Zimski sladoled

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

27. okt 2005 21:14

Ja zimski sladoled je za najti v slaščičarnah(albanskih). Jaz sem ga kupila, bil v kornetu, krema pa ene vrste čokoladna verjetno margarina, sladkor in čokolada prelito s čokolado in potreseno s kokosom! P.S.Ko pečem za obiske ponavadi zelo pazim da ni kakšnih jajčnih krem.Drugače pa se zelo bojimo bolnišnic,jajca zelo prekuhavamo!

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

27. okt 2005 22:22

hojla! Pri nas na koroškem pa poznamo zimski sladoled drugačen, kot ga ve opisujete - kornet je polnje v bistvu s kremo za šamšnite (ni posušena kot za španske vetrce, ampak takšna dobra, gosta in predvsem zelo sladka) in od vrha kupčka kreme do zg. roba koreta oblit s člokolado.....tudi lep spomin na nekaj let nazaj, ko so nama jih z bratom še kupovali....eh, itak jih imamo vsi radi tako da....jih bo treba kupit ali pa preprosto doma naredit(saj so enostavni), ste mi dale super idejo :) LP Zala

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. okt 2005 20:33

Hej, zala. A pr Šrimpfu? Ja tud men se zdi, da je bolj smetani podobna stvar v zimskem sladoledu.. Je pa že celo stoletje, kar sem ga jedla.... LP juhica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

28. okt 2005 22:58

Zdaj se pa tudi jaz spomnim tega zimskega sladoleda. Kot otrok sem ga pojedla še pa še. Ampak tega je že kakih 40 in več let. Bi ga pa z veseljem spet pojedla. Moram malo "pošnofati" po Ljubljani, kje, če ga imajo. Se pa spomnim tudi smetanc. To so bile ravno tako na kornetih nekakšne bele penice, pa s čikolado oblite. Ja spomini, spomini ni kaj, bilo je lepo. lp Julija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. nov 2005 18:52

Pri nas, ki ni, bognedaj, Koroška, je bil sladoled v letih mojega otroštva tak kot ga opisuje Zala, s kremo za šamšnite. frina

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

4. nov 2005 10:03

Juhica, ja pri Šrimpfu imajo takšnega, in je res božaaaanski! Joj, se mi ga lušta! :) Frina, kaj pa je tisti "bognedaj Koroška" ????? Zala

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. nov 2005 19:29

Ja pa res....Ka je narobe s Koroško? juhica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. nov 2005 22:27

S Koroško je vse v redu in prav, pač pa mi, v naši dolini popenimo, če nam rečejo,da smo Korošci, no pa tudi Savinjčani nismo. Smo pa blizu Koroške. Anekdota Moja mama se je prislelila v naše mesto iz Dobrne,nova soseda pa je bila iz Mislinje. Po nekaj dneh je soseda potrkala na vratih: "Gospa, a imate kaj klobuha za posodit, mi ga je zmanjkalo za južno!" "Gospa, vam ga bom posodila, če ga imata, samo povejte, če se temu še kako drugače reče!" "Česen." Nič nimam proti Koroški, samo zemljepisno sem opremila pogostost recepta s šam peno. frina

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

11. nov 2005 20:01

ta sladoled je preveč zdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti