4 Sporočilo je spremenil(a) pia4 dne 25. okt 2005 14:08:26

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. okt 2005 14:08

Če se le da, zrezke dam v olje in jih mariniram vsaj čez noč, če ne dva dni. Potem jih začinim s sojino omako, soljo in poprom, opečem, dam na toplo,naprej pa podobno, kot so opisale predhodnice, le še kak peteršilj in malo korenja dodam. Če hočejo moji samo naravno omako pa zrezke pred pečenjem malo pomokam, jih nič ne dam na stran, ko so opečeni, ampak jih počasi dušim in nenehno dolivam po nekaj žlic vode, da se naredi omakca. Mamamia mamamia

sasy  

član od: 27.7.2005

sporočila: 12

25. okt 2005 15:51

Jaz pa goveje zrezke potolčem, na obeh straneh namažem z gorčico in kečupom. Nasekljam kar dosti čebule, v ponev dam malo olja potresem z čebulo (tako da je ponev skoraj pokrita z čebulo). Čebulo narahlo posolim in čeznjo dam zrezke, čez zrezke pa spet plast čebule. Vse to dam v mrzlo olje in ponev, potem pa ponev pokrijem in na zelo zmernem ognju dušim do mehkega. sasy

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

25. okt 2005 22:34

jaz pa goveje zrezke posolim, popopram in posujem s česnom v prahu in pomočim v moko. Popečem jih na olju z obeh strani in nato zalijem z vodo. Dodam čebulo v prahu ( moji hčerki ne smeta videti, da kaj plava v omaki), kocko omake za pečenje, malo paradižnikove mezge, malo gorčice, vejico zelene, par lističev luštreka, malo naribanega muškatnega oreščka in vse skupaj počasi kuham eno uro. Zrezke ponavadi pripravljam zvečer za naslednji dan, če ne pa jih pripravim v ekonom loncu. Najbolj ukusni goveji zrezki so iz belega krajca, ki naj ga vam mesar nareže na 1 cm debele kose. atic

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

26. okt 2005 7:59

pia4, v čem pa je štos kruhovih drobtin na zrezkih. Samo za zgostitev omakce, ali kaj kaj drugega? breda

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

27. okt 2005 11:54

Zrezke na tanko zrezane potrosim z vegeto. V kozici segrejem žlico olja in na vroče olje položim zrezke. Po vrh zrezkov narežem čebulo in pokrijem. Pustim, da se zapečejo in nato jih obrenm, da se zapečejo še zdruge strani. V kozarcu vode zmešam čajno žličko moke in polijem po zrezkih. V pokriti posodi kuham še nekaj minut, da se omaka primerno zgosti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti