Ločevanje živil 90. dni - 5. del

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

21. okt 2005 10:27

Zdravo punce še z moje strani. Vidim, da je že kar lep seznamček, lepo. Katero kitajsko pa planirate, tista pod britofom še deluje? Zgoraj sem zasledila, da ima Claudia tudi OH DAN. Zanima me, ali se pri testeninah in pizzi lahko je zraven solata? Na eni skrajšani varianti navodil je nisem zasledila in sem se do sedaj tudi tega držala. Sem jo pa že velikokrat pogrešala in če ni velike škode, bi jo tudi jaz pojedla zraven. Lepo se imejte in kmalu na pisanje, SMILE28

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

21. okt 2005 10:34

Smile, jaz pri vsaki hrani jem zraven solato ( seveda npr. endivijo ali radič brez krompirja) in to kar veliko skledo. marjanca45

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. okt 2005 10:47

Dušanka, pa ti je že vsaj malo čisto malo bolje? Neka korist bi od zdravil pa že morala biti. Želim ti, bi bila čim prej zdrava in pri močeh, skratka pošiljam ti dobre misli. Helena, res se bolj malo oglašam, po dopustu mi enostavno zmanjkuje časa, nekako mi ne gre od rok organizacija časa, čeprav si ga razporejam sama. Prišla sem iz toplih krajev, pred dvema dnevoma pa sem kot nora iskala rokavice, ki so na kolesu že potrebne. Verjetno še kdo pozna tisto: vse sem že pogledala 3-krat, ampak nikjer ni. Seveda sem potem našla vrečko s kupom rokavic. Z dieto oz. ohranjanjem teže pa je takole. Malce je šlo gor, ampak sedaj je pa že vsak dan manj, danes sem tehtala 72,5 kg (o teži pod 70 kg še samo sanjam). Še nove hlače so mi v pasu široke, samo tazadnja z bedrami je prevelika. V ta namen si ogledujem v Neckermanovem katalogu - majhnem na strani 247 eliptik po ceni 31.990, v mislih ga že postavljam pred televizor. Med pisanjem tega posta pa ugotavljam, da sem morda bolj potrebna novih očal za branje, ker me take mahne črke zelo ovirajo pri branju. Vsega pač ni mogoče kupiti oz. potreben je pameten vrstni red. S prebavo nimam težav oz. moj problem je ravno obraten, zato pa je vedno prostor za hrano. Ste že poskusile s kosom kruha z maslom? Drugače imam raje arašidov namaz, pa sem spet pri hrani, kar p omeni, da moram nehati. O Celju pa sem že premišljevala, Marjanca kar uganila si moje misli. Lepo bi se odpeljala z vlakom na izlet in vas poiskala. Ampak jaz bom jutri v Mariboru samo nekaj metrov od doma na srečanju samih kuharskih mojstrov (upam, da berete temo srečanje), kar jaz nikakor nisem in tudi nikolii ne bom. Danes imam še težave z lonci in to dobesedno. Včeraj sem si skuhala dva velika lonca zeljne župe, da bi imela vsak dan krožnik ali dva zase, sedaj pa grem zadevo prelagat, ker ju potrebujem za pasulj z mesom, ki ga naj ne bi jedla. Sicer imam posode dovolj, če sem odkrita je nimam več kam dajat, ampak kompliciram z velikostjo. Fižol pa je takooo nabreknil, da ga bodo jedli en teden. Pa s šivanjem imam tudi veliko dela, ker je bila moji sestrični in njenemu sineku odejica, ki se je spremenila v odejo tako všeč, da "moram" sedaj zašiti še eno za njeno nečakinjo in malega sineka, ki se je pred dnevi rodil v Postojni. Sem pa zadovoljna, da je ljudem moje delo všeč. Imam pa še en malce nenavaden pogled na te stvari, odejica pa vzdržala nekaj let, hrana pa kar zgine in se delo sploh ne opazi. Le od česa je predebela ženska, ki ne kuha rada? Lep pozdrav! riba-ribica

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

21. okt 2005 10:59

Hojla! No to se pa zgodi če je človek preveč požrešen,kazen pride slej al prej! Včeraj sem za "kosilo",ker sem tekala po opravkih ugriznila v sendvič in odlomila zob.Kako sem slabe volje!Zgleda,da je bilo med semeni v kruhu še nekaj bolj konkretnega .Če bi jedla sadje se mi to ne bi zgodilo.Tako,da ga kar sračkam zadnje dni ,ampak danes bom pridna prisežem-V Celje me verjetno ne bo,ker mi je predaleč,bom pa mislila na vas,če se mi bo kolcalo bom vedela,da me opravljate-ha,ha. Lep vikend vam želim in primorsko notranjskega konca. jesen

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

21. okt 2005 12:44

Marjanca je napisala, da ste neverjetne.Pa še res je. Nazadnje sem se na ta forum oglasila pred kakšnim letom in pol. Občasno sem vas z velikim veseljem brala in moram vam priznati. da sem se tudi po vaši zaslugi znebila 26kg. Začela sem nov krog pa mi teža kar stoji.Rada bi se znebila še 5-8kg. Kar nekaj časa je trajalo da sem vas vsaj bežno pregledala in ponavljam RES STE NEVERJETNE. Se bom pogosteje oglašala (sedaj imam končno net doma). Claudija pravis da greš počasi domov, blagor ti. Jaz grem pa počasi v službo. Tu na gorenjskem se je ravnokar pokazal sonček. Lp. hema.

claudia12  

član od: 29.8.2005

sporočila: 221

21. okt 2005 12:57

Hema, jaz sem kar veselo v službi, moj delavnik traja običajno do 4, velikokrat pa tudi dlje, tako, da vam bom še kar nekaj časa delala družbo. Si pa super, da si izgubila toliko kilogramov. Mislim, da gre v drugem krogu teža počasneje dol kot v prvem. Mislim, pa da je med nami tudi Encijan, če se ne motim, ki pa gre že tretjič tole našo dieto. claudia12

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

21. okt 2005 13:11

Pa Marjetka cvetka tudi dela 3. krog. kapo dol punce. Meni je komaj ratal prvi. Ampak Hema - 26 kil ! Zdaj ti bo res šlo počasneje, saj se je tvoj telešček že dosti "namučil". Ampak vztrajna pa si ! Superca. Saj si ja novi človek, kar pomeni menjava kompletne garderobe, neprepoznavnost na ulici..... Same krasne stvari. Bravo ! Jesen, meni je lani kamen v kislem zelju okrušil en zob nekje bolj zadaj. Sem preklinjala, da se je kar kadilo, ampak zobar je vse popravil, in sedaj sem spet lepa v zobe - ha,ha. Saj boš ti tudi, samo malo bo trajalo. Riba ribica, si krasen predstavnik penzionistov, ki nikoli nimajo časa ! In prav je tako. Je vsaj manj časa za misli na hrano. marjanca45

maza  

član od: 27.1.2005

sporočila: 35

21. okt 2005 13:35

Lepo pozdravljeni vsi skupaj! Že četrtič pišem tale post.Mi ga res računalnik nekaj lomi,ne smem čisto nič narediti drugače mi takoj vse zbriše,tudi tvoja varianta Marjanca 45 z puščicami ne deluje ,na žalost !Marjanc,pa vseeno hvala za pomoč. Mogoče pa se mi bo vsaj enkrat tedensko uspelo javiti.Drugače pa vas redno berem,čim utegnem in tako sem na tekočem z dogajanjem,me vedno spravite v dobro voljo in nasmejete.Hvala ker ste in ostanite takšne še naprej. Moja dieta pa je bila čisto po planu do nedelje zvečer in sicer do devete ure.Takrat sem komaj videla kakšna gora perila me čaka za polikat.Prava groza,sama pa sem se počutila tako utrujeno, glava me je bolela in bila sem čisto brez moči,samo še za v posteljo.Pa sem zavila v shrambo po buhteljček in malo mleka zraven.Moj dragi me je samo gledal kaj počnem,punce pa so se mi samo nasmihale in spraševale če je dobro.Prav dobro so vedele kakšnega okusa so,saj so zmazali skoraj cel pekač.Res je glavobol prenehal in bila sem spet kot nova,do pol enih sem vse polikala.Če pa bi se ob devetih spravila v mižule,bi ostala brez greha,vsaj takega.. Ne utegnem več pisati. Marjanca ,naj ti dnevi v bolnišnici hitro minejo in kmalu spet kaj napiši,Dušanki pa naj se tudi zdravje hitro povrne. Bi tudi šla z vami na žur pa mi je predaleč in mi bi vzelo preveč časa.Bom pa v mislih z vami. Lp maza

tuna  

član od: 17.6.2005

sporočila: 437

21. okt 2005 13:48

Lep vikend punce, grem domov, Čaoči tuna

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

21. okt 2005 14:21

Ja, punce, jaz sem tukaj in tudi na dieti tretjič (če se do jutri ne premislim), po 1. krogu sem se počutila fenomenalno in težo nekaj časa ohranjala, potem pa je šlo zelo počasi par kilc gor in sem si zato v naslednjem krogu zaželela znebiti po 3MD pridobljenega viška in še tistih par odvečnih kil in doseči težo, ki je nisem imela že od začetka srednje šole. Ta cilj sem dosegla, tako da sem v mejah normalne teže že skoraj dve leti, ampak sedaj sem se zelo nevarno približala zgornjemu robu (po ITM-ju), zato se moram spet malo spraviti v red, tokrat upam, da za dlje časa. Razmišljala sem, zakaj sem te kg pridobila nazaj, pa se mi vse bolj zdi, da je osnovni razlog v tem, da sem med samo dieto jedla premalo, ponavadi samo en topel obrok (kosilo ali večerjo), tokrat pa nameravam počasi spet uvesti kosilo v času službe, ker prepozno prihajam domov, da bi imela v zadostnem časovnem presledku 2 obroka (k vsemu skupaj sta sigurno pripomogli dve kuri z antibiotiki - sem imela probleme z zobmi - osmicami, ki sem se jih zato morala znebiti), ampak definitivno nista bili glavni razlog). Ker sedaj do kosila, ki je najprej okoli 17-e ure, nisem jedla drugega kot sadje, bom kosilo v službi uvajala postopno, ne vse dni v tednu, ampak 2-krat na teden recimo, pa potem počasi naprej, da ne bo kakih neprijetnih presenečenj. Vsem skupaj želim čim manj pregrešen konec tedna, sebi pa seveda uspešen štart, tokrat začenjam na soboto, kdo bi vedel zakaj... Encijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti