Zimski sladoled

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

tema odprta - 23. okt 2005 0:52 | ogledi: 13.739 | odgovori: 35

A, kdo pozna kašnen dober recept za zimski sladoled? Danes vidla, da ga že prodajajo!

hvala, lp

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

25. okt 2005 19:43

Kakšen pa je ta sladoled? Kje ga prodajajo? facko

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

25. okt 2005 20:18

Prvič slišim. Prosim za razsvetlitev. Hvala. lp Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. okt 2005 20:22

Na mariborskem kncu to prodajajo že desetletja, tudi pod tem imenom. V slaščičarnah in pekarnah, povsod so ga imeli. Zdaj se mi zdi, da ga imajo v mercatorjevih marketih pa v trgovinah od Kruh Peciva. V kornetu za sladoled je v obliki, kot je sladoled iz avtomata, nabrizgana ena lahka čokoladna krema in ta do korneta oblita s čokolado. Jaz to še zdaj kupim otrokom, ko le vidim, pa čeprav sta stara 20 in 17 let. Oziroma kupim vsaj tri, da ima še mož svojega (jaz ga žal ne smem jesti, ampak čez leto in pol bo nastopilo tudi mojih pet minut...) Mogoče bi lahko pomagala z receptom (korente dobimo za kupit, gre se za kreo) tista naša članica, ki je že posredovala s čebeljim pikom, kot so ga delali v nekdanjih mariborskih slaščilčarnah od Intesa. Ja, zimski sladoled je bil del našega otroštva. Mamamia mamamia

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

25. okt 2005 20:24

Zimski sladoled...testo kot kornet,nafilano z nekakšno smetanovo kremo,prelito s čokolado. Si to mislila? l.p. Vesna Leben

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

25. okt 2005 20:26

Zdaj vidim,da me je že mamamia prehitela. l.p. Vesna Leben

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

25. okt 2005 20:36

mamamia in ostale, kornete kupimo (po navadi jih nabavim v Hočah-Sana), seveda prazne, kremo pa naredim tako, kot so filani Išlerji (v slaščičarni)! Če katera želi recept za kremo, ji ga posredujem. Sem si nabavila pravi recept za kremo, poliješ pa s čokolado (meni glih ne rata čokoladna glazura). Pravzaprav najprej daš kremo v kornet, potem pa to potunkaš v raztopljeno čokolado. To sem delala pred mnogimi leti otrokoma, ko sta bila prehlajena in sta hotela "sladoled"! Sicer, ni bil pravi, pa sta se tudi s "suhim" zadovoljila. LP! Galja P.S. KREMA 14 dkg masla 2 rumenjaka 10 dkg sladkorja v prahu 14 dkg zmehčane čokolade Dobro zmiksaj in na koncu dodaj 2 stepena beljaka! Posebaj zmehčaj 10 dkg temne čokolade in pomakaj filane korneteke v čokolado. Sporočilo je spremenil(a) galja dne 25. okt 2005 20:40:58

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

25. okt 2005 20:36

mamamia je napisal/a:
Na mariborskem kncu to prodajajo že desetletja, tudi pod tem imenom. V slaščičarnah in pekarnah, povsod so ga imeli. Ja, zimski sladoled je bil del našega otroštva. Mamamia mamamia
mamamia, zimski sladoled je bil tudi del mojega otroštva pa čeprav še 30 nisem stara Takrat smo imeli v Novem mestu mestno slaščičarno, albansko s slovenskim imenom Triglav! in še eno zasebno, veliko 4m2 v eni ulici in tam je bil najboljši. Bo res treba kje za recept povprašat... lp, Marija p.s.: po mojem spominu so bili pa naši kornetki samo pomočeni v kakav oziroma čokolado v prahu... Mogoče mi pa že spomin šepa Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 25. okt 2005 20:47:57

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2005 10:51

galyka je napisal/a:
mamamia je napisal/a:
Na mariborskem kncu to prodajajo že desetletja, tudi pod tem imenom. V slaščičarnah in pekarnah, povsod so ga imeli. Ja, zimski sladoled je bil del našega otroštva. Mamamia mamamia
mamamia, zimski sladoled je bil tudi del mojega otroštva pa čeprav še 30 nisem stara Takrat smo imeli v Novem mestu mestno slaščičarno, albansko s slovenskim imenom Triglav! in še eno zasebno, veliko 4m2 v eni ulici in tam je bil najboljši. Bo res treba kje za recept povprašat... lp, Marija p.s.: po mojem spominu so bili pa naši kornetki samo pomočeni v kakav oziroma čokolado v prahu... Mogoče mi pa že spomin šepa Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 25. okt 2005 20:47:57
Čisto možno, da ste imeli na Dolenjskem svojo inačico zimskega sladoleda. Naši korneti niso bili v nič namočeni in krema z ničemer potresena, takšni so bili,kot je tudi Galja napisala. Samo, da nam je bil vsem dober. Zdaj se mi kar sline cedijo, ko pa smem jesti le črn kruh...Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. okt 2005 11:20

Kruha in iger - so rekli včasih - me pa kruha in kulinarike Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2005 12:04

Lahku tudi kulinarike brez kruha, ne redi...(ravno sem pojedla črno štruco z nemastnim sirom, splahnjujem pa z lahkim jogurtom...daleč sem prišla, ni kaj) Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti