Obnova kopalnice

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

11. avg 2013 20:09

Tudi meni so naredili izris kopalnice v trgovini, kjer prodajajo vse za kopalnice. Računali niso nič, je pa res, da sem tam kupila tuš kabino in ploščice.

 

Moja kopalnica je velika 2x2M. Za delo sta računala delavca 1.300 eurov, za material (ploščice, umivalnik, tuš kabina, wc školjka, wc deska, ogledalo,kopalniška omarica 190X35cm in vse komplet nove cevi in ves material z lepilom, silikonom....2.700 eurov)....se pravi, da me je stala 4.000 eurov.

Bila je velika investicija, ampak se je izplačala, ker sem imela odtoke že čisto zamašene. Blok v katerem živim je star 25 let, ampak so bile cevi tako slabo položene (pod kadjo je bila cev stisjena), da sem imela odtoke velikokrat zamašene

Je pa sedaj velik užitek stopiti v tuš kabino in novo kopalnico, še posebej v teh vročih dneh.

 

Cena je predvsem odvisna kakšne ploščice položite (mene so stale 450 eurov), pa tudi cenovni razpon tuš kabin je velik. Jaz sem jo našla za 350 eurov (90x90). Končna cena se sliši velika, vendar je to investicija za naslednjih 20 let.

 

enaMarjetka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

13. avg 2013 16:16

Midva sva konec leta 2012 prenavljala kopalnico, ker je zelo majhna, sva želela maksimalno izkoristiti prostor in v ta projek sva vložila ogromno časa, ampak se je izplačalo, ker sva s tem prihranila tudi veliko denarja.

Svetujem ti, da začneš iskati preverjene obrtnike, poveš svoje želje, naj si prostor pridejo ogledat in ti izstavijo predračune. Že tu bodo nastale, ne zanemarljive cenovne razlike. Veliko idej in informacij dandanes pridobiš preko računalnika, zato veliko laufarije naokrog odpade.

Računalniške izrise so meni naredili zastonj v Gorenje studio v Črnučah ( tam sva naročila po meri izdelan umivalnik s podaljšano polico ) in v Obnovi na Tržaški cesti ( tam so nama naredili super kombinacijo ploščic, ki sva jih pri njih tudi kupila ).

Projekt je zahteven, zato si resnično vzemi čas za premislek. Kakšne so pa tvoje želje in finančne zmogljivosti, veš pa edino ti sama. Veliko uspeha in čimmanj problemov ti želim 

babka1951

mikro  

član od: 24.2.2020

sporočila: 3

24. feb 2020 9:39

Midva sva se odločila za enega izvajalca, saj sva želela, da je narejeno hitro in dobro. Priporočam, da ti en vse naredi, skratka prenova kopalnice na ključ saj tako ni treba zrihtati vsakega izvajalca posebej, kar je zelo zamudno in še pride do napak, ker niso usklajeni. Nama je vse naredil (elektroinštalacije, slikopleskarstvo, vodovodne inštalacije, polaganje keramike, zidarska dela...). Opremo sva sama kupila, malo bolj kakovostno (hansgrohe, geberit, kolpa san...) steklarja za stekleno tuš steno. Vse skupaj malo pod 6.000€. Zdaj pa mora še mizar narediti svoje nad splakovalnikom in pri pralnem stroju / sušilcu. To je to.

Priporočam https://www.petos.si/ Tel: 040 802 392

Evo še slikice prej/potem

Kopalnica prej
Prenova kopalnice prej
Prenova kopalnice potem
Prenova kopalnice potem

 

 

 

mikro

Sporočilo je spremenil(a) mikro dne 24. feb 2020 15:21

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

2. feb 2023 15:23

Pozdravljeni,

razmišljam o zamenjavi kopalniških omaric, lijaka, ogledala.  Imela bi tudi bide. Zanima me ali ga veliko uporabljate ali je bolj za odlaganje stvari.

LP

 

buča

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

2. feb 2023 17:32

Jaz bideja sedaj nimam, vendar je bil v prejšnjemu stanovanju zelo uporaben. Delo zunaj, otroci med igro in si je treba večkrat na dan oprati noge. Pod tušem gre bistveno več vode in tudi zamudno je. Priročen je tudi za umivanje intimnih delov, predvsem, ko zaradi bolezni nisi sposoben tuširanja. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

2. feb 2023 19:19

Bide je pri nama redno v uporabi - umivanje rok pri najmlajši vnukinji, umivanje nog in seveda nega intimnih predelov, kateremu je v osnovi namenjen. Pa super je, ker lahko pri umivanju nog, uporabiva tuš kopalniške armature, saj je cev ravno prav dolga.

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. feb 2023 9:20

Tudi pri nas je bide skorajda nepogrešljiv del kopalnice.

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. feb 2023 14:13

Ja, zelo uporaben; če le imaš prostor, si ga postavi.

Sonja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

3. feb 2023 20:03

  Če bi imela v bloku večjo kopalnico, bi ga takoj imela, brez premisleka, ga pogrešam, tako pa, žal ni mogoče.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. feb 2023 0:07

Namesto bideja si nabavite pokrov za straniščno školjko tipa Toto. Uporaba le te je bolj higienična, kot samo toaletni papir, za vse ostalo se gre pa pod tuš. Če ste docolj gibčni, se stopala na hitro imijejo v umivalniku (jaz sicer ne bi tega delala v kuhinjskem, sem pa v kopalnici), kot je to tam pri enih 75ih demonstrirala Jane Fonda. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti