Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. avg 2015 17:07

Pozdravljene!

 

Nekaj me zanima... čičerika spada med škrobna živila, kajne, tako kot fižol. Pa mislite, da je "velik greh", če jo dam malo na solato za OH in B dan? Drugače se držim jedilnika.

 

Hvala!

Moycaa

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

27. avg 2015 18:32

   Mojcaa, zakaj bi bil to "velik greh". Če ti neka stvar diši, potem je moje mnenje, da to poješ.  Zaradi nekaj čičerike, se ti ne bo podrla tvoja dieta.  

mopsika

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

27. avg 2015 18:43

Če imaš dieto, ja, je greh, ker je prepovedano. Če to narediš na OH dan, bi še šlo, na B dan pa nikakor. Dieta je pač dieta, ponavadi je namenjena temu, da se je držiš.. Čičeriko lahko ješ na Š in načeloma še na OH dan, zakaj bi jo morala še ostala dva dneva? Saj je prej tudi nisi jedla vsak dan, a ne?

 

Tudi jaz sem grešila, brez skrbi. Odločitev pa je tvoja.

marjja

cica67  

član od: 2.1.2014

sporočila: 13

1. okt 2015 15:37

Ojla punce, a je še katera na dieti?

Jaz sem danes četrti dan in je na vrsti sadje, zaenkrat mi kar gre, pa tudi tehtnica je že pokazala nekaj dekagramov manj, verjetno je to samo zaradi odvajanja vode, kar naprej sem namreč na wc-ju.

Imam pa eno vprašanje, ali katera ve kam paše hokaido buča? Meni je super dobra. Občutek mi pravi, da paše pod škrob, nisem pa sigurna.

Hvala.

cica67

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

1. okt 2015 15:56

Sicer ima res nekaj več oglj. hidratov, vendar jo mirne duše ješ vse dni, razen vodnega, seveda. Je namreč zelenjava, njeno hranilno vrednost pa najdeš tule:

http://www.cenim.se/hranilne-vrednosti.php?id=298

Kako jo boš pa vkomponirala v jedilnik, je pa seveda odvisno od tebe.

marjja

cica67  

član od: 2.1.2014

sporočila: 13

1. okt 2015 17:01

Hvala marjja.

Lp

cica67

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

16. okt 2015 16:14

Živjo,

se pridružujem tistim, ki ste na dieti. Pred leti sem to že prakticirala in je bilo uspešno, a sem kasneje postala mama in po vrnitvi s porodniške grem samo še v širino. Zdaj imam tega dovolj in sem odločena, da končam ta trend. Upam, da se nas nekaj nabere, da bomo vzpodbujali drug drugega in delili ideje  za jedilnike ter druge izkušnje.

Danes je šele moj drugi dan, torej škrobni. Še k miganju se moram prisilit, pa bo...

Pa še: a kdo ve, v katero skupino sodi kvinoja? meni bi še najbolj v škrobna živila pasala, tako kot npr. ajda, a ima precej več beljakovin...

 

 

 

motovilčica

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

18. okt 2015 8:27

Vsa žita v prvotni obliki naj bi pasala v škrobni dan,v mleti obliki pa v OH dan. Tako pojasnilo sem dobila pred leti,ko sem poklicala na revijo Rina. Vseeno pa jaz kvinojo ali kuskus jem na oba dneva,pa so šli kg vseeno dol.

linolina

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

19. okt 2015 21:42

Linolina hvala. Mislim, da jo bom tudi jaz jedla na škrobni dan, čeprav ni žito. Kuskus je pa pomoje bolj za OH dan.

je še kdo trenutno na tej dieti?

motovilčica

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

20. okt 2015 10:13

Na dieti sem deveti dan - tretjič. Vsakič, ko končam z dieto, se odločim, da "od zdaj naprej jem samo še ločevalno". Itak. Se držim nekaj mesecev, potem je pa kakšna žurka, novo leto... Pa dobim nekaj kg, pa moram priti spet k pameti... Danes imam beljakovinski dan. Za domače polnjena paprika z rižem, zame pa brez riža.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti