Obnova kopalnice

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

tema odprta - 24. okt 2005 20:05 | ogledi: 11.578 | odgovori: 32

Zanima me, če je kdo v kratkem prenavljal kopalnico in koliko kaj to stane?

modrijan

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. okt 2005 21:03

Povej kaj več, kako velika je tvoja kopalnica, kaj bi rada imela not, kakšno vrsto storitve želiš (vse v paketu al boste sami "praznili" staro kopalnico,...). Moja mama je pred enim letom za ponudbo skoraj na ključ (razen ploščic, bojlerja in umivalnik+bide+tuš kabina) plačala okoli milijona (za vsa zidarska, vodovodarska, električarska in ostala dela plus material = vse cevi, lepila, in drug material, razbijanje, odvoz, polaganje,...). Delali so ji 10 dni. Če zadevo planiraš dovolj vnaprej, zbereš več ponudb, se dilaš in se ti ne mudi, je baje lahko tudi kar nekaj ceneje. Moj sodelavec je pred kratkim našel enega majstra, ki pravi, da bo naredil (samo delo, nobenega materiala) za 150.000. Naj dodam, da ga čaka že en mesec in da vsak teden prestavi za en teden, ker ima tako gužvo (veliko potrpežljivosti!). Ostale ponudbe, ki jih je dobil (isto samo za delo, brez materiala) so se gibale med 380 in 500 tisoč tolarji. tjas

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

24. okt 2005 21:45

Te zanima material ali delo ali oboje? Za material ti lahko sporočim, če želiš, ker delam v podjetju s kopalniškim programom. ZIMA

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

24. okt 2005 23:07

Pred dvema letoma in pol je stala obnova kopalnice, stranišča, kuhinje, in zamenjava 6-radiatorjev 1.100.000 SIT. (za vsa zidarska, vodovodarska, električarska in ostala dela plus material = vse cevi, lepila,knauf, fugirna masa in drug material, razbijanje, odvoz, polaganje,...kahlice, pipe, tuš kabina, bide, straniščna školjka, kotliček, radiarorji, ventilatorski grelnik). Izvedela sem za privatnika, ki dela za Ministrstvo za šolstvo in s svojo ekipo je dela opravil v tednu dni , ko sva bila z možem na morju. Pred odhodom na dopust sva v priporočenih trgovinah izbrala vse, kar sva želela vgraditi, omenjeni privatnik je zadeve dvignil na svoj račun, za delo in ves material z vgradnimi elementi sva mu plačala po opravljeni storitvi. Pri delu so bili natančni, hitri, pa tudi pospravljali so za seboj in ravnali tako, kot bi bilo stanovamje njihovo. Sin se je vrnil dan pred nama in ni mogel verjeti svojim očem. Pričakoval je "gradbišče", pa je bilo potrebno samo vse še na fino počistiti, kar je opravil v nekaj urah sam, ha,ha. Nelly

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

24. okt 2005 23:26

Zanima me vse. Kopalnica ima približno 10m2. Sedaj sva se nekako odločila, da bi razbili sami. Menjala bi vso instalacijo, zamenjala kad za tuš, wc, umivalnik pa seveda ploščice. Dodala pa bi še talno gretje. Vse bi vzela nekje srednjo kvaliteto. Ne vem koliko to kaj stane, če ti naredijo na "ključ" in koliko, če bi vse organizirala sama. modrijan

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. okt 2005 0:22

Moja kopalnica je v zadnji fazi izdelave (v soboto je bila pobeljena ), pa če sem prav izračunala, me bo vse skupaj prišlo okoli milijona z delom vred... je sicer manjša kot tvoja, 6m2, notri imam pa več, kot pišeš, da bi ti imela (veliko kad, umivalnik+omarice, wc, bide, pa tudi talno gretje in en stenski radiator-lojtrco)..izbrala sem stvari , ki so mi všeč in nisem pretirano gledala na ceno. Je pa čisto nova, tako da nisem imela stroškov z razbijanjem in odvozom materiala. Pa električarje imam doma. Cena je sicer zelo odvisna od tega, kaj ti je všeč; jaz sem recimo že videla samo umivalnik in ogledalo za 470.000 . K sreči mi ni bilo všeč Najbolje, da si vzameš čas pa greš pogledat po trgovinah, samo pomoje če za to investicijo računaš tam okoli milijona in greš res na neke srednje variante, ne boš veliko zgrešila. V moji žlahti smo letos štirje urejali kopalnice in smo za to vsi porabili nekje od milijona do 1.300.000. Je pa tudi odvisno, kje najemaš mojstre - LJ je recimo precej dražja od ostalih krajev. Aja, pa če nimaš nikogar, ki bi ti karkoli naredil zastonj ali zelo poceni, je res najbolje, da vzameš kake preverjene mojstre "na ključ" kot piše nelly - mene so različni dostavljalci, vodovodarji, pleskar itd. spravili ob živce. Pa ko nekaj plačaš, preveri na računu, če imaš vse tako, kot je treba, ravno tako, ko ti pripeljejo.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

25. okt 2005 16:23

Tale tema je pa kot nalašč zame, saj nam je včeraj "zablokiral" odtok, tako da smo že mislili vse razbiti. Na srečo smo pustili v odtočni cevi čistilo za odtoke približno 24 ur, pa je spet začelo požirati. Je pa kljub temu padla dokončna odločitev, da sva sedaj tudi midva z možem na vrsti, da renovirava kopalnico, predvidoma v mesecu marcu ali aprilu 2006. Zato me zanima, kje imajo največjo izbiro kopalniških garnitur (mogoče masažni tuš...) in ploščic. Zima, javi kje delaš, da pridem pogledat, kaj nudite. LP Nada

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. okt 2005 16:48

Nada, predvsem čim prej poiščita izvajalce! Baje imajo čakalne dobe tudi do pol leta... tako bosta lažje dobila kake bolj ugodne in z dobrimi referencami. Že zdej se zmenite, kdaj bodo prišli in kaj bodo nabavili oni in kaj vi. V tem času pa počasi izberita opremo in jo nabavita (ko vama pripeljejo, vse preglejta!), da ne bo potem kake zagate, ko bodo mojstri pri vas in kopalnica v razsulu. tjas

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

25. okt 2005 17:22

Tjaš, hvala za skrb. Vodovodarja že imava, ploščice nam naj bi polaga keramik, ki jih je tudi hčeri in sinu (ali pa bova angažirala drugega, ki nas je pri podobnem problemu reševal v Portorožu), kopalnico pa naj bi razbila kar sin in mož. Potrebujem predvsem ideje, kako in kaj narediti, ker naj bi baje bilo vse drugače postavljeno. Bomo videli! LP Nada

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

25. okt 2005 19:13

Moj oče je menjal kopalnico pred dvema mesecema,razbil jo je sam.Vse skupaj ga je prišlo milijon štiristo.Zamenjali so vse cevi ,prej je imel stranišče na tleh ,sedaj je viseče ,kotliček je vzidan v steno.Ves kopalniški material je nabavil v privat trgovini in je dobil deset procentov popusta.Delali so trije ,tako lepo daje na koncu samo vse pomil zaradi prahu.Je pa bilo to prej bolj stranišče kot kopalnica ,notri je bil stroj ,bide in stranišče na eni strani nasproti umivalnik in radiator.Sedaj ima tuš kabino visečo školjko in bide,umivalnik in ogromno ogledalo z lučkami.Sedaj izgleda kopalnica veliko večja ,vodni inštalater mu je svetoval kam in kako naj vse postavi. lp goga

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

25. okt 2005 19:27

Tudi sami zaenkrat še sanjamo o prenovi......kako ste pa kaj zadovoljni z masažnim tušem?? Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti