Krema za ledeno torto

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

26. okt 2005 8:04

Šele sedaj sem spet prišla na Kulinariko. Prekmurka, najlepša hvala, ker si mi prepisala recept. Ga že pridno spravljam. So spet jajca zraven, ampak če jh mešaš nad soparo, jih vseeno nekako "skuhaš", niso čisto surova, kajne? Do surovih jajc v pecivih se mi res gnusi, zato preventivno v slaščičarnah ne jem tiramisuja in podobnih zadev, kjer sumim, da je kaj surovega notri. smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2005 10:37

Če še ni prepozno, imam ena dva nadeva za ledene kreme brez jajc. Če te zanima, ti lahko jutri pošljem, ne vem jih na pamet, recepti pa so v rokovniku doma. Mamamia mamamia

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

26. okt 2005 11:45

Recept za ledeno torto brez jajc bi pa tudi jaz prosila. ez

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2005 12:03

Ok, pošljem jutri (ali danes proti večeru, če mi doma znese). Ravno včeraj sem pregledovala zabeležke, pa sem se spomnila. Mamamia mamamia

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

26. okt 2005 12:14

Jaz itak vse, kar je v zvezi z surovimi rumenjaki ,predelam nad soparo . lp Marta

mojcatom  

član od: 12.8.2005

sporočila: 1

26. okt 2005 14:14

recept za kremo: 3 jajca, 1 vanilin sladkor, 7,5 dag sladkorja in 14 dag masla; vse to skuhaš nad soparo (10-15 min), ko se ohladi, daš v stepeno sladko smetano ( 3 sladke smetane). nadev razpoloviš, v drugo polovico daš čokolado v prahu ( 20dag). in to je to.. lp mojcatom

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. okt 2005 10:32

Malo z zamudo, amapk v petek in soboto sem pripravljala kosilo za 27 ljudi, danes, v ponedeljek, pa počivam in blodim po kulinariki in vračam stare dolgove. evo dveh ledenih krem brez jaj. Za eno torto potrebujemo 200 g malin (ali drugega sadaj), šilce žganja (lahko tudi soka, če se ne uporablja alkohol), 1/4 l sladke smetane, 100 g sladkorja, žlica čokoladnih ostružkov. Maline prelijemo z žganjem in pustimo kakšno uro. Smetano stepemo s sladkorjem, potem jo zmešamo z malinami in čokoladnimi ostružki. Biskvi za torto damo v tortni model, nadevamo eno plast, prekrijemo z drugo plastjo biskvita in damo vsaj za pet ur v zamrzovalnik. druga krema: 1/4 l sladke smetane, 50 g nougata, pet dag mletih lešnikov, 100 g sladkorja. Nougat stopimo in ga ohladimo. Stepemo sladko smetano s sladkorjem in dodamo nogat ter mlete lešnike. Biskvitno podlago (k lešnikovi smetani se lepo poda čokoladni biskvit, lahko pa je tudi orehov - v tem priemru namesto lešnikov uporabimo orehe, lahko pa za biskvit in nadev uporabimo tudi mandlje) damo v tortni odel in jo enakomernonadevamo, pokrijemo z drugobiskvitno ploščo in damo za nekaj uv zamrzovalnik. Preden torti postrežemo, ju pustimo kakšno uro na sobni temperaturi, da se biskvit nekoliko zmehča. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti