Krema za ledeno torto

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 15. okt 2005 16:21 | ogledi: 8.845 | odgovori: 17

V bazi sem našla samo en recept za ledeno torto, vendar ni tak, kakršnega iščem. Nekoč sem imela recept za ledeno torto, ki je imel v kremi stepeno smetano (za beli del) in pa spet stepeno smetano s čokolado (za rjavi del). Rada bi naredila tako torto, vendar se zatakne pri čokoadni kremi. Ne znam se je lotit. Če kdo pozna postopek in količine, lepo prosim za nasvet!

smrketa

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

15. okt 2005 18:21

O, tega resepta pa sploh nisem našla prej, ker sem iskala pod L - ledena torta. (Saj veš kako je z iskalnikom, če nisi član - ne dela.) Ampak ne, tale res ne bo v redu, ker vsebuje (surova) jajca. Mislim, da obstaja varianta brez jajc. ??? smrketa

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. okt 2005 8:04

Jaz naredim čokoladno kremo takole:dve tretine rastlinske in eno tretino mlečne smetane.(recimo dva dcl rastlinske in en dcl rastlinske) To popolnoma zmiksam,nato z žlico umešam še nutelo(približno en mali kozarec) in to je to.Tako ti bi zagotovo uspelo. LP Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. okt 2005 11:29

Smrketa, misliš mogoče na čokoladno kremo, ki se naredi tako, da v sladki smetani raztopiš jedilno čokalodo, pustiš v haldilniku vsaj enakj ur (najbolje pa čez noč) in jo pteme stepeš z mikserjem? Ta krema je preprosta za pripravo in okusna, pa brez jajc seveda, ker se mi zdi, da ne želiš kreme z njimi. Razmerje: za čvrsto kremo sem jaz raztopila 300 g čokolade v 4 dl smetane (smetana med taljanjem čokolade ne sme zavreti, zato moraš to delati na počasnem ognju in nenehno mešati - saj ne traja več kot pet minut). Mamamia mamamia

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

17. okt 2005 9:50

Poskusila sem recept Mamamie, ker sem ravno imela doma vse. Ko sem čokolado topila v smetani, je bilo vse ok. Potem sem dobro ohladila, res da ne čez noč, a smetana je bila 100% mrzla. Ko sem stepala, se je krema zelo hitro naredila, bila je zelo gosta. Namazala sem v torto, amak ko jo zdaj režem, krema izgleda kot bi bila sesirjena. Zakaj tako?? je pa zelo dobrega okusa. Bom naslednjič poskusila še tekin recept. To bodo veselo rasle ritke! smrketa

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

17. okt 2005 11:18

V zadnji številki revije ONA je super recept za ledeno torto -preizkušen - ,če ga hočeš ti ga napišem jutri . LP Marta

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

17. okt 2005 11:36

Ja prosim, Prekmurka, se priporočam za recept! Hvala že vnaprej! smrketa

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

17. okt 2005 12:38

jaz sem delala čokoladno kremo z alpsko smetano, sem nad ognjem stopila v njej čokolado, dala v zmrzovalno skrinjo da je bilo mrzlo, stepla in namazala. Nobenih problemov. Recept Kavna strast v bazi. Sem pa že naredila samo smetano in čokolado. Probaj po tem receptu. Pozdrav smrkolina

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

18. okt 2005 7:53

Smrketa, kar še vztrajaj pri tej kremi in tem postopku. Za bolj "kremasto" kremo zmanjšaj količino čokolade, pol-pol ali celo 40% čokolade (1/2 l smetane, 20 dag čokolade), tako je še manj možnosti za sesirjenje. Meni se je prvič tudi sesirila, potem nikoli več. Taka gosta krema z večjim deležem čokolade je bolj primerna kot samostojna glavna krema v torti. Tole pariško čokoladno kremo menda originalno delajo v razmerju 1:1, tj. na 1 dl smetane 10 dag čokolade. Pride gosta, močna krema, s katero lahko npr. polniš pralineje. Za ledeno torto mora biti bolj rahla in puhasta krema, vsaj meni se tako zdi. LP Fani

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

20. okt 2005 8:47

Evo recept za LEDENO TORTO iz revije ONA Naredite biskvit iz 5 jajc,15 dak sladkorja ,20 dak moke ,3 dak kakava in polovice pecilnega praška ; za nadev:2 jajci, 7 dak sladkorja ,vanili sladkor ,15 dak margarine ,5 dak želatine v prahu ,3/4 l sladke smetane.ohlajen biskvit prerežemoin spodnji del navlažimos sladkorno raztopino,ki smo ji dali rum po okusu .Okoli bisvita damo obroč v katerega bomo vlili nadev (ali pa pustimo kar v tortnem modelu).Stepemo 1/2 l sladke smetane,v posodo damo jajca sladkor ,margarino in vanili sladkor, ter nad paro mešamo ,da dobimo enotno zmes.Medtem zmešamo želatino in vodo ter segrevamo nad paro,prav tako stopimo tudi čokolado.Maso razdelimo na polovico,v prvo polovico damo stopljeno čokolado,zmešamo,dodamo polovico stepene smetane in narahlo premešamo.Čokoladni del mase vlijemo na biskvit in jo razmažemo.V drugi del damo preostalo smetano in zmešamo .Porazdelimo po čokoladni masi ,gor položimo drugi del biskvita in ga navlažimo ,torto damo v hladilnik in jo obmažemo še s preostankom smetane in po želji dekoriramo . LP Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti