Miška

RINA  

član od: 6.12.2002

sporočila: 28

tema odprta - 20. okt 2005 16:42 | ogledi: 4.779 | odgovori: 14

V hišo nam je prišla miška. Ker bi se je radi znebili čim manj okrutno, prosim za nasvet,kako naj jo ulovimo in potem spustimo na prostost.Kupila se mišnico, vendar je premetenka košček sira ne vem kako izbezala ven in lepo kraljuje naprej povsod po stanovanju in ne vemo kje se skriva.

lp kaplja

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

20. okt 2005 19:13

Včasih se je dobilo posebno lepilo, ki ga naneseš na kos kartona, daš gor oreh ali kaj podobnega in potem se običajno ujame. Tako je delal naš ata, kaj je bilo potem pa nočem razmišljat. lp, Marija

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

20. okt 2005 19:59

Dobi se lepilo za miške in podgane, namažemo ga na karton najbolje v krogu, kar precejšen kolobar, da po gostiji ne pobegne. Pri tem pazimo, da se z roko ne dotaknemo kartona in hrane, ki jo položimo na karton, priporočene so rokavice. potem pa čakamo. Pri nas smo ujeli že nekaj mišk in tudi podgano. Lep ulov, marelica

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

20. okt 2005 20:13

Jaz prisegam na mišolovko.Kupijo se posebne mišolovke,na katere ni treba nastavljati vabe,ampak imajo poseben vonj,ki miške privablja.Mislim,da je mišolovka manj okrutna od lepila. Se mi je pa poleti ena miška ujela v en večji kozarec za vlaganje in ni mogla skočiti ven.Kozarec sem pokrila in ga odnesla ven.Da ti vidiš,kako hitro je sosedova mačka opazila,da se na našem dvorišču nekaj dogaja.Miš sem izpustila in mačka hop po njej.Tako smo se mi znebili miši,mačka pa je dobila kosilo. Žal sem bila tudi ob kozarec,ker sem ga vrgla v smeti. Marjetka cvetka

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

20. okt 2005 22:49

Lepilo ni ravno prava stvar, če želiš miško spustiti na prostost. Drugače pa deluje 100%. gogy

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

21. okt 2005 7:40

Dobro jutro, tudi mi smo imeli težave z miškami. Kupila sem mišelovko, ki je v bistvu podobna ščipalki. Zdi se mi bolj humana od lepila, ker miška v trneutku umre, ko se ščipalka stisne. Ne poznam pa načina, kako jo pregovoriti, da bi sasma šla ven, sploh zdaj, ko je že hladno. Navsezadnje je toploto iskala. Lp, Robida

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. okt 2005 10:46

Tudi mi že lep čas lovimo miško, ki nam kraljuje v shrambi, pa nam še ni ratalo.Delamo z lepilom (kar sicer meni ni všeč) a se ga premetenka izogiba. Vso hrano iz shrambe sem prepakirala v steklene kozarce in ji včasih nastavim kak star kruh. saj mene pravzaprav niti ne moti, je pa res, da ni "užitno" gledati kakce na policah shrambe, to pa dam možu prav...no morda bomo probali še z mišolovko

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

21. okt 2005 12:28

Tole ni čisto resno, je pa resnično. Pred leti se je tudi k nam priselila miška. Vonjali smo jo, videli drekce in nastavljali vse mogoče vabe in mišolovke, a se je vsemu spretno izognila. Nekega jutra pa je nekaj škrtalo v opekaču za kruh...In ostala sem brez opekača, pa tudi brez miške. ddarinka

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

21. okt 2005 15:03

Miške kot glodavci imajo zelo dobro razviti vonj, zato nikar ne prijemajte vab z golimi rokami pipika

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

21. okt 2005 15:04

pa še to, na sir se bo težko ujela, saj to ni njena naravna hrana... pipika

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. okt 2005 18:03

Smo tudi mi pred leti ujeli miško na lepilo. Ona pa živa. Kako pa zdaj - jo vreči v smeti ŽIVO ali pa jo umoriti........................... Od takrat dalje prisegam na mačka. Tam kjer je ta šef doma ni miši - tista o vonju je resnična, ker ga miška zavoha in odide ali pa................. Po potrebi ga posodimo tudi tašči. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti