Čajota

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. okt 2005 21:22

Zivjo, če je katera za blagovno menjavo, bi menjala gomolje topinamburja za seme čajote???? Al pa če se me usmillite kar tako?? LP juhica

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

31. okt 2005 16:42

Hm, zame je prišel Tincin nasvet prepozno, čajota je že na omari pognala kalček, tako da do pomladi gotovo ne bo. Ko se bom zares dokopala do vrta, bom takrat poiskala seme oz. sadiko. Sedaj vsaj vem, za kaj gre, kar je tudi nekaj . LP Fani

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

31. mar 2006 12:19

Pomlad je tu. A že kaj sadite? Jaz bi posadila čajoto, če bi dobila kakšen namig, kje dobiti seme. A kaj veste o tem? Lp Dolores

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

4. apr 2006 11:41

Torej, nič ne veste. No bom pa še kje poskusila. Lp Dolores

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

5. apr 2006 13:39

Dolores, žal je s čajotami tako, da jih še nikjer nisem zasledila za kupit. Večina jih je osebno prinešenih/podarjenih iz lastnih pridelkov. Bučka je enosemenska, tako da pravzaprav dobiš in posadiš celo bučko, ne samo seme. Če poizkusiš to dat narazen vse skupaj propade. Moji dve sta že v tegelcu in na toplem v garaži, ena že prav veselo odganja, no kaj bo z drugo pa ne vem, zaenkrat ne kaže znakov da bo kaj odgnala. V bistvu mene cela zadeva najbolj spominja na avokado z bodicami ( so kar trde in zoprne), le če zadevo prerežeš je notranja peška - seme tako mehka, da gre z nožem narazen (za razliko od avokadove peške). Dobila jo boš edino, če jih je kdo uspel prezimiti več kot jih potrebuje in ti jo pošlje/prinese. So pa kar delikatne. Meni so kljub skrbi prve tri, ki sem jih imela namen prezimiti čisto splesnele, k sreči je imela tašča še zalogo (tista lanska rastlina je res bogato obrodila) in mi je odstopila še dve. O čajoti bomo najbrž še kaj pisali čez sezono in če bo letina dobra, ti lahko tudi jaz v jeseni kakšno pošljem. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. apr 2006 14:34

Hvala ti, Tinca, za spodbudne besede in nasvete. Bomo torej videli, kaj prinese čas. Ta s kastrolco me pa vedno spravi v dobro voljo. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti