Mlečni riž

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

18. okt 2005 9:53

No v slani različici pa pri nas vodijo rezanci na mleku. mleku dodamo malo vode, solimo, zavremo dodamo rezance, bleke, tanke nudlčke,....kar koli in sluhamo. kot mlečna juha z rezanci. Zelo dobro. ANJA

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

18. okt 2005 11:56

Jaz sem enkrat kuhala mlečni riž v mikrovalovki. Malo sem sprobavala novo mikrovalovko. Na začetku sem se kar lovila - ali je bila temperatura previsoka in mi je šlo mleko čez in sem jo vmes čistila ali pa je bila temperatura prenizka. No, na koncu sem le pogruntala čeprav sem s tem imela več dela kot, če bi na štedilniku parkrat premešala. Torej se da skuhat v mikrovalovku le ta pravo temperaturo moraš pogruntat. stana

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

18. okt 2005 13:54

Glede mikrovalovke sem hotela reči isto kot Stana, imam enake izkušnje. Nič kaj hitreje ni, namesto klasičnega prijemanja na posodo pri MVP 20 minut kukaš, da ti mleko ne prekipi. Mogoče bi vmes morala kar pustiti riž v vročem mleku, da bi se sam "napenjal". Prednost je res, da se ne prime na posodo. Pomanjkljivost: naštudirati pravo moč in čas, vmes tu in tam pomešati, ni večjega časovnega prihranka, sploh ne pri večji količini za celo družino. Poleg tega moji niti ne marajo preveč mlečnega riža, tako sem čisto odstopila od nadaljnjih poizkusov. LP Fani

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

18. okt 2005 20:25

Jaz mlečnega riža nikoli ne kuham do mehkega. Ko dam vse sestavine in mleko vre, pokrijem in ugasnem plin. Isto naredim z rižoto. Brez mešanja in prijemanja na kozico je jed gotova v istem času kot pri klasičnem kuhanju. Kuham pa v posodi z debelim dnom.

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

18. okt 2005 21:47

Pri nas pa radi jemo gosti sladki mlečni riž, katerega kuhamo okrog 30 minut. Na koncu ga potresemo s cimetom ali kakavom. krizanka22

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

19. okt 2005 10:27

No, jaz pa mlečni riž kuham malo drugače. V vrelo osoljeno vodo stresem riž in ga kuham do polovice. Potem prilijem mleko in dodam sladkor po okusu. Primešam še malo cimeta. Riž ni tako težak in je lažje prebavljiv, ker je manj mleka. No, do danes ni še nihče opazil razlike med mojim, napol vodenim ali pa taščinim, popolnoma mlečnim. Edino, kot že rečeno, je moj lažji, pa ne se tako hitro. LP M.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti