Vložena paprika

lipec  

član od: 10.2.2004

sporočila: 4

tema odprta - 19. okt 2005 17:24 | ogledi: 22.183 | odgovori: 9

Lepo pozdravljeni!

Zanima me, ali ima kdo kakšen nasvet glede vlaganja paprike. Vsako leto vlagamo papriko v kisu in olju, pa vedno postane zgornja plast v kozarcu rjava, kljub temu da je paprika dovolj pokrita z mešanico olja in kisa.lepo prosim, če ima kdo kakšen dober nasvet.

lipec

alenka lipec

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. okt 2005 17:27

Tudi pri nas je bila takšna paprika, to pa zato, ker ni bila vsa v mešanici kisa,... Tašča pa da v kozarce mrežice za vlaganje in je paprika lepo rumena. Tudi pri hruškah v kompotu je podobna zgodba. Torej poskusite z mrežicami, ki se dobijo skoraj v vsaki trgovini. Lp, marelica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. okt 2005 18:40

paprike vlagam na zelo enostaven način, nikoli nimam rjavih, lepo hrustajo... torej : paprike zrežem na takšne kose kot jih običajno serviram. Surove lepo na tesno zložim v kozarce - zgoraj pustim za prst prazno. Potem skuham običajno mešanico kisa, začimb in olja, vrelo polijem na papriko, zaprem kozarce. Medtem v pečico dam globoki pekač, ga napolnim z vodo, segrejem pečico na 50 stopinj. V pekač dam kozarce, preklopim na 120 stopinj, ko pečica doseže to temperaturo pustim še 15 minut, odklopim in naslednji dan vzamem hladno iz pečice. (na isti način delam tudi kompote).Do sedaj pri takem načinu ni bilo nobenega problema. Lisa

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

20. okt 2005 6:40

jaz paprike sedaj delam-tri leta brez olja in se mi zdijo super,tudi povrhu niso nikoli rjave. NIA

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

20. okt 2005 8:28

Meni so tudi postajale rjave, ena po ena, na koncu je bilo že pol kozarca rjavih, kljub temu, da je bilo "vode" dovrha. Najprej sem uporabljala lesene paličice (tiste za špile za klobase) pa ni dosti pomagalo. Potem mi je kolegica povedala za te plastične mrežice za vlaganje, od takrat so super, tudi po dve leti vzdržijo. Edina slaba stran je, da se te mrežice zelo navzamejo vonja kisa in sem jih jaz po pranju za kakšen dan dala kar ven, da se je malo zdišalo. Pozdrav iz obačne Gorenjske. smrkolina

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

20. okt 2005 11:13

Te mrežice se res navzamejo vonja. Jaz imam ene izključno samo za vloženo sadje, ene pa za kumarice, paprike,... Če pa večkrat opereš v pomivalnem stroju se pa tudi zdišijo. Lp, marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 20. okt 2005 11:14:27

lipec  

član od: 10.2.2004

sporočila: 4

20. okt 2005 20:10

Hvala za te nasvete. Bom poskusila že ta vikend, pa bomo videli kaj bo. Lep pozdrav alenka lipec

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

21. sep 2012 20:22

Danes sem vložila 10 kg paprik, so že v kozarcih. Nekaj sem jih poskusila pa so bile vse pekoče, čeprav ne bi smele biti. Ne vem, morda je bila v vreči kakšna pekoča in so se vse navzele med kuhanjem. Je kakšna rešitev? Da zavrem nov kis(ki ne peče) in zalijem z njim? Kaj drugega? Prosim za nasvet in izkušnje.

Danca

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

22. sep 2012 5:58

Danca, ta paprika bo pekla, če 10x menjaš kis, edino bolj mehka bo po vsakem postopku.Označi na kozarcih, da je pekoča, vloži novo, če tega ne marate.Pekočo pa razdeli za novo leto,boš najboljša, verjami mi.Jaz včasih kumaram dodam hude feferone, pa grejo za med...

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti