Obisk vas preseneti...!?

vijoleta  

član od: 23.10.2005

sporočila: 4

tema odprta - 23. okt 2005 20:57 | ogledi: 3.915 | odgovori: 31

POZDRAVLJENI !!!

rada bi vas vprašala kako se znajdete če vas obisk preseneti ???

kaj postreči ???

kaj je dobro imeti vadno na zalogi ???

kaj postrežeta obisku ki ni prišel na večerjo ampak jih povebite kar tako na klepet in bi bili radi izvirni ???

LEPO VAS PROSIM ZA VAŠE NASVETE, MNENJA, PREDLOGE...HVALA

LEP POZDRAV

vijoleta

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

23. okt 2005 21:30

MOZARELLA!!! Potem pa zraven primešam narezano papriko, začimbe, olivno olje, sol... kar ti pač paše. veverica

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

24. okt 2005 8:01

V zamrzovalniku imam vedno suhe salame, domač kruh in slane rogljičke. Vse skupaj roma potem v mikrovalovko in na mizi je kmalu nekaj domačih dobrot, iz shrambe dodam še kakšne doma vložene kumarice, papriko,gobice. Za posladek dobijo slane rogljičke ali pa pripravim kakšen čokoladni ali sadni frape, sladoled z vročim sadjem (sadje imam v zamrzovalniku),ki ga na hitro pokuham s sladkorjem in malo škroba. Vse skupaj je hitro na mizi in vsi ponavadi odhajajo siti in dobre volje. Pekarica Pekarica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. okt 2005 9:49

Če nič drugega: toast (ali žemlje ali rezine kruha, če toasta ni) premažem s kečapom, dodam tunino, morda pršut ali šunko, kar pač najdem v hladilniku, potresem s sirom in origanom, pa v pečico s tem, da se pregreje in sir raztopi. Kus kus (gotov je v petih minutah) z drobno narezano svežo zelenjavo, postrežem kot solato. Grisine hitro ovijem s pršutom, pa malo oliv, narezanega sira. Tortilje premažem s pasiranim črnim fižolom iz konzerve, pogrejem v mikrovalovni ali v pečici, prelijem s kečapom, kislo smetano in guacamole omako (ali pa brez te, saj je večkrat nimam doma) in na mizo s tem. Če so nenajavljeni, se praviloma ne protižujejo. Če pa je obisk najavljen, no, potem pa je druga zgodba. Mamamia mamamia

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

24. okt 2005 21:32

Mehiški koruzni čips in omakice za pomakanje: -paradižnikova - paradižnik (pasiran ali na drobne kockice narezan svež); sesklana čebula, origano, sol, poper, tabasco - kisla smetana z mletim koriandrom - kisla smetana s tuno iz konzerve - guacamole (čeprav avokada običajno nimamo doma) Ali pa kakšna kupljena omakica (npr. sirova) Lp, Vesna Vesna

vijoleta  

član od: 23.10.2005

sporočila: 4

24. okt 2005 22:37

...DRAGI MOJI PRIDNO SI ZAPISUJEM VSE KAR MI PIŠETE. PA SEZNAM SI DELAM - KAJ VSE RABIM DOMA.....HVALA VAM VSEM KI MI POMAGATE... LEP POZDRAV vijoleta

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. okt 2005 7:17

Vedno imam v hladilniku spasirano skuto in kislo smetano. to potem zmešam, posolim in prelijem z bučnim oljem in še malo premešam. V to se potem pomaka kruh. Če ni kruhe, so dama vedno kakšni krekerji ali grisini, čeprav je kruh najboljši. Zelo prav pride tuna, pa kakšna konzerva koruze in kakšna druga zelenjava ter smetana. Iz vsega skupaj nastane tunina solata. mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. okt 2005 10:42

Aja, še nekaj sem pozabila za nenapovedane goste: mešanica majarona in sezama. Majaron imamo tako vedno vsi doma, sušenega potrebujemo v tem primeru, sezamova semena pa se tudi dolgo obdržijo. Jed se imenuje zatar, pripravi pa se tako, da zmešamo majaron in na suho pražena sezamova semena (to traja dve minutki) v razmerju ena proti ena, dodamo sol in poper ter v skledici premešamo. V drugo skodelico damo olivno olje in potem natrgan kruh pomočimo najprej v olivno olje in potem v začimbno mešanico ter tako jemo. Mamamia mamamia

pia4  

član od: 9.10.2005

sporočila: 66

25. okt 2005 14:17

sedaj , ko je čas kislega zelja, rada pripravim kislo zelje, ki ga zabelim z bučnim oljem, prav tako pripravim tudi črno redkvico, zraven pa skuham kako domačo kranjsko klobaso. pia4

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

25. okt 2005 17:38

Mamamia mi je pa dala idejo - mi namreč samo kruh pomakamo v olivno olje, zraven pa so olive. Skoraj vedno imam doma tudi sveži sir namočen v olivnem olju. Sem se tudi navadila imet pečene palačinke v skrinji ( lastne ali pa kupljene ), jih odtajam v mikrovalovki in različno polnim - šunka sir, samo sir, skuta na slano ali na sladko, orehov nadev.........to je relativno hitro pripravljeno. Pa hrenavke na žaru so tudi že reševale težave....... Lumpica

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

25. okt 2005 19:48

lepinja je gotova v eni uri, če mi pomaga kruhomat. Zraven pa še kaj iz hladilnika: skuta, kisla smetana, suha salama, na kocke narezan sir, kumare...Če imam v hladilniku, kar v lepinjo narežem koščke pršuta ali podobne salame ter sir. Lahko pa tudi palačinke.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti