Cookie

neznan uporabnik
tema odprta - 21. sep 2001 19:09 | ogledi: 4.751 | odgovori: 12

en velik problem imam.. bi mi lahko kdo svetoval oz. dal recept za pripravo cookijev s koščki čokolade..

velik problem nastane tudi kako narediti, da se koščki čokolade ne stopijo v pečico..

Hvala za pomoč in lep pozdrav !

neznan uporabnik

24. sep 2001 8:08

Jaz sicer pečem muffine, ne cookije, vendar se bo čokolada verjetno obnašala podobno - kupim čokoladne kroglice (avstrijske izdelave, se mi zdi), ki so namemnjene prav pečenju. Med peko se sicer stopijo, vendar ne razlezejo, in ko se pecivo ohladi, je košček čokolade tam, kjer mora biti...

neznan uporabnik

26. sep 2001 14:31

Tudi če samo grobo nasekljaš jedilno čokolado na koščke, ti potem, ko se pecivo ohladi, ostanejo na svojem mestu.

neznan uporabnik

26. sep 2001 14:52

Tudi jaz imam take izkusnje pri peki kukijev, da ostanejo na mestu in ko jes cokolade vgriznes v koscek. Se pa morda pri tebi pojavlja to, da ko pripravljas testo ze na zacetku, se k margarini dodas cokolado in potem z rocnim mesalcem se fino mesas. V tem primeru pa se ti seveda cokoladni koscki razdrobijo in ni vec ucinka kot si ga zelis. Druga napaka je pa ta, da testo ko imas ze narejeno, da ga prevec mesiš in valjas. Tudi v tem primeru, se koscki cokolade zaradi toplih rok in gnetenja stopijo. Upam, da ti bodo prihodnjic uspeli. lep pozdrav

ninica  

član od: 5.8.2002

sporočila: 4

7. avg 2002 16:49

poglejte v knjigo ČOKOLADNE SANJE tm so take božanske stvari opisane pa še ta recept najdš NINICA ulen katarina

Helen  

član od: 28.8.2002

sporočila: 6

29. avg 2002 10:28

Tudi jaz uporabjam kar jedilno čokolado in jo z nožem narežem na majhne koščke. Masi jih dodam tik pred peko, ko so vse sestavine že zmešane. Kupijo se tudi čokoladne kaplice, samo ne prodajojo jih v vsaki prodajalni in še veliko dražje so in pakirane v majhnih količinah. Boljša je jedilna čokolada, ker da bol specifičen okus kot mlečna. Imam pa tudi en recept doma ( sedaj sem v službi ) in če te to še zanima, ti ga napišem. LP Helen

ikulam  

član od: 3.6.2002

sporočila: 7

29. avg 2002 11:22

Živjo, tule pa je moj recept za kukije :) - piši kao što govoriš, ha ha torej, jaz dam na kilo moke eno margarino, in 250 g rastlinske masti, 2-3 jajci, 2x vanili sladkor, 2x pecilni prašek, 20 dag sladkorja... vse zamesim na roke (gnetem kar pol ure, da nastane voljno testo, nato zavijem v alu folijo in pustim čez noč v hladilniku. Drug dan vzamem testo ven, ga rahlo še enkrat pregnetem. Nato od velike gmote testa trgam testo (za velikost oreha) in vanj v vsako kepico posebej na sredino s prsti dam pol koščka čokolade (jedilna gorenjka - oker/rjav ovitek). Koščke že prej nalomim, in nato vsak košček z nožem razpolovim. Ker vsak košček posebej namestim v testo, ki ga potem med rokami povaljam v lepo kroglico, ki jo potem položim na pekač, se mi nikoli čokolada ne zažge. Na vrh včasih položim olupljen mandelj, oreh ali lešnik. Pečem pri 180 stopinjah, toliko časa, da rahlo porjavijo. Poizkusi, pravijo, da so dobri piškotki. lp mimi

klofucius  

član od: 15.12.2002

sporočila: 2

16. dec 2002 15:58

Ali morda kdo pozna recept za tiste ploščate, mehke kukije, ki jih prodajajo zraven mafinov v lokalih? klofucius

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. dec 2002 11:10

Če je komu v pomoč, je tukaj moja priredba recepta za kukije - dobesedno vzeta iz ameriške kuharice. Meni zmeraj ratajo... LP Loni Makaroni CHOCOLATE CHIP COOKIES Sestavine: 14 dag masla ali margarine 7 dag kristalnega sladkorja 17 dag rjavega sladkorja 1/2 čajne žličke jedilne sode 2 jajci 1 vanilijin sladkor 30 dag moke 10 dag jedilne ali navadne čokolade Po želji še: grobo mleti ali sesekljani orehi / lešniki kokosova moka Razmehčanemu maslu ali margarini dodamo sladkor in jedilno sodo. Stepamo, da se sprime v maso. Nato dodamo jajci in vanilijev sladkor ter nadaljujemo s stepanjem. Dodajamo moko in stepamo, dokler gre. Preostalo moko vmešamo s kuhalnico. Lahko pa tudi vse sestavine enostavno na pomokani površini zamesimo v testo. Na koncu masi dodamo na majhne koščke sesekljano čokolado, orehe in kokosovo moko. Maso za kekse lahko hranimo tudi v hladilniku in jo uporabimo kasneje. Pri peki uporabljamo peki papir, ker se keksi radi zapečejo. Maso z žlico dajamo na peki papir, s katerim smo prekrili pekač. Kupčki naj bodo vsaj 3 centimetre narazen, lahko jih z roko nekoliko sploščatimo. Pečemo na 190° do 200° Celzija 8 do 10 minut, odvisno od velikosti keksov, oziroma dokler niso robovi keksov zlato zapečeni. Pečene kekse takoj preložimo, najbolje na rešetko, da se ohladijo. Peka gre še hitreje, če uporabljamo dva lista peki papirja, saj lahko tako medtem ko je en list v pečici, na drugega oblikujemo kupčke in potem samo zamenjamo lista na pekaču.

silvy  

član od: 7.4.2002

sporočila: 23

19. dec 2002 10:38

Preprostost priprave cookijev me je enostavno tako očarala, da drugih piškotov sploh ne pečem več. Se pa pri peki zgledujem po ameriških receptih, ker ti so res maherji. (zmanjšam pa količino sladkorja in maščobe) Moram se pohvaliti, da prav vsakokrat uspejo. Jaz jih od začetka do konca delam v multipraktiku, samo metlice vmes zamenjam. Torej brez mesenja in valjanja. Osnovna pravila: suhe sestavine (moka, sol, pecilni prašek ali soda, kakav (za čokoladne) se vedno zmešajo posebej in na koncu dodajo k mešanici jajc, margarine in sladkorja. Tukaj moraš mešati le toliko časa, da se moka vkomponira v zmes. Na koncu primešaš še čokolado ali orehe. Žal se pri nas ne dobi čokoladnih kapljic (chocolate chips), oz. tisti majhni paketki so nenormalno dragi. Jaz uporabljam jedilno čokolado, ki jo z nožem razrežem na manjše koščke. (vsak košček čokolade približno na 4 dele) Med peko se čokolada zmehča, vendar, ko se piškoti ohladijo, se čokolada strdi. Kupčke pa na pekač polagam z žlico za sladoled. (imamo eno tako za bolj majhne kepice) Tako so vsi približno enako veliki, pa rok nimaš nič umaznih, ker testo enostavno potisneš ven. Piškote polagam na peki papir, pečem pa tri pekače na enkrat, pečico pa nastavim na ventilator. Pri nas ponavadi pečemo klasične cookije (chocolate chip cookies), pa take z banano in orehi, pa dvojno čokoladne, pa kavno čokoladne, pa after eight (čokoladno mentolne), obšasno pa še kakšne z ovsenimi kosmiči in rozinami, korenjem ...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti