Rakove palčke

nadjica  

član od: 28.9.2005

sporočila: 3

tema odprta - 17. okt 2005 11:39 | ogledi: 24.239 | odgovori: 10

lep pozdrav!

zanima me če ima kdo kakšen dober recept z rakovimi palčkami???

nadjica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. okt 2005 11:54

Kar s tisto tanko folijo okoli vsake palčke jih skuhaj (stresi jih v vrelo vodo, ki si ji dodala malo česna, popra in soli); kuhane s folijo namreč obdržijo obliko in jih je kasneje lažje rezati. Odstrani folijo in jih nareži na kolobarčke, te pa potem opeci na olivnem olju in česnu, potem pa vse to premešaj z rukolo in začini kot solato. Ali pa jih naredi v paradižnikovi omaki in prelij čez testenine ali njoke. Če jih premešaš z rakovimi repki in školjkami ter lignji dobiš enao izmed variant morske solate (seveda z dodatkom olivnega olja, vina, česna, popra in sesekljanega peteršilja). Tega sem se zdaj spomnila na brzino, verjetno ti bo še kdo poslal kaj uporabnega. Pozdrav, mamamia mamamia

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

17. okt 2005 12:08

Jaz jih paniram s drobtinami in jih ocvrem ali pa pomocim v pivsko testo in ocvrem ter postrezem s tatarsko omako. Pogosto tudi naredim sendvice. Rezino kruha namazem s maslom oblozim s po dolgem prerezanimi palckami, trdo kuhanimi jajcki in majonezo in listom zelene solate. Vmesam jih tudi v testeninske solate na bazi majoneze. karmen Karmen

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

17. okt 2005 13:37

Rakove palčke se tako samo imenujejo, z rakci pa nimajo nič opraviti. To je umetno "narejeno" meso iz krompirja in maščob z dodatkom okusa po rakcih. Okusa niso slabega, če ne veš iz česa so narejeni. Zdaj veste. Lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. okt 2005 13:50

Iri, vemo, da niso iz rakcev, pač pa iz ostankov ribjega mesa z dodatkom škroba in tiste malenkosti od rakcev, da jim eni zato pravijo rakove palčke, drug, bolj primeren izraz pa je surimi. So pač dobrodošel dodatek, če delaš mešano morsko solato za 10 ljudi. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

17. okt 2005 14:39

Ha-ha-ha... Pri nas "rakove palčke" rečemo cigaretam. Pozdravček!

nadjica  

član od: 28.9.2005

sporočila: 3

17. okt 2005 15:49

čao! hvala za nasvete. vem, da "rakove palčke" niso dejansko iz raka, ampak sem jih hotela enkrat poskusiti, pa še bile so zelo poceni v leclerku ( 275 sit). naredila sem jih sicer malo drugače kot ste mi svetovali, čeprav sem uporabila nasvet od mamamie, vendar sem jim nakoncu dodala še kislo smetano in jih ponudila s krompirjem. bilo je zelo dobra!!! nadjica

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. okt 2005 18:34

še nikoli nisem preizkusila tega - bom zaradi firbca. Otroci ne jejo rib drugače kot " kvadratne ". Ene so prav ogabne in vas prosim, če mi izdate katere kupujete. Lumpica

edis  

član od: 31.5.2005

sporočila: 25

17. okt 2005 19:09

To je zanič,sam odpad od rib.Tega raj ne jest! edis

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

1. nov 2005 11:50

Pa res tudi mene zanima, od katere firme so dobre - sem jih jedla enkrat v neki gostilni za malico in v teh "kvadratnih" ribah je bilo zelo okusno, snežno belo ribje meso. Skratka nikakršna siva pacasta mešanica, kar sem enkrat na žalost kupila v trgovini, pa še drago je bilo. Imamo sicer radi "ribe z glavo", a včasih je treba kaj naredit na brzino. LP, Vanja vanjatajnsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. nov 2005 12:11

Pri nas jemo pretežno cele ribe, in to če se le da sveže morske (v ribarnici imamo dogovorjeno pa nas obveščajo o svežih pošiljkah). ZAmrznjeno kdaj uporabim škarepnin file ali osličev, slednjega zgolj zase. Tistih kvadratnih kock pa ne kupujem, niti navadnih niti ne že paniranih, moji tega ne marajo. Pri ribah smo res razvajeni, kar pa ne pomeni, da v polivki za špagete ali rižoto ne uporabimo surimija. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti