Ločevanje živil 90. dni - 5. del

helena45  

član od: 7.8.2005

sporočila: 371

21. okt 2005 7:27

Ja ,z malimi so težave.Tudi jaz sem pri punci vstajala do 4leta in nosila flaško.Potem me je logopedinja okregala, da se to mora čimprej prekinat.Potem sem jo počasi navajala,da nisem takoj vstala.Blo je mal več joka, samo se je počasi odvadila. Marjtka Cvetka tudi jaz nisem imela problemov z zobmi.Ko sem šla k zobozdravniku so kar nastale. Moram vse stare plombe menjat za bele, ker je že dotrajano.Tako, da se bom komlet regenerirala. Tudi moja teža počasi pada.Danes sem 7 km pretekla brez počivanja.To je super občutek!! Kaj pa Saby?Tečemo,a ne!! Veš Marjana, še čaja ne bi smela piti, če hočem, da ne iščem grmovje! Saj pravim, tek ti požene prebavo naprej!! helena45

helena45  

član od: 7.8.2005

sporočila: 371

21. okt 2005 7:36

Ha,ha,ha,Tuna tako govoriš,ker še nisi poskusila, če bi ti to pod kožo zlezlo, pa ti ne bi bilo nič hudo. by,by helena45

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

21. okt 2005 8:02

Dobro jutro še od mene! Saj vem, da se premalo oglašam, da me ne bi pozabile, ampak imam res gužvo in si vsake toliko utrgam po par minut, da vas preberem, za pisat pa mi ponavadi zmanjka časa. No, pa še en razlog je, da se nisem oglasila, namreč začetek tretjega kroga mi je spodletel! Ne bom jamrala, ampak zbrala moči, ki jih še premorem in začela znova. Dan D je 22.10.2005, torej jutri. Danes pa še en sadni dan za čiščenje po neurejenem tednu. Upam, da mi bo tokrat start uspel... Morda pa se še kdo z mano odloči za start, morda nekdo, ki se doslej še ni oglasil. Dajmo naredit nekaj koristnega zase! Danes si bom vzela čas in si naredila preglednico za ta krog, si splanirala jedilnik za 1 teden in vsaj okvirno tudi rekreacijo, začela bom najbrž s hojo in osnovnimi vajami (počepi, trebušnjaki, sklece...), ogledujem pa si tudi že za orbitrekom, ste me čisto navdušile. Hvala vsem za vaša izkušnje! Čeprav Marjanca, tudi tvoje kolo ni od muh, sploh če lahko zraven še bereš. Rekreacija in branje sta bila zame vedno 2, vsaj časovno nezdružljiva pojma, zdaj pa slišim, da je to tudi izvedljivo. Super! Helena, ti si pa ta prava s svojim jutranjim tekom, ti kar zavidam tvoj elan. Bravo! In Lanes z vsemi svojimi aktivnostmi - prava inspiracija si. In neumorna Tuna, pa Rožica, pa Marjetka Cvetka... Res ste ta prave in tudi jaz komaj čakam, da vas vse vidim v živo! V Celje vas torej pridem tudi jaz pogledat, tokrat najbrž bolj po navdih in nabiranje moči za ta krog. Sem tudi jaz za kitajsko varianto, saj že dolgo nisem bila v kakšni kitajski restavraciji, zadnje čase sem kitajsko kuhinjo imela kar doma (sta me Mamamia in VCibej čisto navdušili s svojimi idejami)... Marjanca in Dušanka, mislim na vaju! Lep deževen dan želim vsem skupaj! Pa, saj nam dež ne more do živega, ker je tu na forumu sonca več kot dovolj... Encijan

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

21. okt 2005 8:19

claudia12, se mi je že prej zdelo, da imava kar nekaj skupnega (po občutku in postih). Bonaca – faca, res ne morem, imam obveznosti, čeprav bi morala tudi na tem področju nekaj storiti. Manjka mi še pogum in en klik v glavi, tako kot pri odločitvi za hujšanje. Da bi jaz okoli hodila - tega jih nisem že od začetka navadila, zdaj pa mam… Tudi jaz imam nekaj zaloge zamrznjenih OH, pa se vedno najde kaj frišnega, da ne pride na vrsto! Zdaj pa še vprašanje za tiste, ki ste že zaključile vsaj en krog ali pa ste na vzdrževalni dieti. Po kakšnem vrstnem redu zaužijete npr. običajno nedeljsko kosilo. Brala sem, da dnevi zaporedja niso važni, važno pa je ločevanje znotraj obroka. Ali imate juho na začetku ali na koncu. Ali prej meso ali prej krompir. Kaj pa nedeljska sladica? jankica

helena45  

član od: 7.8.2005

sporočila: 371

21. okt 2005 8:23

Dobrodošla med nami Encijan!!Se spoznamo na srečanju!! Hvala za spodbudo, to mi pomaga!! helena45

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

21. okt 2005 8:27

Jutro! Ne morte verjet, ampak danes je petek. Hvala Bogu. Saj se teden ne vleče, ampak ko je petek, pa vidiš samo še ta dva prosta dneva pred sabo. Srečanje bo zgleda uspelo, toliko nas je že prijavljenih. sem včeraj doma povedala, da grem z vami, pa je mož takoj rekel, da to pa res moram iti. Reakcija otrok pa je bila prav hecna. Vprašala sta me, če ni čudno da grem, ko pa nobene ne poznam, pa sem jim povedala,da se presneto dobro poznamo. Sicer ne na videz, drugače pa kar pošteno. Ko ti pa kaj fali, pa ni boljšega mesta za jadanje. Marjanca in Dušanka, želim vama čim prejšnje okrevanje. Saj vesta, da boste v naših mislih. Lepo se imejte. Gobica

claudia12  

član od: 29.8.2005

sporočila: 221

21. okt 2005 9:13

Jutro!!!!!!! Evo tudi jaz jem grozdje, pijem kavo in nas prebiram. Sedaj nas je vedno več za srečanje, prav fino bo. Jankica če se le da pridi, mogoče pa lahko svoje obveznosti malo preložiš. Vem kako je to, če se doma navadijo, da si samo doma... Jankica nisem zasledila iz katerega konca SLO prihajaš. Dušanka upam, da se ti tvoj šen čimhitreje pozdravi do takrat pa čimmanj bolečin. Me veseli, da imaš poleg bolezni še tako veliko voljo, da zraven hujšaš. Super si!!!! Encijan me veseli, da si z nami. Če prav razumem si uspešno končala že 2 kroga te diete in sedaj pričenjaš tretjega? Bravo za vztrajnost! Jaz imam danes OH, ker včeraj nisem imela časa kuhati, bodo danes za kosilo graham testenine kar s ketchupom in skleda solate, za zvečer pa še ne vem, ker gremo s sodelavci ven žurat in bo zagotovo kakšen bandidos in kakšni krekerji ali pa čips...po mojem bom mal grešila....ampak se tako redko zgodi, da gremo takole ven...saj mogoče bomo šli še kam plesat...potem bodo šli pa grehi ven...vsaj upam. claudia12 Sporočilo je spremenil(a) claudia12 dne 21. okt 2005 09:15:42

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

21. okt 2005 9:55

Jankica, sem ena tistih, ki so dieto dale že skozi in sedaj 7. mesec ločujem hrano znotraj obrokov. Moje nedeljsko kosilo je takšno, kot med dieto, kar pomeni, da jem ali meso in zelenjavo ali krompir z veliko skledo solate ali riž z zelenjavo z veliko skledo solate...skratka, niti slučajno niso meso, krompir in solata na mizi pri enem obroku. Juhe ne jem,če pa bi jo že, bi po kosilu popila malo čiste goveje juhe. Sladice pa po kosilu tudi ne jem, če že, jo prihranim za večerjo, ko si privoščim samo sladkarije 1x tedensko. Kar se izhodov tiče je pa zadnji čas, da tudi s tem začneš in tvoje drage malo navadiš tudi na te spremembe v tvojem življenju. Saj niso tako nebogljeni, da ne bi zmogli nekaj ur brez tebe, tebi bo pa zelo koristilo, verjemi mi. Vse te obveznosti, ki jih navajaš pa so po moje malo bolj izgovor oz. pač strah ali trema pred tem, da bi res nekam šla. Saj nič ne boli, res ne. Boš videla, kakšna nepozabna čaga bo to in kako bo prisrčno, čeprav se večina med sabo nikoli še ni videla, poznamo pa se, kot je Lisička pisala, zelo dobro. Encijan, superca, da greš z nami. Za nov začetek držim pesti, mislim pa, da, ko bomo vse skupaj, bo verjetno še marsikatera dobila dodaten elan. Ja, kolo in knjiga sta res super kombinacija, ker imam tudi jaz vedno premalo časa za branje. Pa še hitreje mine čas, veš. Znoj pa lije..... Imam kar znojnik na roki, da ga sproti pivnam. marjanca45

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

21. okt 2005 10:05

Dooobro juuutro! Sem ravnokar vstala. Sem si pa dober podaljšek noči privoščila. Imela sem take prebavne težave ponoči... Sem non-stop na stranišče letala in se je vse skupaj pomirilo šele po 4. uri. Ma je pasalo do sedaj povlečt... Punce, ste tako pridne z rekreacijo, mene pa nič ne premakne. Saj sklepov je bilo že dosti, samo realizirala nisem še nobenega. Če začnem iz omar vlečt vse moje telovadne pripomočke še fitnes lahko odprem! Sedaj bo pa treba še malo delat it. Pozdravček! tejčica

tuna  

član od: 17.6.2005

sporočila: 437

21. okt 2005 10:17

Torej kitajska restavracija. Torej: Tuna - CE Marjanca- Sl. Konjice Helena- okolica CE Marjetka cvetka- Šoštanj Bonaca- Celje Claudija Jesen Lisička Rožica - Koroška Smile28 - Žalec Robida Jaca - Notranjska Encijan- Sl. Konjice Lp tuna Sporočilo je spremenil(a) tuna dne 21. okt 2005 10:18:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti