Punč bombice

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

tema odprta - 20. okt 2005 22:57 | ogledi: 7.866 | odgovori: 5

Hojla!

Do nedavnega sem pri najboljšem sosedu kupovala slaščice od Klasja -punč bombice. Bile so takoooo dobre - sočne....kaj čem rečt...ooodlične. Sedaj so se menda nekaj združevali s ptujskimi pekarnami (to vem po sistemu "rekla kazala"). In od mojih punč bobmbic je ostal le še spomin

Ali ima kdo recept za take bombice....šmrk, šmrk....

Lp,

veverica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

20. okt 2005 23:20

Mislim, da sem našla v bazi receptov, pod bombice. Precej zjutraj poskusim. Vseeno bi bila vesela kakšnega odziva ali morda še kakšnega recepta. Lp veverica

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

21. okt 2005 14:16

S temi bombicami (če misliva enake) je tako, da so v slaščičarni ali pekarni vedno boljše kot doma. Namreč noter lahko zamešajo ostanke raznih tort, različnih krem ipd., vse skupaj fino napojijo s sokom ali odišavljenim mlekom, pa pridejo sočne, s sledovi raznih okusov... Jaz jih kljub temu delam tudi doma, iz zdrobljenih piškotov in masla mi pridejo preveč trde, zato raje kar sama spečem biskvit (še ceneje je), po možnosti še kakšen dan prej, da se malo posuši. Biskvit naredim kar po receptu, četudi bi bil zame kot običajni biskvit presladek in premasten, vendar za bombice potem ne dodajam več maščobe, sladkorja pa tudi ne kaj dosti. Osnovni univerzalni recept: 4 jajca, 25 dag sladkorja (v receptu je sicer celo 30 dag), 35 dag moke, 1 pecilni, 2 dl mleka, 1,5 dl olja. Za velik pekač od pečice naredim iz 6 jajc, ravno za cel pekač naraste, biskvit se lepo razdrobi. V večjo skledo razdrobim biskvit, dodam (kar imam): lahko čokolado v prahu (kar kakšnih 20 dag), lahko Benko, lahko kokosovo moko (tudi celo vrečko). Včasih sem dodala še mlete orehe, stvar okusa. Mlete kakšne druge oreške. Fajn pride tudi dodana marmelada (mimogrede porabiš tisto, ki je nihče več ne mara). Potem vse skupaj zalijem z veliko toplega mleka, pripravi kar 1/2 litra (za biskvit iz 6 jajc tudi celo 3/4 litra, odvisno od dodatkov). Mleko lahko odišaviš z rumom ali s čim drugim. Namesto mleka lahko seveda tudi sadni sok, razredčen sirup. Zmešaš, poskusiš, zmešaš... Masa se lepo oblikuje - v bombice, ježke... Povaljaš jih v kokosovi moki, čokoladnih mrvicah, mletih orehih ali v ničemer, potopiš v stopljeno čokolado, vse je dobro. Isti dan okus in struktura še ne pride do izraza, a kaj, ko domači hočejo takoj)) Naslednji dan so bombice še nekoliko bolj kompaktne in precej bolj okusne. Če želiš bolj kompaktne, v maso dodaš nekaj stopljenega masla, naslednji dan se utrdi. Nekaj jih obvezno takoj naložim v papirčke, v banjice od sladoleda in v zamrzovalnik. Potem pa presenečenje enkrat vmes, ko se na mizo pričara samo nekaj bombic, ne cela skleda... LP Fani

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

21. okt 2005 14:47

Nekaj kroglic: 1) Specialne kroglice 5 dag margarine, 25 dag sladkorja v prahu, 25 dag mletih keksov, malo ruma, 10 dag rozin ali lešnikov, 10 dag naribane čokolade Zmešaj margarino s sladkorjem, dodaj kekse in 2 žlici ruma. Zmes dobro zmešaj in delaj bombice. V vsako daj eno zrno rozin ali pa lešnik. Na kraju povaljaj bombice v naribani čokoladi. 2) Figove kroglice 25 dag sladkorja, 25 dag fig, 15 dag rozin, 20 dag orehov Zavri pol kozarca vode s sladkorjem, da se dobi sirup. Dodaj mlete fige, rozine in grobo rezane orehe. Vse zmešaj, pusti da se ohladi in delaj kroglice. 3) Rumove kroglice 12 dag mletih orehov, 12 dag mletih keksov, 20 dag sladkorja, 2 rebra čokolade, 1 beljak, 3 žlice ruma Vse skupaj dobro zmešaj (čokolado raztopi ali naribaj). Ko je dobro zmešano delaj kroglice (velikost po želji). Povaljaj v sladkorju ali orehih. 4) Kokosove kroglice 20 dag kokosove moke, 20 dag mletih keksov , 2 žlici kakava, 1 beljak, 1/2 kozarca mleka in sladkorja Vse sestavine zamesi, delaj kroglice ter povaljaj v kokosovo moko ali naribano čokolado. Pozdravček!

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

24. okt 2005 11:04

Še dodatek po tistem, ko sem jih vmes naredila. Biskvit sem zalivala z mlekom oz. kakavom, pa se mi vse bolj zdi, da bom naslednjič enkrat samo s sokom, recimo s pomarančnim. Z mlekom je vredu, a počasi smo se naveličali mlečno-čokoladnega okusa, zato sem zadnjič na koncu dodala še sveže stisnjen sok pomaranče. Malo sem se bala zaradi vsega mleka od prej, a je bilo super. Prav zato bom naslednjič dala samo pomarančni sok, pričakujem, da bo bolj "svež" in sočen okus. Aja, v te bombice se lahko doda tudi puding, čisto lepo poveže. LP Fani

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

8. nov 2005 23:42

Sem delala kar po tistem receptu v bazi, dodala dober deci ruma, da je bilo malo štark...in zelo dobro, in dala 250 g jedilne stopljene čokolade. Doslej delala 2x in obakrat zelo dobro. Lp, veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti