Obnova kopalnice

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

25. okt 2005 19:54

Uh, to je zopet tema zame. Tudi midva z možem načrtujeva prenovo kopalnice naslednje leto - od A do Ž. Zanima me pa vse: katere pipe so kvalitetne a ne predrage, katero tuš kabino izbrati. Ste se odločali za tuš kabino ali za kad? Kaj pomeni talno gretje kot strošek energije in kako to vgraditi? In še se bom kaj spomnila za naslednjič. Hvala za vaše potrpežljive odgovore.

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

25. okt 2005 19:57

Ja, sem vedela, da sem nekaj pozabila vprašati. Kako ste izbirali ploščice? Neumno vprašanje, kajne? Verjetno ste šli v trgovino in si pogledali vzorce. Zanimajo me barvne kombinacije, gle de na vodni kamen, ki se baje na temno modrih odlično pozna ter na "zaščitno" barvo na tleh. Sedaj imam namreč na tleh svetlo svetlo rjave ploščice, na katerih se vidi prav vsaka smetka.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. okt 2005 22:17

Tudi na belih ploščicah se vidi vsaka smetka, vsaj na naših. Verjetno je bolje, če imajo malo vzorca. riba-ribica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. okt 2005 22:54

Jaz imam na tleh v kopalnici črne. Pa ni nič kaj hudo videt. Trik? Ga ni, le izbrala sem mat ploščice namesto lakastih, svetlečih. So velikosti 20x20, mat črne (rahel vzorec kamna - malo lisasto pač). Za tole čudno barvo sem se odločila, ker je bila moja kopalnica prenovljena pred enimi 6, 7 leti (prejšnji lastnik stanovanja), ampak je bilo delo slabo narejeno in je cev od banje spuščala. Da ne bi razbijala spet cele kopalnice, smo razbili samo tla, zamenjali cevi in položili nove plošćice. Tako sem pač izbrala, kar je šlo not po barvi. tjas

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

26. okt 2005 2:19

Lumpica, če stanuješ na območju, kjer imate zelo trdo vodo, se Ti bodo masažne šobe kar hitro zamašile! Župca, če Ti prostor v kopalnici dovoljuje, izberi kar veliko tuš kabino (120*80 cm), da s komolci ne izpodrivaš stene! Najbolje je imeti oboje : banjo in tuš kabino. Če pa to ne gre, je odvisen izbor od starosti uporabnikov.Vstop v banjo je za marsikaterega starostnika kar težaven! Pri pipah pa ne varčuj preveč, se ne splača! Moja soseda, ki je skoraj istočasno obnavljala kopalnico in kuhinjo kot jaz, je morala zamenjati že 2 pipi ( zaradi prvotnega cenenega nakupa le-teh)! Pregovor: "Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni!", je kar dober! Nelly

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

26. okt 2005 19:26

Za župco glede talnega ogrevanja: kot strošek energije bi moral biti celo malce manjši, ker po ceveh talnega voda ne sme imeti take temperature kot v radiatorjih, temveč nižjo temperaturo. To pa pomeni dodaten strošek pri montaži, saj ne zadošča, da samo položite talno (inštalater, ki to zna polagati, položi na posebno podlago cevi še kar na gosto po tleh in potem se zalije tlak), ampak morate narediti posebno vejo ogrevanja, v kateri bo imela voda nižjo temperaturo in drugačen tlak kot v ostalem sistemu. Za natančne informacije vprašajte kakega strojnega inženirja ali dobrega inštalaterja, ki JE ŽE polagal talno. ines

trtica  

član od: 19.9.2011

sporočila: 9

11. avg 2013 15:00

Mene pa zanima malo prenova kopalnice v letu 2013, cene itd.

Jaz jo imam namen prenavljat spomladi 2014, imam ločen wc, iz kopalnice pa bom dala ven kopalno kad, ki jo bom nadomestila s tuš kabino, velikosti 110x80 cm, na mestu, kjer je bila sedaj kad bo po novem na vsako stran stene pralni in sušilni stroj, imam prehod do okna, tuš kabino pa dam v kot nasproti vhoda v kopalnico. Rabim zamenjat še radiator(ki je sedaj rebrast), instalacijo, keramične ploščice. Bideja v kopalnici ne maram, ampak priročen umivalnik z ogledalom in omarice za čistila, praške in brisače. Trenutna barva kopalnice je čokoladna barva kadi, enake omarice, boksi, bel umivalnik in bela barva tehnike. Keramične ploščice so svetlo rjave.

Kolikšen bi kaj bil strošek prenove in kje si lahko narišem 3d izris kopalnice.

 

Lep dan,

m.

trtica

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. avg 2013 16:13

Približno 6425€.

Commis débarrasseur

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

11. avg 2013 18:41

izris ti naredijo v merkurju..

angie :)

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

11. avg 2013 19:30

Izris vam dandanes pripravijo že v večini salonov s keramiko.

Najbolje bi bilo, da se sprehodite do kakšnega izmed salonov, izberete najprej ploščice, ki so vam všeč in vam na podlagi le-teh naredijo izris.

Midva sva dala za izris 40 EUR, ki pa sva jih ob nakupu ploščic dobila povrnjene.

La_Rosa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti